DHL’den yeni James Bond filmi Ölmek İçin Zaman Yok’a özel global reklam kampanyası!

DHL’den yeni James Bond filmi Ölmek İçin Zaman Yok’a özel global reklam kampanyası!
  • Genel
  • 30 Eylül 2021 11:50

Kampanya, DHL’in yetkinliğini ve güvenilirliğini gözler önüne seriyor. Kampanyanın merkezinde, DHL’in global TV reklam filmi yer alıyor. Reklamda, DHL markasının müşterileriyle daha güçlü duygusal bağlar kurabilmesine odaklanılıyor. DHL, Ölmek İçin Zaman Yok (No Time To Die) filminin resmi lojistik ortağı.

Ölmek İçin Zaman Yok’un resmi lojistik ortağı DHL ayrıca sekiz adet orijinal James Bond aracını da Petersen Otomotiv Müzesi’nde sergilenmek üzere İngiltere’den ABD’ye taşıdı. James Bond filmlerinde kullanılan ikonik araçlar; beş Aston Martin, iki BMW ve hayranlarının Beni Seven Casus filminde Wet Nellie olarak tanıdığı Lotus Esprit S1, DHL’in sürdürülebilir deniz yakıtı hizmeti FCL GoGreen Plus kullanılarak taşındı.

Kurumsal İletişim, Sürdürülebilirlik ve Markadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Monika Schaller, konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi: 

“DHL’in son beş James Bond filmine sağladığı destekle inanılmaz gurur duyuyoruz. Böylesine büyük ustalık gerektiren bir işin başarıyla altından kalkmak ancak uluslararası DHL ağımızın ve bu ağ içerisinde yer alan ekiplerin kolektif çabası ve organizasyon becerisi ile mümkündü. Kampanya, bir yandan sıkı sıkıya DHL dünyası içinde kalırken bir yandan da yüksek enerjisi ve ince mizah anlayışıyla James Bond ruhunu tam anlamıyla yansıtıyor. Bu kampanyanın vermek istediği mesaj, söz konusu olan görev alışılmadık ya da karmaşık olsa bile DHL’in güvenebileceğiniz lojistik ortağınız olduğu.”

Bond filmlerindeki otomobil kovalama sahneleriyle aynı düzeyde merak ve heyecan uyandıran bir TV reklamı çekebilmek için seçilecek yaratıcı, planlayıcı ve uygulayıcı ekip büyük önem taşıyordu. Reklam filminde, ikonik Aston Martin DB5 model otomobil, Ölmek İçin Zaman Yok’un Dublör Koordinatör Yardımcısı Pete White ile birlikte çalışan Bond dublör sürücüsü Ben Collins tarafından kullanılıyor.

Smuggler prodüksiyon şirketinden ödüllü yönetmen Adam Berg tarafından çekilen reklamda, görüntü yönetmenliğini de Ölmek İçin Zaman Yok‘un görüntü yönetmeni Linus Sandgren üstleniyor. Reklamın yaratıcı konsepti, DHL’in ana reklam ajansı 180 Amsterdam tarafından geliştirildi. Kampanya ile DHL, markanın daha güçlü duygusal bağlar kurabilmesini hedefleyen bir hikâye anlatımını temel alıyor.

Şanghay’da çekilen reklam, bir DHL kuryesinin James Bond’a hayatî önem taşıyan bir paket teslim etmek üzere yola koyulmasıyla başlıyor. Kurye Bond’la buluşmak üzere belirlenen konuma geldiğinde teslimatın önünde bir engel çıkıyor ve son hızla bir otomobil kovalamaca sahnesi başlıyor. 007 sokaklarda kovalanırken kurye, paketi verimli ve güvenli bir şekilde güncellenen teslimat adresine ulaştırmak için kaostan kurtulmaya çalışıyor. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ