Çimbeton Tesislerinde Turpak Yakıt ikmal sistemleri kurulumları devam ediyor.

Çimbeton Tesislerinde Turpak Yakıt ikmal sistemleri kurulumları devam ediyor.
  • Genel
  • 24 Eylül 2021 18:40

Türkiye genelinde 20  hazır beton tesisi ile faaliyet gösteren Çimbeton,  2017 yılında İzmir’deki  tesislerinde başlattığı akaryakıt otomasyon sistemleri  kurulum projesine hız kesmeden devam ediyor.

Projenin 2. fazı olarak Türkiye genelindeki 7 Çimbeton tesisine ve filosundaki transmikser,beton pompası,silobas ve iş makinalarından oluşan  yaklaşık 150 araç,  taşıt tanıma teknolojisi ile sorunsuz olarak güvenli yakıt ikmali yapabilecek.

Turpak Otomasyon sistemleri ; Kendisini Kanıtlamış ve Sınıfının En İyisi

Turpak, firmaların yakıt tüketimlerinin yönetimlerini yapabilmeleri için baştan sona çözümler sunmaktadır. Sistem, yakıt ikmallerini araç başına ve stok kayıtlarını anlık yaparak, yöneticilere yakıt giderlerini kontrol etme gücü vermektedir.

Turpak Yakıt Yönetim Teknolojisi Türkiye’de 7500 istasyonda ve 2,5 Milyon taşıtta sektörünün lider ürünü olarak 20 yılı aşkın süredir çalışmaktadır.

Çimbeton’a  ait Türkiye’nin farklı  noktalarındaki   hazır beton tesislerinde  kullanılan Pompa ve Tank  Otomasyon sistemlerinde kullanılan yeni nesil kablosuz sistem NANO RFID teknolojisiyle tüm  araçlarını ve makina parkını  anlık olarak takip edebilmenin konforuna yaşayan  Çimb eton memnuniyetinin göstergesi olarak tüm sektöre Turpak otomasyon sistemlerini tavsiye ettiklerini belirtti.

Turpak Kamu ve Filo Satış Yöneticisi Cem Erdoğan Çimbeton’un akaryakıt takibindeki taleplerine %100 çözüm sağlayacaklarını belirterek Turpak Taşıt Tanıma teknolojilerinin bazı avantajlarını şu şekilde sıraladı; 

Taşıt bazında düzenli Akaryakıt Tüketim Raporları ile km, litre, tutar, dolum tarihi, yer ve saat bilgileri takip edilir. Takip edildiği sürece olası kaçakları engeller.

Taşıtınız pompa tarafından otomatik olarak algılanır. Dolum bilgileri otomatik olarak transfer edilir. Taşıt sürücüsü para ödemek zorunda kalmaz.

Her akaryakıt alımında taşıtın kilometre bilgileri otomatik olarak okunur ve raporlanır.

Programlanmış yakıt cinsi dışında başka bir yakıt cinsinin dolumunu engeller. Böylece taşıtınıza hata sonucu yanlış yakıt konulamaz.

Tanımadığı taşıta yakıt vermez. Pompa tabancası taşıtın deposundan çıkarıldığında dolum işlemini otomatik olarak keser. Taşıt dışında başka bir yere dolum yapılamayacağı için ödediğiniz akaryakıt bedelinin taşıtlarınızın deposuna girdiğinden emin olursunuz.

Bütün bilgiler el değmeden tam otomatik olarak aktarılır. Hiç bir sistem dışı müdahaleye izin vermez. Doğruluğundan emin olduğunuz bilgileri raporlar halinde size ulaştırır.

Bu raporlar ile taşıtların kilometrede tükettiği akaryakıt miktarlarını karşılaştırma imkanı elde edilir. Aynı zamanda taşıtın hangi istasyonlardan ve ne zaman dolum yaptığı tespit edilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ