Market of the Year 2020 ödülünü MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. aldı

Market of the Year 2020 ödülünü MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. aldı
  • Genel
  • 2 Haziran 2021 00:10

MAN Truck & Bus SE’nin her yıl düzenlediği International Sales Conference – Uluslararası Satış Konferansı, bu yıl pandemi nedeniyle online olarak gerçekleştirildi. MAN Truck & Bus SE yetkililerinin yanı sıra dünya genelindeki ülke yöneticilerinin de katıldığı toplantıda; MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş., 2020 yılında ortaya koyduğu başarılı performansla alkışları topladı. 2019’da yılında İspanya’da gerçekleştirilen yeni nesil TG kamyon ve çekicilerinin dünya prömiyerinde düzenlenen törende; küresel müşteri memnuniyeti ölçümünde en yüksek puanı alarak, ‘CustomerFirst Award 2019’ ödülünü alan MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş., bu kez yeni ve bir başarıya daha imza attı.

‘Market of the Year’ ödülü, MAN Truck & Bus SE tarafından dünya genelindeki bayileri arasında her yıl yapılan değerlendirmelerle pazar büyüklüklerine göre iki klasmanda veriliyor. Değerlendirme; Kamyon, Otobüs, Van, 2. El, Satış Sonrası Hizmetler, Karlılık, Sermaye Verimliliği, Likidite başlıkları altında, satış rakamları, pazar payı, stok ve nakit yönetimi, müşteri memnuniyeti, toplam satış performansı gibi detaylı kriterler üzerinden gerçekleştiriliyor. Yapılan bu küresel değerlendirmede 2020 yılında en iyi performansını gösteren ülke, MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş.’nin başarıları ile Türkiye oldu. 

“MAN çatısı altında, başarılarımızla konuşulan ülke olmaya devam edeceğiz”

‘Market of the Year’ ödülünün, her koşulda istikrarlı başarılarının somut bir göstergesi olarak önemli olduğunu belirten MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Tuncay Bekiroğlu, şunları söyledi: 

“MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. olarak, bu ödül bizim için ayrı ve özel bir anlam da taşıyor. Zira, hem öngörülemez pandemi koşulları ve başta ekonomi olmak üzere yol açtığı zorlukların hüküm sürdüğü 2020 yılında almış olmamız, hem de ülkemizin potansiyelini ortaya koyması açısından çok önemli bir ödül. 2019’da MAN Truck & Bus SE’nin küresel çapta müşteri memnuniyeti dalında ‘CustomerFirst Award 2019’ ödülünü almıştık. Bu kez de MAN’ın dünya genelinde en iyi performansı ortay koyan ülke olarak, ‘Market of the Year’ ödülüne layık görüldük. Bu başarının temelinde; tamamen müşterilerimize, yani ‘yaşam boyu iş ortaklarımıza’ odaklı bir ekip olarak çalışmamız, kaliteli hizmet, iyi, samimi iletişim ile onlara en ideal çözümleri sunmamız yatıyor. 

2020 yılını, yaşanan tüm zorluklara, belirsizliklere rağmen her alanda ön görülen rakamların üstünde kapattık. Türkiye ithal kamyon çekici pazarındaki geleneksel birinciliğimizi devam ettirdik. Seyahat sektöründeki amiral gemimiz, ödüllü yeni nesil Lion’s Coach ile sektörde fark yarattık. Hafif ticari araç (HTA) segmentindeki markamız TGE ile, her iş koluna sunduğumuz ideal çözüm önerileri ile sektörde yerimizi aldık. Bununla birlikte 2021’e hızlı girdik ve yeni yılda Türkiye’nin alanında lider firmalarının yine tercihi olduk. Araç teslimatlarımız halen tüm hızıyla sürüyor. 

Bu, kenetlenmiş ekip olarak ortaya koyduğumuz bütünsel bir başarı. Dolayısıyla aldığımız bu ödülü de; tüm departmanlarımızın katılımı ile yakaladığımız ekip ruhunun, inanmışlığın bir sonucu olarak görüyoruz. Bizi ilerisi için motive eden bu ödüllere önümüzdeki süreçte yenilerini eklemeye ve Türkiye’nin MAN Truck & Bus SE çatısı altında da potansiyeli ile, başarılarıyla öne çıkan, konuşulan ülke olmasını sürdüreceğiz. Biz, her koşulda işimizi en iyi, en doğru şekilde yapmaya ve Türkiye’de ‘yaşam boyu iş ortaklarımıza’ en ideal çözümler, hizmetler sunmaya devam edeceğiz. Bu başarıda büyük emekleri olan tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ