Macera Severlere Volkswagen Cravelle Bulli

Macera Severlere Volkswagen Cravelle Bulli

Volkswagen, minibüs segmentinde uzun yıllar Transporter ile kışkırtıcı rüzgarlar estirdi. Bir dönem sunduğu güçlü makineler ile rakiplerini zorladı. Şimdilerde ise kamp severlerin ilgi duyacağı bir model ile geliyor.

Tasarım standart Cravelle ile neredeyse aynı. Bulli donanıma özel yan logolar dikkatlerden kaçmıyor. Ön yüzde büyük değişim var. Yan bölüm sade hissettiriyor. Bu sadelik arka bölüme de yansımış. Maceraperest kişilikler için modelin dışarısında açılabilir bir çadır konumlandırılmış. Açıldığında çekirdek aileler için yeteri kadar alan sunan çadıra ek olarak buz dolabı opsiyonu da modelde sunulmuş. Tende opsiyonunu da hatırlatmadan geçmeyelim.

KOKPİT DAHA ÖZEL

REKLAM ALANI

Selefine göre model artık daha modern bir kokpit ile geliyor. Kokpitte gösterge paneli ve direksiyon değişirken, koltuklarda aynı oranda değişim yaşamış. Bolca eşya gözü sunan model, arka bölümde de cömert bir barınma alanı sunuyor.

ARAZİDE İDDİALI

Model 2.0 litrelik dizel makine ile geliyor. 204 Bg güç ve 450 Nm tork değeri üretiyor. Performans anlamında 7 ileri DSG şanzıman ile başarılı işler çıkaran model, tüketim konusunda 8.5 litre ile beğenimizi kazandı. Dört tekerlekten ekiş sistemiyle gelen model, sakin kullanımda iki çeker kullanıyor hissiyatı veriyor. Zemin zorlaştığında ve güç ihtiyacı yaşadığınızda bu ihtiyaçlarınız dört tekerlekten çekiş sistemiyle hızlıca karşılanıyor.

ONUNLA YENİ YERLER KEŞFETMEK ÇOK GÜZEL

Caravelle ile uzun bir yolculuğa çıktık. İstanbul’dan başladığımız yolculuğumuzun ilk durağı Kapadokya oldu. Sabah güzel bir manzara ile uyanmak için balonların kalktığı ilk vadiye çadırımızı kurduk. Erken saatte gelen ekipler ile balona binecek kişilerin heyecanını aracımızın üzerindeki çadırdan izlemek mükemmel bir zevk idi. Bu zeminlere ulaşmak için Caravelle’in dört tekerlekten çekiş sistemi bize fazlasıyla yardımcı oldu. Daha sonrasında Manavgat’a doğru uzana yolculuğumuz odukça keyifliydi. Başarılı süspansiyon geometrisi sayesinde uzun yollarda çok çabuk yorulmadık. Antalya’nın kavurucu sıcağında klimamız başarılı bir performans gösterdi. En son durak olan Marmaris’de de zorlu yollarda en iyi arkadaşımız Caravelle oldu. Akbük koyunda karavan kampında soluğu aldık. Bu rotada bana eşlik eden kızım ile fazlasıyla yorulmuştuk ve bir an önce dinlenmek için çadırımıza geçmeliydik. Caravelle üzerindeki hızlıca açılabilen çadır sayesinde keyifli bir uykuya ulaşmak dakikalarımızı aldı. Sonrasında sabah dalga sesleriyle uyanmak ayrı bir keyifti. Ek olarak komşularımızı da kıskandırmadan edemedik. Kamp alanında çoğu çadır yerde kurulurken, araç üstü çadırımız ile gören herkesin sohbet konusu olmayı da başardık. Kahvaltı için de aracımızın bize sunduğu opsiyonlar mevcuttu. İlk olarak portatif bir masa ve sandalye ile kamp keyfimizi kapladık. Daha sonrasında buzdolabında sakladığımız kahvaltılıklar ile güzel bir kahvaltı sofrası hazırlığına daldık.

YALITIM NASIL?

Yalıtım konusunda model rüzgar sesini fazlasıyla absorde ediyor. Yol sesi alan model, üst devirlerde de motor sesini kokpite yansıtıyor. Süspansiyon başarılı bir şekilde ayarlanmış. Kombine virajlarda başarılı işler çıkarırken, bozuk zeminlerde de konforu elden bırakmıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ