DHL Express Türkiye, Gökhan Yavaş imzalı yağmurluklarla DHL Korusu oluşturuyor

DHL Express Türkiye, Gökhan Yavaş imzalı yağmurluklarla DHL Korusu oluşturuyor
  • Genel
  • 24 Kasım 2021 09:21

Türkiye’nin lojistik lideri DHL Express, Türk modasının geleceği parlak tasarımcısı Gökhan Yavaş imzalı DHL Express yağmurlukları ile küresel iklim krizine “#FeelTheBlanks” “#BosluguHisset” sloganıyla dikkat çekiyor. DHL Express Türkiye ve Gökhan Yavaş iş birliğiyle hazırlanan yağmurlukların satışıyla ÇEKÜL 7 Ağaç Ormanları’nda koru oluşturulacak.

Türkiye’de hızlı hava taşımacılığının kurucusu DHL Express Türkiye, modern, enerjik ve özgün çizgileriyle tanınan modacı Gökhan Yavaş’ın tasarladığı yağmurluklarla ÇEKÜL 7 Ağaç Ormanları’nı ağaçlandırıyor. Gökhan Yavaş’ın DHL Express için hazırladığı sınırlı sayıda yağmurluğun satışından elde edilen gelirle ÇEKÜL 7 Ağaç Ormanları’nın Sivas, 4 Eylül sahasında 3500 fidanla DHL Korusu oluşturulacak. 

Bugüne kadar Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, The Core İstanbul, Japonya Moda Festivali ve Londra Moda Haftası gibi organizasyonlar ile Vetements ve Mynavi gibi moda markalarına destek veren DHL Express ve DHL Express Türkiye, bu iş birliği ile geçtiğimiz yaz yaşanan orman yangınları başta olmak üzere, Türkiye’yi ve dünyayı tehdit eden iklim krizine #FeelTheBlanks #BosluguHisset mottosuyla dikkat çekiyor. Ormansızlaşma ve kuraklığın yarattığı kolektif travmaya karşı harekete geçilmesi gerektiğini düşünen DHL Express Türkiye, herkesi doğadaki tahribatı gidermeye ve eksilenleri yerine koymaya davet ediyor. 

Gökhan Yavaş’ın resmi web sitesi üzerinden (https://gokhannyavas.com/) satışa sunulacak DHL Express yağmurluklarından alanlar, ÇEKÜL Vakfı’nın yürüttüğü 7 Ağaç Ormanları Programı kapsamında yeni fidanların toprakla buluşmasına da destek vermiş olacaklar. 

Türkiye’nin lojistik lideri DHL Express, ünlü modacı Gökhan Yavaş ile yürüttüğü “#FeelTheBlanks” kampanyasını özel bir reklam filmiyle duyurdu. İstanbul Havalimanı Kargo Bölgesi’ndeki DHL Express Türkiye Genel Müdürlüğü’nde çekilen Orçun Mutlu imzalı film #FeelTheBlanks sloganıyla iklim krizine karşı herkesi harekete geçmeye çağırıyor.

DHL Express çevre dostu projelere imza atıyor

DHL Express Türkiye ve bağlı bulunduğu küresel lojistik şirketi Deutsche Post DHL Grubu, iklim krizinin etkilerini en aza indirmek için GoGreen çatısı altında yürüttüğü çalışmalarını uzun yıllardır sürdürüyor. Grup, nisan ayında yayınladığı Karbondan Arındırma Yol Haritası’nda önümüzdeki 10 yılda karbon emisyonlarını azaltmaya yönelik önlemlere 7 milyar euro yatırım yapacağını duyurdu. Paris İklim Anlaşması’yla uyum içinde 2050’ye kadar sıfır emisyon hedefleyen Deutsche Post DHL Grubu, kaynaklarını özellikle alternatif havacılık yakıtlarına, sıfır emisyonlu elektrikli araç filosuna ve çevre dostu binalara aktarmayı hedefliyor. DHL Express Türkiye de Deutsche Post DHL Grubu’nun sürdürülebilirlik hedefleri doğrultusunda Seninle Daha Yeşil projesini yürüttü. Karbon ayak izini sıfırlayan GoGreen İklim Nötr ürünüyle yapılan her gönderi ve projeye özel oluşturulan Instagram filtresinin her kullanımı için Seninle Daha Yeşil projesinde 50 bin tohum yeşertildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ