Allison Tam Otomatik Şanzıman Donanımlı Mercedes-Benz Atego Kamyonlar ile Sürüş Deneyimi !

Allison Tam Otomatik Şanzıman Donanımlı Mercedes-Benz Atego Kamyonlar ile Sürüş Deneyimi !
  • Genel
  • 3 Kasım 2021 22:33

BAE’nin önde gelen medya mensupları ve fikir liderleri, AllisonTransmission 3000 Serisi şanzıman donanımlı Mercedes-Benz Atego 4×4 kamyonlar ile beş gün boyunca sürüş testi gerçekleştirdi.

Geleneksel ve elektrikli araç tahrik çözümleri konusunda lider, ayrıca ticari ve savunma araçları için orta ve ağır hizmet tipi tam otomatik şanzımanlar alanında en büyük global üretici olan AllisonTransmission, Daimler Ticari Araçlar MENA tarafından temsil edilen Mercedes-Benz Trucksile birlikte, Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) önde gelen medya mensuplarını ve fikir liderlerini, Allison 3000 Serisi şanzıman donanımına sahip Mercedes-Benz Atego 4×4’ü test etmeye davet etti.

Atego 1726 A 4×4 ile arazide test sürüşü gerçekleştirildi. Euro V emisyon normunda 6 silindirli sıralı motor, üç mekanik diferansiyel kilidi, 11.700 kg taşıma kapasitesi ile Atego, aynı zamanda Allison 3000 Serisi şanzımandan güç alıyor. Mercedes-Benz Atego, MENA bölgesinde Mercedes-Benz Trucks tarafından sunulan ürün portföyünün tam donanımlı bir modeli olarak ön plana çıkıyor.

AllisonTransmission 3000 Serisi tam otomatik şanzıman, orta sınıf ticari araçlar için tasarlanıyor. Çeşitli uygulamalara uyum sağlamak ve verimli bir şekilde çalışmak üzere tasarlanan bu seri, dar veya geniş vites oranıve yedi vites seçeneğine sahip. Motor tahrikli ek bir PTO ile gelişmiş araç frenlemesi sağlayan ve fren aşınmasını azaltan entegre bir output retarderi opsiyonel olarak sunuluyor. Operasyon, Allison’un prognostik yeteneklere sahip gelişmiş elektronik kontrolleri ile daha da geliştiriliyor.

Mercedes-Benz ve FusoTrucks Satış Genel Müdürü OlafPetersen, “Atego 4×4 kamyonumuza entegre edilen Allison 3000 serisinin yeni gelişimini yollarda görebilmek harika. Araçlarımızda yangınla mücadeleden, arazi operasyonlarına kadar bu kombinasyondan yararlanan birçok özel uygulama bulunuyor. Torkkonvertörlü tam otomatik şanzıman, araç sahiplerinin ve sürücülerin maksimum güvenle çalışmasına olanak tanıyor. Hatalı vites değiştirme riski söz konusu olmuyor ve çalışma süresi maksimum düzeye çıkartılarak filo sahiplerine yüksek fayda sağlanıyor” şeklinde belirtti.

AllisonTransmission Orta Doğu Bölge Satış ve OEM Müşteri Müdürü Muhammad İbrahim Khan ise açıklamasında; “Mercedes-Benz Trucks ile uzun süredir devam eden küresel iş birliğimiz, Dubai’deki bu Ride& Drive Experience etkinliğiyle devam ediyor ve Mercedes-Benz Trucks araç yelpazesine değer katmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu ortaklık sayesinde, bölgedeki müşterilerimiz için birlikte güvenilir ve güçlü bir çözüm sunmayı dört gözle bekliyoruz. Arazi şartlarında veya yoğun dur-kalk gerektiren operasyonlar gibi zorlu görevler düşünüldüğünde, maksimum güç ve araç kontrolü talep edilir. Tam otomatik şanzımanlar, sürücü konforunu artıracak, kullanım kolaylığı ve optimum manevra kabiliyeti sağlayacak” dedi.

Petersen, “Allison 3000 Serisi tam otomatik şanzıman donanımlı Mercedes-Benz Atego 4×4 sürüşünde, tekerleklere kesintisiz güç sağlanıyor. Ayrıca sürücünün iki elini direksiyondan ve gözlerini yoldan ayırmadan işine odaklanmasını kolaylaştırıyor” diye belirtti.

AllisonTransmission ve Mercedes-Benz Trucks, bölgede güçlü bir ortaklık sürdürüyor. Her iki şirket, aynı özveri ve aralıksız çabayla bu bölgede daha fazla hizmet vermeyi planlıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ