Okt Traıler Iaa Transportatıon’da Geleceğin Treyler Modelini Sundu

Okt Traıler Iaa Transportatıon’da Geleceğin Treyler Modelini Sundu
  • Genel
  • 23 Eylül 2022 18:36

20-25 Eylül 2022 tarihleri arasında Almanya’nın Hannover kentinde düzenlenen IAA Transportation 2022’de bu yıl 8. kez ziyaretçilerini ağırlayan OKT Trailer, IAA’da “Geleceğin Treyler Modelini” sunuyor.

Lojistik ihtiyacının her geçen gün arttığı; daha pratik, hayatı kolaylaştıran, aynı zamanda doğaya saygılı üst yapılara ihtiyaç duyulan yeni dönemde pratik çözümler sunarak basit kullanım özellikleri ile kullanıcının tecrübeye gerek kalmadan rahatlıkla kullanabileceği, herkes her şeyi kullanabilir mantığı ile tasarlanmış, hızlı ve pratik aynı zamanda ergonomik araçlar gereklidir. Doğadaki en iyi aerodinamik yapıya sahip olan su damlası formundan ilham alınarak tasarlanan, Aerodinamik Gıda Tankeri tüm bu kolaylıkları sağlamak istiyor.

GÖZÜ HEP İLERİDE

Taşımacılık sektöründeki birçok yeniliklerin keşfedildiği IAA Transportation fuarında geniş stant alanı ile merakını ileriye taşıyan OKT, Ay’a ilk merak ayak basmıştır bizim merakımız daha yeniyi keşfetmek diyerek gelecek temalı standında sunduğu fütüristik yapıya sahip türünün ilk örneği olan yeni nesil Aerodinamik Gıda Tankeri ile geleceğin treyler modelini belirliyor. Avrupa’da birçok ülke de sunduğu çözümler ile geniş satış ağına sahip olan OKT Trailer bu yıl IAA’da ortak katılımcı olarak distribütörlük anlaşması yaptığı ve OKT ürünlerini Belçika, Hollanda ve Lüksemburg’da satışını yapmaya yetkili Lambrecht Trailers firması ile bir arada yer aldı. OKT Trailer kurumsal imajını destekleyen standında 60 m3 damperli silobas, 39 m3 w tip yatay silobas, 29.000 lt vakum tankeri ve Lamrecht’in ürettiği 53 m3 yem silobasının birbirinden farklı özelliklerini ziyaretçilerine sunarken, “Trailer Innovation 2023” konsept tasarım ödülünü alan Yeni Nesil Aerodinamik Gıda Tankerinin tüm detaylarını açıkladı. 

BÜTÜNSELLİK ÖN PLANDA

Araç üzerinde bulunan yürüyüş yolundaki korkular ve yürüyüş yolu üzerindeki mobil kontrol ile açılıp kapanabilen sürgülü korumalıklar ile gövdeyi daha bütünsel gösterecek tasarım elde edilmiştir. Gizlenmiş ve genişletilmiş yürüyüşü yolu ile korumalıklar hem aerodinamik yapıya uygun hem de kullanıcılarını daha geniş ve daha güvenli bir sistem ile buluşturuyor. Yeni nesil gıda tankerinin tekerleri üzerine kapatılmış tasarımıyla treyler modasını değiştirecek aerodinamik çamurluklar tekerleklere gelecek türbülansı yok ederek aynı zamanda estetik görünüm kazandırır, aracın arkasındaki üst kanatlar ve aracın tampon bölgesinde yer alan difüzör, rüzgârı disipliniz ederek treyler üzerinden hızlıca kayarak türbülansın araçtan uzaklaşmasını sağlar. Aynı zamanda bu kanatlar dengeleyici görev görerek treylerin karayolundaki akışını stabilize eder, yük taşıma esnasında aracın sallamamasını azaltır.

TEKNOLOJİK DONANIMA SAHİP

Değişen ve yenilenen teknolojiyle birlikte uzaktan yönetilebilir IoT ile gelişen, birbiri ile konuşan akıllı treylerlerin üretileceği döneme doğru ilerlenen bu dönemin gerekliliklerinden biri de telefon ile yönetilebilecek bir sistem. Bu ihtiyaca yönelik Yeni Nesil Aerodinamik Gıda Tankerinde yapılacak ilk değişiklik kullanım esnasında büyük kolaylık kazandıracak park ayaklarının indirilip kaldırılması ve üst koruma kapaklarının açılıp kapanması elektronik sisteme sahip olacak ve telefon aplikasyonu ile yönetilebilecek. Arkada bulunan dijital ekran sayesinde araç uydu ile haberleşecek ve bulunduğu ülke sınırları içerisinde kullanılan dilde aracın hızı, taşıdığı malzeme ve çeşitli uyarılar connected drive sistemi ile arka ekranda gösterilecektir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ