Daha güçlü Vito arayanlar için geldi

Daha güçlü Vito arayanlar için geldi

Mercedes-Benz, ‘Her Açıdan Güzel’ sloganıyla Türkiye’de satışa sunduğu 9 kişilik modeli Vito Tourer için güçlü bir motor seçeneği ekledi. Yeni dört silindirli turbo dizel motor ailesinden olan versiyon tam 237 beygir gücünde.

Mercedes-Benz’i hafif ticari araç sınıfında temsil eden Vito, yeni motor seçeneğine kavuştu. Artık 2.0 litrelik dizel motordan daha fazla güç üreten araç, performans arayanların yeni kapısı olacak. Mercedes-Benz, ‘Her Açıdan Güzel’ sloganıyla Türkiye’de satışa sunduğu 9 kişilik modeli Vito Tourer için güçlü bir motor seçeneği ekledi. Yeni dört silindirli turbo dizel motor ailesinden OM 654, yüksek verimlilik seviyesiyle performansı ve yakıt ekonomisini bir arada sunan Vito Tourer’da hem Select hem de Select Plus donanımlı araçlarda yeni motor güç üniteleri sunulmaya başlandı. Bize Select Plus donanımla konuk olan aracın çok yönlü kullanım özellikleriyle gerek farklı ölçeklerde işletmelerin en iyi mesai arkadaşı, gerekse de geniş ailelerin en iyi yol arkadaşı oldu. Aracın dış tasarımına bakacak olursak daha fazla yere doğru uzanan kaput araca sportif bir hava katmış. Belirgin çizgilerin yer aldığı, ön kaput bir önceki karoser yapısına göre daha kaslı olmuş. Geniş far grupları LED destekli sunulurken, daha atletik bir görünüme bürünmüş. Artık daha büyük bir alan kapsayan far blokları, daha geniş bir ızgara ile sunuluyor. Tamamen sadelikten yana olan tasarım anlayışı Vito’da, tam bir makam aracı tadını veriyor. Dikiz aynaları araçla o kadar uyumlu büyüklükte olmuş ki göze batmıyor.

AÇILABİLİR CAM TAVAN

REKLAM ALANI

Aracın iç kısmına ilk adım attığınızda ön kısım sürücüyle birlikte 3 kişiye seyahat imkanı sunuyor. Ön paneldeki sadelik radyonun aracın tam göbeğine konumlandırılmış olması şık bir duruş olmuş. Ön konsolda yer alan yuvarlak havalandırma ızgaraları, üç kollu direksiyon simidi binek modellerden tanıdık. Aracın arka kısmına geçildiğinde ise 3 er sıra olmak üzere koltuklu 6 kişilik bir bölümle karşılaşıyorsunuz. Vito’nun tavan bölümünde yer alan havalandırma kanalları, iç mekandaki hava değişimini kolaylıkla sağlıyor. Açılır cam tavan ise ferah bir iç hacmi destekliyor. Araçtaki en güzel özellik ise her şeyin en sade şekilde konumlandırılmış olması. Araçtaki deri koltukların yerini ise kumaş döşemeler kapmış. Vito Select Plus’ın iç mekânı da güncellendi. Daha önce kullanılan “Tunja” kumaş yerini esnek bir yapı ve şık bir görünüm sunan “Caluma” kumaşa bırakıyor. Ön konsolun sol ve sağ ucunda sportif bir görünümü beraberinde getiren yeni türbin görünümlü havalandırma ızgaraları devreye giriyor. 

237 BEYGİR GÜCÜNDE

Yeni OM 654 motor nesli, OM 651 ile kıyaslandığında çok daha verimli ve çevre dostu. Ayrıca daha sessiz ve daha titreşimsiz bir sürüş sunuyor. Motora yakın konumu sayesinde egzoz gazı arındırma sistemi az ısı kaybıyla en uygun çalışma koşullarında görevini yerine getirebiliyor. Konuğumuz Vito Tourer Select Plus, 2 litrelik dizel motorla kombine edilen motor 9 ileri otomatik şanzıman ile yola çıkıyor. 237 beygir gücündeki araç, 500 NM’lik torkuyla dikkat çekiyor. Araç 0’dan 100 kilometre hıza 8.6 saniyede ulaşıyor. Yeni Vito saatte 210 kilometre hız yapabiliyor. Araç tüketim konusunda da oldukça iddialı. Yeni 2 litrelik motorla araç 100 km’de ortalama 6.2 litrelik yakıt tüketimi gerçekleştiriyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ