Türkiye’nin ilk Nükleer Güç Santrali Akkuyu NGS güvenli yakıt ikmal sistemlerinde TURPAK kalitesiyle yoluna devam ediyor.

Türkiye’nin ilk Nükleer Güç Santrali Akkuyu NGS güvenli yakıt ikmal sistemlerinde TURPAK kalitesiyle yoluna devam ediyor.
  • Genel
  • 10 Kasım 2021 10:51
  • A+
    A-

Akkuyu NGS projesi Türkiye’nin ilk nükleer güç santrali olmakla birlikte Rus-Türk ilişkileri tarihindeki en büyük proje olma özelliğini taşımaktadır. Türkiye’nin ilk nükleer güç santrali projesi, Rus tasarımı VVER-1200 tipi en modern reaktörlere sahip, toplam 4800 MW kurulu güç kapasiteli dört güç ünitesi içermektedir. İnşaat çalışmaları tamamlandıktan sonra Akkuyu NGS’ nin yılda 35 milyar kWh elektrik üretmesi ve Türkiye’nin elektrik ihtiyacının yaklaşık %10’unu karşılaması beklenmektedir.

TİTAN 2 IC İÇTAŞ İNŞAAT ANONİM ŞİRKETİ, Rus Concern TITAN-2 A.Ş. ile Türk şirketi olan IC İÇTAŞ İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET A.Ş. tarafından Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk Nükleer Güç Santrali olan AKKUYU NGS tesislerinin inşaat çalışmalarının hayata geçirilmesi için kurulmuş uluslararası bir ortak girişimdir.

TURPAK olarak Türkiye’nin en prestijli projesi olan Akkuyu NGS şantiye sahasındaki T2IC’e ait 4 adet yerüstü konteyner tanka Pompa & Tank otomasyonu, 6 adet mobil tanker otomasyonu ve 850’ye yakın iş makinası, jeneratör ve binek araca taşıt tanıma &uydu takip montajları başarılı bir şekilde gerçekleştirildi.

REKLAM ALANI

T2IC filosundaki 850’ye yakın (binek araç, iş makinası ve jeneratörler) araç yeni nesil kablosuz sistem NANO RFID taşıt tanıma teknolojisiyle sorunsuz olarak güvenli yakıt ikmali yapıyor.

Turpak Kamu ve Filo Satış Yöneticisi Cem Erdoğan T2IC’nin akaryakıt takibi taleplerine %100 çözüm sağladıklarını belirterek Turpak Taşıt Tanıma teknolojilerinin bazı avantajlarını şu şekilde sıraladı; 

Taşıt bazında düzenli Akaryakıt Tüketim Raporları ile km, litre, tutar, dolum tarihi, yer ve saat bilgileri takip edilir. Takip edildiği sürece olası kaçakları engeller.

Taşıtınız pompa tarafından otomatik olarak algılanır. Dolum bilgileri otomatik olarak transfer edilir.

Programlanmış yakıt cinsi dışında başka bir yakıt cinsinin dolumu engellenir. Böylece taşıtınıza hata sonucu yanlış yakıt konulamaz.

Tanımadığı taşıta yakıt vermez. Pompa tabancası taşıtın deposundan çıkarıldığında dolum işlemini otomatik olarak keser. Taşıt dışında başka bir yere dolum yapılamayacağı için akaryakıtın taşıtlarınızın deposuna girdiğinden emin olursunuz.

Her akaryakıt alımında araçların konum bilgileri, sürücü performansı ve ikmal bilgileri eşleştirilerek tek portal üzerinden raporlanır.

Bütün bilgiler el değmeden tam otomatik olarak aktarılır. Hiçbir sistem dışı müdahaleye izin vermez. Doğruluğundan emin olduğunuz bilgileri raporlar halinde size ulaştırır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ