2014’ÜN LİDERİ DOBLò, YENİ NESLİ İLE 2015’E DAHA DA İDDİALI GİRİYOR!

2014’ÜN LİDERİ DOBLò, YENİ NESLİ İLE 2015’E DAHA DA İDDİALI GİRİYOR!

Tofaş fabrikasında üretilen Yeni Nesil Fiat Doblò, Şubat ayından itibaren Türkiye ve tüm Avrupa’da satışa sunuldu. 2014 yılında Türkiye’nin en çok tercih edilen hafif ticari aracı olan Fiat Doblò, tamamen yenilenen iç ve dış tasarımı, maksimum verimlilik ile yakıt tasarrufu sağlayan yeni Ecojet motoru, yüksek güvenlik standartları ve hayatı kolaylaştıran teknolojik özellikleriyle 2015 yılında da hafif ticari araç pazarının en çok satan aracı olmaya hazırlanıyor.

Yeni Nesil Fiat Doblò, var olan 1.3lt MJ 90 Hp, 1.6 lt MJ 90 Hp, 1.6 lt MJ 105 Hp’lik motor seçeneklerinin yanında yeni 1.3 lt 90 Hp’likEcojet motoruyla sınıfında yakıt ekonomisinde de fark yaratacak.

FIAT DOBLO 1

REKLAM ALANI

Fiat Showroom’larında yerini alan Yeni Nesil Fiat Doblò’nun Cargo versiyonuna 40.450 TL’den, Combi versiyonuna ise 43.950 TL’den başlayan fiyatlarla sahip olunabilecek.

Fiat Doblò, yenilenen 4’üncü nesliyle Şubat ayından itibaren Türkiye ile birlikte tüm Avrupa’da yollara çıkıyor. Yeni Nesil Fiat Doblò, tamamen yenilenen iç ve dış tasarımı, işlevselliği, düşük yakıt tüketimi, yüksek güvenlik standartları ve hayatı kolaylaştıran teknolojik özellikleriyle 2015 yılında da liderliğini pekiştirecek.

Yeni Nesil Fiat Doblò’nun Torino’da gerçekleştirilen uluslararası basın lansmanında konuşan Fiat İş Birimi Direktörü Okan Baş; “Doblò, ilk doğduğu günden bu yana elde ettiği başarılarla, Tofaş’ın gelişiminde de çok önemli bir yere sahip oldu.

Her yeni Doblò, bir önceki nesilde elde ettiği tecrübeyle güçlenerek, başarılarla bugüne geldi. Bugün 4’üncü neslini tanıttığımız Doblò’nun Türkiye otomotiv pazarında ayrı bir yeri var.“Kendi sınıfının yaratıcısı”, “İhracat Şampiyonu”, “Uluslararası Yılın Ticari Aracı” ve “Yılın En Çok Satan Ticari Aracı” Doblò’nununvanlarından..Yeni Nesil Doblò’yu geliştirirken, geçmişte bıraktığımız 3 nesil ve 15 yıllık tecrübemizden ilham aldık ve müşterilerimizin tüm beklentilerine cevap vermek için çalıştık.

FIAT DOBLO 4

Şubat ayından itibaren Türkiye ile birlikte Avrupa pazarlarında satışa sunulan Yeni Nesil Fiat Doblò’nun 2014 yılında olduğu gibi 2015 yılında da “en çok tercih edilen hafif ticari araç” unvanını koruyacağı inancındayım. Yeni Nesil Doblò ile 2015 yılında 30 bin adet satış gerçekleştirerek, Hafif Ticari Araç pazarında liderliğimizi sürdürmeyi hedefliyoruz.” dedi.Okan Başayrıca, 2015 yılında Yeni Nesil Fiat Doblò ile 135 bin adetlik üretim ve 105 bin adetlik ihracat hedeflerinin bulunduğunun altını çizdi.

Fiat Pazarlama Müdürü Özgür Süslü ise “Yenilenen tasarımı, yeni donanımları ve otomobil seviyesinde iç mekân kalitesiyle fark yaratan Yeni Nesil Doblo’yla çok daha rekabetçi ve iddialı olmayı hedefledik. 43.950 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunduğumuz Yeni Nesil Dobloile kullanıcılara daha fazla “değer” sunarak rekabetten ayrışmayı amaçladık. Bu sınıfta ilk kez dokunmatik ekranlı multimedya sistemini sunuyoruz. Ayrıca çocuk aynasını da standart donanıma ekledik. Türkçe navigasyon ve katlanabilir elektrikli aynalar gibi yeni donanımlarla, Doblo’yu çok daha iyi güçlü hale getirdik.” diye konuştu.

FIAT DOBLO 7

Süslü ayrıca,Yeni Nesil Fiat Doblò’nun, başarılı 90 ve 105 beygirlik multijet motorlarının yanında, bu motorların daha da geliştirilmesiyle ortaya çıkan yakıt ekonomisinde sınıfının lideri olan yeni1.3lt 90 hp’likEcojet ile 4 farklı dizel motor ile Türkiye pazarında yer alacağını belirtti. Combi gövde tipinde Easy, Safeline, Premio ve Premio Plus olmak üzere 4 donanım seviyesi ile tercih edilebileceğini sözlerine ekledi.

FIAT DOBLO 6

Yenilenen Dış Görünüm,Otomobil Konforu Sunan Yepyeni İç Mekân

Yeni Nesil Fiat Doblò, müşteri beklentilerine uygun olarak geliştirilen modern tasarımı, ticari hayat ve geniş ailelerin tüm ihtiyaçlarını karşılayan farklı gövde ve zengin motor seçenekleri, güvenlik donanımları ve segmentine yeni standartlar getiren teknolojik özellikleriyle fark yaratıyor. İç ve dış tasarımı tamamen yenilenen Fiat Dobló’nun daha modern bir görünüm kazanan yeni tamponları, inceltilmiş ve eğimli tavanla uyumlu, öncekilerden farklı kaputu ilk bakışta dikkat çekiyor. Yeni Dobló’nun yolcu kabini de gösterge paneli, grafikleri, kaplamaları, direksiyon simidi ve kapı panelleriyle farkını ortaya koyuyor. Ön konsol, direksiyon simidi ve gösterge paneli çok daha ergonomik, estetik ve kullanışlı hale getirilen Yeni Nesil Fiat Doblò’nun kapı panellerinde; bir önceki nesle oranla daha geniş saklama alanları bulunuyor. Yenilenen koltuk kumaşları ile daha modern bir iç mekân görünümünü yakalayan Yeni Nesil Fiat Doblò, binek otomobil konforunu yakalıyor. Dış görünümünde de büyük ölçüde değişiklik bulunan Yeni Nesil Fiat Doblò, geçen yıl yenilenen Fiat Ducato’ya tasarımıyla atıfta bulunuyor. Yenilenen motor kaputu, ön tampon, ön ızgara ve ön farlar, stop lambaları ile arka kapı aracın havasını kökten değiştirirken, ön hatları enine geliştirilen Doblò, bir önceki nesline göre daha kompakt bir görünüme sahip olduğunu vurguluyor.

FIAT DOBLO

Yeni Nesil Fiat Doblò; Üstün Güvenlik Öğeleri ve Son Teknoloji ile Donatıldı!

Yeni Nesil Fiat Doblósınıfında tek olan, tam bağımsız bi-link arka süspansiyonile mükemmel yol tutuşu ve yolcu konforunu garantiliyor. Sürücülerin Yeni Doblò’nun seyahat keyfini her zaman üst düzeyde yaşaması için teknolojik ekipman paketinde de yeni, kullanıcı dostu içerikler bulunuyor. Bunlar arasında en dikkat çekici ekipman olarak; 5 inç renkli dokunmatik ekrana sahipopsiyonel olarak entegre navigasyon ile donatılabilen Uconnect multimedya sistemi yer alıyor. Telefon çağrısı yönetimi, cep telefonuna gelen mesajların okunmasını sağlayan teknolojisi, USB girişi,bluetooth bağlantısı ile akıllı telefonlardan müzik dosyalarının UConnect’e aktarılması gibi gelişmiş özellikleri-dikkat çekiyor. Direksiyon kumandası ve sürücünün yakıt tüketimi ile CO2 emisyonunu sınırlamasına yardımcı olan Eco:Drive yazılımı, UConnect 5” ile standart olarak sunuluyor. TomTom ile birlikte geliştirilenTürkçe navigasyon özelliği de U-Connect ile birlikte ayrıca tercih edilebiliyor.

Yeni Fiat Doblò, performans seviyesi bakımından yükü ne kadar olursa olsun, tüm sürüş koşullarında üstün konfor ve yol tutuşu sunan bağımsız Bi-link arka süspansiyonlara sahip bulunuyor. Sınıfında sadece Doblò’da yer alan bu özellik, aracın konforunu otomobil seviyesine taşırken, yol tutuşunu ve yolcu konforunu iyileştirerek, her koşulda güvenli sürüşü garanti ediyor. Yeni Nesil Fiat Doblò’nun üstün yol tutuşu, teknoloji harikası elektronik denge kontrol sistemlerinin kullanımıyla garantileniyor. Bu sistemler arasında; elektronik fren gücü dağılımı EBD ile ABS, ASR (Kayma Önleyici Düzenleme) ile tamamlanan ESC, HBA (Hidrolik Fren Desteği) ve sürücüye yokuşta kalkış sırasında yardımcı olan Hillholder sistemleri bulunuyor. Sürücü ve yolcunun, baş ile göğsünü koruma amaçlı tasarlanan ön ve yan hava yastıklarıyla de güvenlik donanımlarını tamamlıyor.

FIAT DOBLO 5

İşlevselliğiyle fark yaratan Yeni Nesil Doblò Cargo

Yeni Nesil Doblò Cargo, üçlü ön koltuk tasarımıyla işlevselliği en üst seviyeye taşırken, bu sınıfta en fonksiyonel çözümü sunmayı başarıyor. Doblò Cargo yalnızca 3 kişilik oturma kapasitesi sunmakla kalmıyor. Ortadaki koltuk öne katlanarak masa, doküman tutucu ve kolçak olarak da kullanılabiliyor. Ayrıca koltuk minderi altında eşya gözü yer alıyor. Aracın sağ koltuğu da öne katlanarak uzun malzemeleri taşımak için daha fazla alan kazanılabiliyor.Yeni Nesil Doblò Cargo’nun işlevselliği, düzgün formu, ergonomik kapı kolları ve aracın içine hem kolay yükleme hem de uygun erişim imkânı sunan 180° açılır arka kapılarla da ortaya çıkıyor. Maksimum 1 tona kadar yük taşıma ve 5 m3’lük yükleme hacmiyle Doblò, sınıfının en iyi taşıma kapasitesine sahip bulunuyor.

Doblò, Cargo gövde tipinde sınıfında hem uzun şasi hem de yüksek tavanı seçeneği sunabilen tek araç olarak öne çıkıyor. Standart şasi versiyonunda sınıfında bir rekor olan 3.4 metreküplük hacim sunan Doblò Cargo, uzun şasi versiyonunda yine rekor düzeyde, 4.2 metreküplük bir iç hacme ulaşıyor. Sınıfında sadece Doblò’da bulunan uzun şasi / yüksek tavan seçeneğiyle Maxi XL, 5 metreküplük iç hacme ulaşarak bir üst sınıf ticari araçlar ile eşdeğer seviyede yükleme hacmi sunabiliyor.Yeni Fiat Doblò’nun dış dikiz aynaları elektrikli olarak katlanarak dar alanlarda manevra kolaylığı sağlıyor. Doblò’da ayrıca, arka koltukta seyahat eden çocukları kontrol altında tutabilmek için ikinci dikiz aynası da ilk kez kullanılıyor.

Yeni Ecojet motorla sınıfının en yüksek yakıt verimliliği…

Yeni Nesil Fiat Doblò’da ilk kez kullanılan 1.3ltEcojet motor seçeneği,düşük devirlerde %40 daha fazla çekiş gücü sunarken, %12’ye varan yakıt tasarrufu sağlıyor. Yeni Nesil Fiat Doblò,Ecojetmotoruyla-100 kilometrede ortalama4.4 litre, şehir dışında ise 3.9 litre yakıt tüketiyor ve bu değerlerle sınıfının en iyi tüketimine imza atıyor.

FIAT DOBLO 2

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ