BANTBORU OFF-ROAD TEAM, ULUSLARARASI BAJA TROIA TÜRKİYE YARIŞINI SINIFINDA 2. SIRADA BİTİRDİ

BANTBORU OFF-ROAD TEAM, ULUSLARARASI BAJA TROIA TÜRKİYE YARIŞINI SINIFINDA 2. SIRADA BİTİRDİ
  • Genel
  • 2 Kasım 2021 11:56

BANTBORU Off-Road Team, 28-31 Ekim tarihleri arasında Çanakkale’nin benzersiz atmosferinde gerçekleştirilen Doğu Avrupa BAJA Takviminde 3. Ayak yarışı Baja Troia Türkiye yarışını, kendi klasmanı TH2 sınıfında ikinci sırada tamamladı. Yarışa Türkiye’nin yanı sıra İtalya, Yunanistan, Polonya ve Bulgaristan gibi ülkelerden yarışmacı ekipler katıldı.

Kendi alanında ülkemizin küresel pazarda söz sahibi markası BANTBORU’nun, ‘Rekabetçi Performans’ felsefesiyle 2017 yılında hayata geçirdiği ve o günden bu yana başarı çıtasını sürekli yukarıya taşıyan BANTBORU Off-Road Team, bir yarışı daha başarıyla tamamladı. Ülkemiz lastik sektörünün yüzde 100 yerli sermayeli lider kuruluşu PETLAS’ın lastik sponsorluğuyla desteklediği, yol dışı parkurların başarılı takımı BANTBORU Off-Road Team, Doğu Avrupa BAJA Takvimi 3. Ayak yarışı Baja Troia Türkiye’de, Batuhan Korkut pilotajında TH2 sınıfında ikincilik elde etti.

28-31 Ekim tarihleri arasında Çanakkale’de düzenlenen Baja Troia Türkiye, ülkemizin yanı sıra İtalya, Yunanistan, Polonya ve Bulgaristan gibi ülkelerden gelen yarışmacı ekiplerin katılımına sahne oldu. 28 Ekim günü Kordon Boyu’nda Truva Atı önünden verilen sembolik startla başlayan yarışta Batuhan Korkut’a co-pilot olarak Mert Tepe eşlik etti.

Çanakkale’nin büyüleyici doğası ve tarihi dokusunu da yansıtan zorlu etaplarla 31 Ekim’e dek süren yarışın ilk gününde mekanik arızalarla vakit kaybı yaşayan BANTBORU Off-Road Team, Rekabetçi Performansını yarışın geneline yayarak hedefleri doğrultusunda sınıfında ikincilik derecesi elde etmeyi başardı.

Bir diğer BANTBORU Off-Road Team sporcusu ve Off-Road sporunda Türkiye’nin ilk kadın S1 Birincisi olan, Batuhan Korkut’un eşi İlayda Hancı Korkut ve 9 aylık kızları İlay, yarışı yerinde takip ederek moral destek sağladılar. BANTBORU Off-Road Team’in bir sonraki yarışı, 12 – 13 Kasım tarihlerinde Bursa Alternatif Sporlar Kulübü (BASK) tarafından Bursa’da düzenlenecek TOSFED Baja Kupası İkinci Ayak yarışı olacak. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ