Hafif ticariye hibrit Ford ile geldi

Hafif ticariye hibrit Ford ile geldi

Ford Tourneo Custom ile dikkat çekiyor. 2 litrelik dizel motorun yanında artık hibrit seçeneğini de sunan marka, 1.0 litrelik benzinli motorla göreve çıkıyor. 50 km hıza kadar elektrikli sürüş sunabilen model menzili bu destekle arttırıyor.

Türkiye’de ticari araç denildiğinde akla gelen ilk iki markadan biri olan Ford, bu alanda oldukça iddialı bir modele sahip: Tourneo Custom. Özellikle pandemi döneminde toplu taşımadan uzaklaşmak isteyen, ailesiyle seyahate yönelen tüketiciler için ciddi bir alternatif olan Tourneo Custom, binek araçları aratmayan donanımı ve konfor özellikleriyle ticari araçtan fazlasını vadediyor. Bu ayki konuklarımız arasında yer alan yeni araç, 8+1 oturma düzeni ve güçlü motoruyla öne çıkıyor. Büyük logolu ön panjur, çekik farlar ve LED aydınlatmalar, araca sportif bir görünüm kazandırmış. Öne doğru alçalan tasarım, ön görüşü de rahatlatıyor. Arka tasarım nispeten daha sade. Profilde ise aracın ne kadar uzun olduğu ortaya çıkıyor. Yüksek omuz çizgisi şık tasarımı tamamlıyor.

İÇ MEKAN OLDUKÇA HAVADAR

REKLAM ALANI

Aracın her iki tarafında da sürgülü kapı olması, iniş binişleri rahatlatıyor. Ford ailesinin diğer üyelerine benzeyen konsol, daha önce Ford kullananlar için alışma sürecini oldukça kısaltıyor. Kokpit gayet geniş ve havadar. Direksiyon üzerinde yer alan kısa yol tuşları medya ve yol bilgisayarını yönetmeye yarıyor. Gösterge panelleri ortasında yer alan yol bilgisayarı aracın tüm özelliklerini izlemeye yetiyor. Kapı kenarlarında yer alan geniş gözler aracın birçok kısmında yer alırken, direksiyon simidinin üst kısmında kalan saklama gözünde şarj ve USB girişi bulunuyor. Arka kısımda ise yolcular için tüm rahatlıklar düşünülmüş. Kapı girişinin üst kısmında yolcular için ayrı bir klima sistemine yer verilmiş.

50 KM’YE KADAR ELEKTRİKLİ

Ön tekerlekler elektrikli motorla harekete geçiyor. Bu elektrikli motor veya jeneratörü 13.6 kWh kapasiteli lityum-iyon bataryalar besliyor. Ana güç ünitesi 1.0 litrelik EcoBoost benzinli motor. Fren enerjisi geri kazanımı sistemi menzil artırıcı olarak çalışıyor. Araçtaki hibrit sistem, 50 km’ye kadar yüzde 100 elektrikli sürüşe izin verirken, menzil artırıcı ile birlikte bu mesafe 500 km’ye kadar çıkabiliyor. Yeni hibrit Tourneo Custom ön kısma yerleştirilmiş şarj bağlantı noktasıyla standart ev tipi prizde 5.5 saatte yüzde 100 şarj olurken; 32 amper 240 Volt prizde şarj süresi 3 saate düşüyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ