Ticarette hacim ortağı: Volkswagen Caddy

Ticarette hacim ortağı: Volkswagen Caddy

Volkswagen de Caddy ile hafif ticari araç segmentine hızlı bir giriş yaptı. Araç, zengin donanımı, güçlü motoruyla dikkat çekerken, arka kısımda büyük bir yükleme alanı yer alıyor.

Volkswagen Caddy, yeni jenerasyonuyla, işletme sahiplerine göz kırpıyor. Şık farları, elektrikli otomobilleri andıran ön tamponu, yeni farlar ve ön ızgarasıyla sınıfının en iddialı tasarımlarından birine sahip. Cargo versiyonda bile ufak değişiklikler yapan araç oldukça şık bir görünüm çiziyor. Aracın arka tasarımı da tamamen yeni. Siyah renkli plastik tampon aracı binek modellerinden ayırıyor. Aracın içi de dışı gibi tamamen yeni. Yeni nesil Golf platformunda üretilen aracın iç mekanı da, 8’inci nesil Golf’ten büyük izler taşıyor. Aracın içinde artık sadece 1-2 fiziksel tuş bulunuyor. Geri kalan tuşların tamamen dokunmatik ve bu aracın sade ve şık görünmesini sağlamış. Yeni direksiyon simidi, dijital göstergeler ve multimedya ekranı, aracın teknolojik görünmesini sağlıyor. Araçta sadece ön kısımda koltuk bulunuyor. Arka tarafta ise kocaman bir yükleme alanı var. Yüksek konumlu koltuklar ve geniş cam yüzeyler, minivan kullanıyormuş hissi sağlıyor.

2 LİTRELİK TURBO DİZEL

REKLAM ALANI

Aracı çalıştırıp yola çıktığınızda da bu his artarak devam ediyor. Sessiz sürüşü ve başarılı yol tutuş özellikleriyle yeni Caddy, gerçekten de sınıfının en iddialı modellerinden biri haline gelmiş. Aracın kaputunun altında 2 litrelik TDI ünite yer alıyor. 4 silindirli turbo beslemeli dizel ünite, artık daha güçlü ve torklu. Yeni motor fazladan 20 beygir güce (122 beygir) ve 70 nmtorka (320 nm) sahip. Bu sayede çok daha akıcı bir sürüş vadeden yeni araç, 7 ileri çift kavramalı otomatik şanzıman (DSG) ile konuğumuz oldu.

TÜKETİMDE DE İDDİALI

Hızlı ve sarsıntısız vites geçişleriyle öne çıkan şanzıman, aracın tüketim değerlerini de aşağı çekiyor. Fabrika verilerine göre aracın ortalama tüketimi, farklı ölçümlemelere göre 4.4-4.9 litre. Bizim, ağırlıklı olarak şehir içinde gerçekleştirdiğimiz sürüşlerde yol bilgisayarına yansıyan5.7 litrelik ortalama da oldukça başarılı bir rakam.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ