Çimko Çimento 25’inci tesisini Turpak ile açtı

Çimko Çimento 25’inci tesisini Turpak ile açtı
  • Genel
  • 31 Ocak 2021 18:02
  • A+
    A-

10 yılı aşkın süredir Turpak güvenli yakıt ikmal sistemlerini kullanan Çimko Çimento filosundaki transmikser,beton pompası,silobas ve iş makinalarından oluşan  yaklaşık 400 araç, 25  Çimko Beton tesisinden  taşıt tanıma teknolojisi ile sorunsuz olarak güvenli yakıt ikmali yapıyor.

Sanko Holding iştiraklerinden olan ve Türkiyenin çimento beton sektörünün önde gelen sanayi kuruluşlarından olan  Çimko Çimento 25. Tesisini Gaziantep-Taşlıca gölgesinde faliyete geçirdi.  10 yılı aşkın süredir Turpak güvenli yakıt ikmal sistemlerini kullanan Çimko Çimento filosundaki transmikser,beton pompası,silobas ve iş makinalarından oluşan  yaklaşık 400 araç, 25  Çimko Beton tesisinden  taşıt tanıma teknolojisi ile sorunsuz olarak güvenli yakıt ikmali yapıyor. Turpak Inhouse tesisler satış yöneticisi Cem ERDOĞAN konu hakkında dergimize değerlendirmelerde bulundu.25 yıldır enerji petrol sektörüne otomasyon çözümleri üreten Turpak olarak Türkiye’nin ilk 500 sanayi kuruluşunun büyük bir  çoğunluğunda Turpak güvenli yakıt ikmal  sistemlerimiz  başarıyla çalışıyor.Akaryakıt tüketimi yoğun olan kuruluşlarda sağladığımız teknolojik altyapı sayesinde işletmeler kayıp kaçak oranlarını kontrol altına alarak çok ciddi bir tasarruf sağlıyorlar. Turpak otomasyon sisteminin sağladığı artı değer sayesinde akaryakıt depolama ve sarfiyat süreçleri şeffaf,izlenebilir,raporlanabilir, kayıp kaçaklara ve istismara müdahale edilebilir hale geliyor. Yaklaşık 11 yıldır Turpak otomasyon sistemlerini kullanan Çimko Çimento’nun büyüme başarısının arkasında  teknolojiye yaptığı yatırımlar son derece önem teşkil ediyor. Son olarak belirtmek isterim ki akaryakıt girdilerini kontrol altına alamayan firmaların karlılıkları her zaman düşüş eğilimi gösterir ve bir süre sonra rekabet edemez duruma gelerek iktisadi küçülme kaçınılmaz olur.   Turpak ailesi olarak iş ortaklarımızın büyümesi ve güçlenmesiyle iftihar ediyoruz. Çünkü biz de onlarla birlikte büyüyüyoruz.

7/24 ONLINE TAKİP

REKLAM ALANI

Çimko Çimento’nun  akaryakıt takibindeki taleplerine %100 çözüm sağlayacaklarını belirterek Turpak Taşıt Tanıma teknolojilerinin bazı avantajlarını şu şekilde sıraladı;  Turpak Kamu ve Filo Satış Yöneticisi Aytaç Kaçtı Eti Krom A.Ş nin akaryakıt takibindeki taleplerine %100 çözüm sağlayacaklarını belirterek Turpak Taşıt Tanıma teknolojilerinin bazı avantajlarını şu şekilde sıraladı; Taşıt bazında düzenli Akaryakıt Tüketim Raporları ile km, litre, tutar, dolum tarihi, yer ve saat bilgileri takip edilir. Takip edildiği sürece olası kaçakları engeller. Taşıtınız pompa tarafından otomatik olarak algılanır. Dolum bilgileri otomatik olarak transfer edilir. Taşıt sürücüsü para ödemek zorunda kalmaz. Programlanmış yakıt cinsi dışında başka bir yakıt cinsinin dolumunu engeller. Böylece taşıtınıza hata sonucu yanlış yakıt konulamaz. Tanımadığı taşıta yakıt vermez. Pompa tabancası taşıtın deposundan çıkarıldığında dolum işlemini otomatik olarak keser. Taşıt dışında başka bir yere dolum yapılamayacağı için ödediğiniz akaryakıt bedelinin taşıtlarınızın deposuna girdiğinden emin olursunuz. Bütün bilgiler el değmeden tam otomatik olarak aktarılır. Hiç bir sistem dışı müdahaleye izin vermez. Doğruluğundan emin olduğunuz bilgileri raporlar halinde size ulaştırır. Bu raporlar ile taşıtların kilometrede tükettiği akaryakıt miktarlarını karşılaştırma imkanı elde edilir. Aynı zamanda taşıtın hangi istasyonlardan ve ne zaman dolum yaptığı tespit edilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ