ARAZİNİN YILDIZI OLMAK İÇİN GELDİ

ARAZİNİN YILDIZI OLMAK İÇİN GELDİ

Pick-up sınıfının yıldızı olmaya gelen Mercedes-Benz, X-Class ile yeni bir boyuta geçti. Üç farklı donanım seçeneğiyle pazara çıkan modele, 2.3 litrelik dizel ünite eşlik ediyor. Araç aynı zamanda güvenlikten de ödün vermiyor.

Türkiye pazarına Aralık 2017’de giriş yapan Mercedes-Benz X-Class pick-up segmentinin yıldızı olmak için geldi. Araç tasarım konusunda oldukça kaliteli bir görünüm çizebiliyor. Büyük bir yıldızı etrafında çevrelenen çift çıtalı heybetli ön ızgarası, aracın güçlü duruşunu destekleyen uzun motor kaputu ve LED teknolojisi seçeneğine sahip çarpıcı far tasarımıyla oldukça baskın bir görünüme sahip. Pick-up dünyasının yıldızı olmaya oldukça hazır olan X-Class, dört ve altı silindirli motor seçenekleriyle kullanıcılarına deneyimlemedikleri bir sürüş keyfi sunuyor. Araç bize ise X 250d 4MATIC Power seçeneğiyle konuk oldu. Aracın, konfor odaklı süspansiyonları ve hava kanallı ön-arka diskleri sayesinde off-road dışında kullanıcısına mükemmel asfalt sürüş performansını da sağlıyor. Aynı zamanda X-Class, ayarlanabilir on iki tuşlu multi fonksiyonel direksiyon sayesinde vücut duruşunu iyileştiriyor ve rahat pozisyonda sürüş keyfi sunuyor.

ÜÇ FARKLI DONANIMI VAR

Çizgileriyle dikkat çeken X-Class, üç farklı donanım seçeneği ile sunuluyor. X-Class Pure’de, sağlamlık ve fonksiyonellik gerektiren işlerde idealliği sunuyor. X-Class PURE, aynı zamanda konforu ve tasarımıyla müşteri teslimatları, sevkiyatlar ve özel kullanımlar olmak üzere farklı beklentileri de karşılıyor. X-Class Progressıve ise güçlü karakteriyle iş amaçlı kullanıma uygun olmasının yanı sıra tarzı ve konforuyla kişisel kullanımda da müşterilerin beklentilerini karşılıyor. Power donanımında, tarz, performans ve konfora önem verenler için ideal. Araçta aynı zamanda yedi adet hava yastığı ve iki adet çocuk koltuğu bağlantı noktası da pasif güvenliği destekliyor. Aktif güvenlik ise “Aktif Fren Asistanı” ve “Şerit Takip Asistanı” gibi elektronik sistemlerle sağlanıyor.

190 BEYGİR GÜCÜNDE

Premium havanın devam ettiği iç mekanda ise oldukça konforlu bir alan sunulmuş. Arka koltuklarda baş ve diz mesafesi yeterli ve bağımsız süspansiyon ile yolculuklar oldukça sarsıntısız. Aracın kalbinde yer alan 2.3 litrelik dizel ünite, 190 beygir güç ve 450 NM tork üretiyor. Konuğumuz 7 ileri otomatik şanzımanla kombine edilirken, 100 kilometre hıza da yaklaşık 11.8 saniyede ulaşıyor. 175 kilometre hız aracın maksimum hızı olurken, 2.2 tonluk gövde rahatlıkla hızlanıyor. Tüketim konusunda da oldukça başarılı olan X-Class 100 kilometre ortalama 7.9 litrelik yakıt sarfiyatı gerçekleştiriyor. Bizim kullanımımız boyunca ise yol bilgisayarına 9 litrelik tüketim yansıdı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ