Chevrolet, SEMA’da sergileyeceği canavar modelini tanıttı

Chevrolet, SEMA’da sergileyeceği canavar modelini tanıttı
  • Genel
  • 5 Kasım 2021 14:00
  • A+
    A-

GM ABD Performans ve Motor Sporları başkan yardımcısı Jim Campbell, “Chevy Beast konsepti, yüksek performanslı arazi kamyonlarının popülaritesini bir sonraki seviyeye taşıyor” dedi. “Bu , 50 yılı aşkın süredir performansa öncülük eden ve müşteri kişiselleştirmesini destekleyen bir markanın Chevrolet Performance yeteneğinin yeni bir boyutu için bir vizyon .”

Otomobil üreticisinin tasarımcıları işe kısa şasili Silverado ile başladılar ve şasiyi yüksek hızlı çöl koşusu için modifiye ettiler. Çerçeve kısaltıldı ve çerçeveye özel olarak tasarlanmış 4130 kromol borulu güvenlik yapısı entegre edildi. Arazide her şeyi konforlu tutmak için bu araca özel bir arazi süspansiyon sistemi de yer alıyor. Daha dengeli yol tutuşu ve optimum kontrole katkıda bulunan beş bağlantılı bir arka süspansiyon ve genişletilmiş 91 inçlik bir palet modelde yer alıyor.

Pace Car ve Specialty Show Vehicles GM program yöneticisi Jeff Trush, “The Chevy Beast gibisi yok” diyor. “Bir ton performans ve yetenek sunuyor, bu da onu engebeli arazileri fethetmekte usta yapıyor – ve çöl koşularında uçup gidiyor.”

REKLAM ALANI

6.2 litrelik süper şarjlı V8 motor, iki vitesli bir transfer kutusuna tork gönderen 10L90 10 vitesli otomatik şanzımanla eşleştirildi. 37 inçlik arazi lastiklerine sarılmış 20 inçlik Beadlock tekerlekler onu arazide yenilmez yapıyor. Ekip daha sonra, çerçeve üzerinde mümkün olduğunca küçük olacak şekilde tasarlanmış hafif bir gövde ile projeyi bitiriyor. Neredeyse hiç çıkıntı olmadan, ekip arazideyken yaklaşma ve uzaklaşma açılarını en üst düzeye çıkarmayı başardı. Model 5 Kasım tarihine kadar sergilenecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ