AllisonTransmission,Türkiye genelinde turizm taşımacıları ile buluşuyor

AllisonTransmission,Türkiye genelinde turizm taşımacıları ile buluşuyor
  • Genel
  • 2 Aralık 2019 18:00

AllisonTransmission,tam otomatik şanzımanların turizm taşımacılığı alanında sağladığı avantajları kullanıcılar ile deneyimlemek üzere Türkiye turuna çıktı.

Anadolu’da Buluştular

Yolcu transferleri ve tur operasyonları gibi farklı alt uygulamaları kapsayan turizm taşımacılığı, hem taşımacılık hem de turizm sektörü için önemli bir alan. Otobüs uygulamalarında tam otomatik şanzıman lideri olan AllisonTransmission, sunduğu dayanıklılık, güvenlik, konfor ve düşük işletme giderleri avantajlarıyla turizm taşımacılığı alanında Türkiye’deki iddiasını daha da geliştiriyor.

AllisonT2100 xFE™tam otomatik şanzıman donanımlı 7 metre Otokar Sultan Comfort modeli ile yola çıkan AllisonTransmission, Ankara, Kapadokya ve Kayseri’de turizm taşımacıları ile bir araya geldi.

Tam Otomatik Şanzımanlara Talep Oluşuyor

AllisonTransmission Türkiye ve Ortadoğu Bölge Direktörü Atak Talas konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Turizm sektörünün geneline bakıldığında konaklama yatırımlarından sonra ikinci sırada taşımacılık geliyor. Turizm taşımacılığında, özellikle araçların konforu, güvenliği ve düşük işletim maliyetleri ön plana çıkıyor. Öte yandan bu zamana kadar Türkiye’de turizm taşımacılığı yapan filoların araç tercihlerinde satın alma maliyetlerini her şeyden önde tuttukları bir eğilim vardı. Artık bu eğilim değişime girdi ve Avrupa’da olduğu gibi ülkemizde de turizm taşımacılığı filoları, toplam sahip olma maliyetlerini göz etmeye başladı. Bu durumda da tam otomatik şanzımanlara yönelik bir talep oluşuyor” dedi.

Söz konusu konfor olduğunda hissedilmeyen otomatik vites geçişleri ile yolcu konforunun üst seviyelere çıkartıldığına değinen Talas; “Ayrıca yakıt ekonomisini destekleyen gelişmiş teknolojilerimiz ve düşük bakım-onarım maliyetleri de kullanıcılara büyük avantaj sunuyor” diyerek ekledi.

Turizm Taşımacıları Derneği (TTDER) Yönetim Kurulu Üyesi Serkan Temizsoy, Türkiye’de Avrupa standardındaki araçlarla hizmet verilmesinin hedeflendiğini belirterek;

“Yerli ve yabancı grupların mesafe fark etmeksizin transfer ve tur hizmetleri, turizm taşımacıları tarafından gerçekleştiriliyor. Yolcuların turistlik seyahatlerinde en büyük beklentisi, konfor ve sorunsuz ulaşım oluyor. Tabi ki sürücülerimizin sürüş kolaylığı ve konforu da önemli. Bu nedenle araç üreticileri, tüm beklentileri karşılamak üzere pek çok özelliği araçlarında standart olarak sunuyorlar. Tam otomatik şanzıman donanımı ise halen opsiyonel. Aslında taşımacılık şirketlerimizin satın alma maliyetlerini göz etmesi nedeniyle bu durum böyle. Ancak kısa zamanda tam otomatik şanzımanların turizm taşımacılığı alanında standart haline geleceğini düşünüyoruz” diye belirtti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ