DÜNYA ENERJİYİ KONUŞUYOR ENERJİ DEVLERİ İSTANBUL’DA BULUŞUYOR

DÜNYA ENERJİYİ KONUŞUYOR ENERJİ DEVLERİ İSTANBUL’DA BULUŞUYOR
  • Genel
  • 17 Mart 2022 14:27


Enerji sektöründe faaliyet gösteren yerli ve yabancı dev firmaları buluşturacak Uluslararası Petrol, LPG, Madeni Yağ Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı “Petroleum Istanbul” 31 Mart – 2 Nisan 2022 tarihleri arasında düzenlenecek.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı petroleum-2022-1.jpg

Enerji sektörünün gündemin ilk sırasına yerleştiği bugünlerde dünyada ve Türkiye’de faaliyet gösteren enerji sektörünün dev firmaları ile sektörün önde gelen profesyonelleri bu yıl 15. kez gerçekleştirilecek “Petroleum Istanbul” fuarında buluşacak. Sektörün en kapsamlı fuarı olarak tanınan “Petroleum Istanbul”a yaklaşık 300 firma katılırken, fuarın açılışı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ve EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz tarafından yapılacak. 31 Mart tarihinde TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde başlayacak fuar TOBB Petrol Meclisi, PETDER, ADER, Türkiye LPG Derneği, TOBB LPG Meclisi, PÜİS, TABGİS tarafından da destekleniyor. Petroleum Istanbul 2022 ile birlikte Gas & Power Network, 4. Elektrik, Doğal Gaz ve Alternatif Enerji, Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı da eş zamanlı olarak düzenlenecek.

Uluslararası Petrol, LPG, Madeni Yağ Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı Petroleum Istanbul, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile EPDK başta olmak üzere, enerjiyle ilgili tüm kamu kurum ve kuruluşlarının özel sektörle bir araya gelmesini sağlayan ortak bir platform oluşturacak.  Fuarda ayrıca; birer yaşam merkezine dönüşen istasyonlarının akaryakıt dışındaki satışlarında önemli bir yer tutan ürünlerin temsilcileri ve franchise veren markaların yöneticileri ile birlikte diğer tedarikçiler de yer alacak.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı petroleum-2022-4-1-rotated.jpg

Son yıllarda geleneksel ürün segmentlerinin yanı sıra Oto LNG, Oto CNG, Elektrikli Araç Şarj İstasyonları ve İstasyon Marketlerini içine alacak şekilde kapsamı genişletilen fuar; ulusal, bölgesel ve uluslararası enerji şirketleri için önemli bir iş birliği ortamı da sağlayacak.

2019 yılında ilk kez organize edilen Petroleum Istanbul Akademi alanında ise bu yıl düzenlenecek Büyük Bayi Toplantısının yanı sıra; elektrikli ve alternatif yakıtlı araçlar, akaryakıt istasyonlarında yeni nesil yazar kasa uygulamaları ve çatı GES uygulamaları gibi konular ele alınacak. Petroleum Istanbul’u 2022’yi açık kalacağı 3 gün boyunca 50 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. 

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı petroleum-2022-3.jpg

“Enerji Sektörü Yaşanan Dönüşümlerin Ardından Yeniden Bir Arada ”

Enerji Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı A. Sertaç Komsuoğlu sektörde pandemi süreci ile başlayan ve sonrasında Rusya-Ukrayna kriziyle birlikte artan sorunlar yaşandığını belirterek “Tüm dünyada ve tüm sektörlerde zor bir dönem geçirdik. Bunlara rağmen dev bir sektörün temsilcilerinin boy göstereceği fuarı yeniden düzenleyebilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Petroleum Istanbul’da firmalar ve markalar yeniliklerini ve teknolojiye olan yatırımlarını bayilere ve sektör temsilcilerine en yakından tanıtma fırsatını bu yıl bir kez daha bulacaklar. Teknoloji inanılmaz bir dönüşüm içinde. Hep birlikte enerji sektörünün bu devrimi ne kadar özümsediğini ve uyumlandığını gözlemleyeceğiz. İstasyonlar,  marketleri, alışveriş merkezleri, restaurantları, cafeleri ve bir çok sosyal imkanlarıyla birer yaşam alanı olarak kabul gördü. Ziyaretçilerimiz ve firma temsilcileri artık istasyonlarımızı bu şekilde bir bütün olarak ele alacaklar ve buna göre iş yapış şekillerini düzenleyeceklerdir” dedi.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı petroleum-2022-2.jpg

“50 bin ziyaretçi bekliyoruz”

Enerji Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Akıncı ise Petroleum Istanbul’un, ulusal, bölgesel ve uluslararası enerji şirketleri için önemli bir iş birliği ortamı da sağlayacağını kaydederek “Enerji sektörünün en önemli firma ve markalarını kıtaların buluştuğu yerde buluşturuyoruz. Geçmiş Petroleum Istanbul organizasyonlarına baktığımızda ülkemizde faaliyet gösteren yerli ve yabancı şirketler ile birlikte Türkiye’ye henüz yatırım yapmamış enerji şirketlerinin ilgisini gözlemlemiştik. Konjonktürel olarak enerji sektörüne ve Türkiye’ye bu ilgi nedeniyle Petroleum Istanbul önemli bir açığı kapatacak ve işbirlikleri için ortam yaratacaktır” diye konuştu.

Akıncı,  Gas & Power Network fuarının da Petroleum Istanbul Fuarı ile birlikte düzenleniyor olmasının da enerji sektörünün tüm paydaşlarının aynı çatı altında toplanacak olması açısından ayrı bir önem taşıdığını vurguladı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ