Continental’in Kamyon ve Otobüs Lastiklerine Müşterilerinden Tam Not

Continental’in Kamyon ve Otobüs Lastiklerine Müşterilerinden Tam Not
  • Genel
  • 18 Kasım 2016 11:02

Birinci sınıf Alman lastik üreticisi Continental, kış lastikleri ile müşterilerinden tam not alıyor. Buzlu yollarda dahi ödün vermeyen üstün frenleme özelliği ile üretilen kış lastikleri, M+S ve 3PMSF sembolünün gerekliliklerinin üzerinde bir kullanım sunuyor.

Continental, soğuk havalarda kamyon ve otobüslerin tüm akslarına kış lastiği takılmasını tavsiye ediyor. Kış lastiklerinde kullanılması gereken lastiklerle ilgili yasal yönetmelikler çeker aksla sınırlı olup, lastiklerin M+S sembolü taşıması gerekiyor. Continental’in ağır vasıta ve ticari araçlar için sunduğu kış lastikleri, soğuk, ıslak ve buzlu yollarda dahi ideal çekiş gücü ve üst düzey güvenli sürüş sunuyor. Lastik yanağında kar tanesi sembolü bulunan Continental kış lastikleri, M+S lastiklerinden çok daha üst düzey bir sürüş deneyimi sağlamakla birlikte “Üç Zirveli Dağda Kar Tanesi” 3PMSF sembolü ile standartların üzerinde performans sunuyor. Özellikle kış şartlarının yoğun yaşandığı Kuzey Avrupa ülkelerinde test edilip başarısını kanıtlamış kış lastikleri tecrübesiyle öne çıkan Continental’in dünya çapındaki müşterilerinden yorumları şöyle;
continental-kamyon4
“Tepelerde dahi maksimum çekiş gücü”

Helsingborg, İsveç merkezli uluslararası nakliye şirketi BÖRJE JÖNSSON ÅKERI AB’de Lastik Teknisyeni Jonny şöyle açıklama yaptı: “Şirketimiz İsveç ve Norveç’in her yerine özel gaz taşıyor. Yola çıkan herkesin ve elbette sürücülerimizin emniyeti için pazardaki en iyi lastikleri kullanmak zorundayız. Sürücülerimiz, Continental kış lastiklerinin diğerlerine kıyasla farkını hissediyor. Kar da olsa, buz da olsa, kamyonlarımız yokuş kalkışlarında dahi asla yolda kalmadan yolculuğuna devam edebiliyor. Continental kış lastikleriyle iki kışta 180.000 km yol kat edebilen sürücülerimiz kendilerini daima emniyette hissediyor.”
continental-kamyon2
“Buzlu yollarda güvenli yolculuklar”

BÖRJE JÖNSSON ÅKERI AB sürücüsü Mats: “İsveç ve Norveç’in her yerine özel gaz taşıyorum. Nereye gidersem gideyim, Continental kış lastiklerime güvenebilirim. Geçtiğimiz kış, yolu birden gevşek karla kaplı bir buz tabakasının kapladığını hatırlıyorum. Diğer sürücülerin tümü durup kar zinciri takmak zorunda kalırken ben gaza basıp yoluma devam etmiştim. Bence bu her şeyi anlatıyor” şeklinde açıklamalarını yaptı.
continental-kamyon5
BÖRJE JÖNSSON ÅKERI AB Hakkında
Genel Merkez: Helsingborg, İsveç
Kuruluş: 1954
Filo: 300 araç

“Her seferde güvenilir, mükemmel frenleme”

Alvesta merkezli İsveçli nakliye firması KM Göransson’un sahibi Christian Göransson şöyle diyor: “1940 yılından beri İsveç’te talaş nakliyesi yapan bir aile şirketimiz var. Daha önce diğer kış lastiklerini denedik, fakat ilk kez sekiz yıl önce araçlarımıza taktığımızdan beri Continental kış lastiklerinden vazgeçemiyoruz. Her kış mevsiminin her günü, maksimum kavrama ve mümkün olan en iyi duruş gücüne, yani doğru lastiklere ihtiyaç duyacağınız en az bir olay yaşanıyor. Böyle bir şey olduğunda, sürücülerimiz Continental kış lastiği takılı araçları kullandıklarını bildiklerinden, hiç endişe etmiyor ve asla da hayal kırıklığına uğramıyorlar.”
continental-kamyon3
KM Göransson Hakkında
Genel Merkez: Alvesta, İsveç
Kuruluş: 1940
Filo: 7 araç

Continental, kamyon ve otobüs kış lastiklerini, ilk kez artırılmış gerçeklik (AG) teknolojisinin kullanıldığı yeni bir broşürde sunuyor.

http://www.continental-truck-tires.com/winterbrochure

Continental, ticari araç pazarının en kapsamlı lastik serilerinden biri olan ve karda güvenli sürüş sağlayan modern kış lastikleri portföyü sunuyor.

Kamyon ve otobüslerin kış ekipmanlarıyla ilgili güncellenmiş Avrupa yönetmeliklerini aşağıdaki bağlantıda yer alan Continental web sitesinde bulabilirsiniz:

http://www.continental-truck-tires.com/winterregulations
continental-kamyon1

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ