TEGV Ateşböcekleri Prometeon ile yollarda

TEGV Ateşböcekleri Prometeon ile yollarda
  • Genel
  • 28 Mart 2024 14:34

Dünyanın endüstriyel ve ticari lastik odaklı tek global şirketi Prometeon, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ile Ateşböceği Öğrenim Birimleri’ne ilişkin anlamlı bir iş birliğine adım attı. İş birliği kapsamında Prometeon, TEGV Ateşböcekleri’nin lastiklerini yenileyerek yollarda güvenle yolculuk etmelerine destek oluyor.

Türkiye’nin ilk lastik üretim tesisi olarak Kocaeli’de 1960 yılında kurulan fabrikanın da sahibi olan Prometeon Türkiye, TEGV’in Ateşböceği Öğrenim Birimi Tır’larının lastik tedarikçisi olarak anlamlı bir iş birliğine imza attı. Proje kapsamında TEGV Genel Müdürü Sait Tosyalı ve Prometeon Türkiye CEO’su Gökçe Şenocak geçtiğimiz yıl yaşanan depremden etkilenen Adıyaman iline giderek, Tasarım Mucitleri Ateşböcekleri Birimi’ni ziyaret etti. Gökçe Şenocak ve Sait Tosyalı, Adıyaman Tasarım Mucitleri Ateşböcekleri Öğrenim Birimi’nde eğitim gören 9-10 yaş aralığındaki çocuklarla bir araya gelerek 3D kalemlerle çizimler ve 3D yazıcılarla tasarımlar gerçekleştirdi. Etkinliğin devamında Twin setleriyle Robotik Kodlama çalışmaları yapıldı.

İş birliğine ilişkin olarak TEGV Genel Müdürü Sait Tosyalı, “TEGV olarak 2023 yılında yaşanan depreminin ilk gününden bu yana bölgeye destek sunmak üzere tüm imkanlarımızı seferber ettik. Ateşböceklerimiz ile deprem bölgesindeki çocuklara eğitim imkanlarımızı ulaştırdık. Bölgedeki çocuklarımıza yönelik sunduğumuz şartları her geçen gün çoğaltarak daha fazla çocuğu ulaşmayı hedefliyoruz. Bu süreçte Prometeon ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği Ateşböceklerimiz için oldukça anlamlı. Ateşböceklerimizin yolları güvenle kat etmelerine destek veren Prometeon Türkiye ailesine, TEGV olarak en içten teşekkürlerimizi sunuyorum” dedi.

Prometeon Türkiye CEO’su Gökçe Şenocak, TEGV’in ülkemizin en önemli sivil toplum kuruluşları arasında yer aldığını ve Ateşböceklerinin bir parçası olmaktan mutluluk duyduklarını belirterek, şunları söyledi; “TEGV, 6 Şubat depremleri sonrasında bölgedeki çocukların eğitimleri başta olmak üzere rehabilitasyonu için de önemli bir görev üstleniyor. Prometeon Türkiye olarak bu süreçte TEGV Ateşböcekleri’nin lastiklerinin sağlayıcılığını üstlenerek onların her daim mobil olmasını ve güvenle yol kat etmelerine destek olmak istedik. Bu iş birliğini, çocuklarımızın eğitimine ve gelişimine yaptığımız bir katkı olarak nitelendiriyoruz. Bugün de bu anlamla iş birliğimiz için Adıyaman’daki Tasarım Mucitleri Ateşböceği Birimi’ni ziyaret ederek çocuklarımızla güzel vakit geçirdik. Prometeon olarak geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza daha iyi bir eğitim sunulması için TEGV’i desteklemeye devam edeceğiz.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ