Ekol Lojistik ve n11 işbirliği ile uçtan uca e-ticarette operasyon hizmeti: ‘n11depom’

Ekol Lojistik ve n11 işbirliği ile               uçtan uca e-ticarette operasyon hizmeti: ‘n11depom’
  • Genel
  • 8 Temmuz 2021 13:54

Türkiye’nin alışveriş platformu n11 ve lojistik sektörünün öncü şirketi Ekol’ün iş birliğiyle hayata geçirilen n11depom projesi ile e-ticarette hizmet veren tüm firmaların operasyonları tek bir noktadan yürütülebilecek. n11 iş ortaklarının ve e-ticarette hizmet veren tüm KOBİ’lerin depolama, sipariş yönetimi, paketleme, sevkiyat ve iade gibi tüm e-ticaret operasyonel süreçleri n11depom tarafından sağlanıyor.

n11 ve Ekol Lojistik iş birliğiyle hayata geçirilen bir e-ticaret lojistiği hizmeti olan n11depom, e-ticarette hizmet veren firmaların tüm operasyonel yükünü üstlenerek, satışa odaklanmasını sağlıyor. n11 iş ortaklarının tamamı n11depom hizmetinden kolaylıkla faydalanabileceği gibi diğer pazaryerlerine üye firmalar ya da kendi e-ticaret platformu olan şirketler de sağlanan entegrasyon sayesinde uçtan uca sunulan tüm operasyonel hizmetlerden yararlanabiliyor. n11depom tarafından sunulan operasyonel çalışmaların tamamı Ekol Lojistik tarafından gerçekleştiriliyor.

Sektörlerinde güçlü iki oyuncunun yetkinliklerini birleştirmesiyle uygulamaya geçirilen hizmetle birlikte; avantajlı fiyat, sınırsız depolama ve çıkış kapasitesi gibi fırsatlar sunuluyor. Böylelikle n11 iş ortakları ve firmalar düşük maliyetlerle zamandan tasarruf etme imkanına sahip oluyor. n11depom sayesinde tüm lojistik, sevkiyat ve iade süreçleri profesyonel ekipler tarafından standartlara uygun ve kaliteli bir şekilde yapılıyor.

n11depom hizmetinde operasyonel çalışmalar Kocaeli’nde bulunan Ekol Lojistik’e ait 30 futbol sahası büyüklüğündeki Lotus Tesisi’nde yürütülüyor. 1.300 kişinin istihdam edildiği Lotus, Türkiye’nin en büyük kapalı alana sahip lojistik tesisi. n11depom hizmetlerinden yararlanan mağazalar, tüm ürünlerini ya da seçtikleri ürünlerini n11depom merkezine gönderiyor. Ardından tüm pazaryerlerinden veya kendi web siteleri üzerinden gelen siparişlerin paketlenmesi, kargolanması ve iade süreçleri bu merkezlerde sürdürülüyor. Dolayısıyla mağazalar tek depo ve tek stok üzerinden e-ticaretten yaptıkları tüm satışların yönetimini kolaylıkla gerçekleştiriyor.

n11 CEO’su Yu-Shik Kim, Türkiye’nin alışveriş platformu n11 olarak, e-ticaretin gelişimini ve KOBİ’lerin e-ticarete katılarak işlerini büyütmelerini her zaman destekliyor, buna yönelik hizmet ve çözümler geliştirmeye devam ediyoruz. n11faturam ve n11mağazam’dan sonra Ekol Lojistik ile hayata geçirdiğimiz yeni projemiz n11depom ile birlikte e-ticarette satış yapan tüm firmalara satış yaptığı pazaryeri fark etmeksizin zamandan ve depolama maliyetlerinden tasarruf, stok takibi ve iade süreçlerinin yönetilmesi gibi avantajlı çözümler sunuyoruz. n11’de kayıtlı 270 binin üzerindeki iş ortağı satıcımızla birlikte e-ticarette satış yapan tüm firmaların bu hizmetten yararlanabilecek olmasının sektör adına atılmış güçlü bir adım olduğuna inanıyoruz. n11depom ile hayata geçirdiğimiz bu operasyonel çalışma sayesinde, özel teslimat modelleri geliştirmeyi de hedefliyor, müşterilerin ihtiyaç ve beklentilerini karşılamak üzere çalışıyoruz. E-ticaretin gelişimine katkı sağlayan ve KOBİ’leri destekleyen projeler üretmeyi sürdüreceğiz.” dedi.

E-ticaretin büyüme stratejilerinin merkezinde yer aldığını söyleyen Ekol Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Musul, “E-ticaret sektörünün artan ihtiyaçlarını karşılayacak yatırımlarımıza devam ederken, n11 ile yaptığımız iş birliği bu yönde atılmış önemli bir adım. E-ticaretin yaygınlaşmasıyla birlikte ürünlerin en hızlı şekilde depolanması ve nihai müşteriye doğru ve zamanında teslimi her geçen gün daha kritik bir performans göstergesi olmaya başladı. Satıcılar, ürünlerinin zamanında ve eksiksiz olarak en düşük maliyetle nihai tüketiciye ulaştırılması beklentisinde. Ekol Lojistik ve n11 iş birliğiyle hayat bulan n11depom uygulamasıyla bu beklentiyi kusursuz bir şekilde karşılamayı hedefliyoruz. Tasarım ve kullanılan teknoloji açısından birçok ilki barındıran, çevre dostu özellikleriyle Avrupa’nın sayılı tesisleri arasında bulunan Lotus’ta sunacağımız entegre hizmet ile özellikle de KOBİ’lere rekabet avantajı yaratarak büyümelerine katkı sağlayacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

N11DEPOM HİZMETİ SEKTÖRE NE KAZANDIRACAK?

Operasyon Yönetimi

n11depom, satıcılara ait ürünleri Ekol Lotus depolama alanında depolayarak, onlar adına tüm e-ticaret süreçlerini uçtan uca yönetir. Firmalara işin uzmanı profesyonel kadrosuyla zaman ve maliyetten tasarruf etmeyi sağlar.

Tüm Pazaryerleri ile Entegre

Başta n11 iş ortakları olmak üzere, tüm pazaryerlerine üye satıcılarına kullanımına açık olan n11depom e-ticaretin gelişimini ve büyümesini destekler. Mağazalar, Entegra programıyla tüm pazaryerlerine ve kendi e-ticaret sitelerine tam entegre bir şekilde tek depo ve tek stok üzerinden tüm süreçlerini yönetebilir.

Kaliteli Paketleme

n11depom’da profesyonel ekipler, ürünleri müşterilere yüksek kalite standartlarında özenle paketleyerek gönderir. Kargoda ürünün zarar görme ihtimali minimuma inerken müşteri memnuniyeti artar

Sınırsız Çıkış Kapasitesi ve Hızlı Kargolama

Ekol Lojistik’in depo yönetimi tecrübesiyle satılan ürünler, en kısa sürede en doğru şekilde paketlenir ve tercih edilen kargo firmasına teslim edilir. Bu sayede sipariş limiti olmaksızın tüm satılan ürünler, zamanında hızlıca sevk edilerek müşterilere en kısa sürede ulaşır.

Güvenilir Stok Takibi

n11depom’da depolanan ürünler için stok takibi Ekol Lojistik tarafından yapılır. Stoğu tükenen ürünler entegrasyon aracılığıyla satışa kapatılır. Böylece satıcılar için siparişin karşılanamamasının önüne geçilmiş olur.

İade Yönetimi Yapılan tüm ürün iadeleri, n11depom merkezlerinde toplanır. Burada kalite kontrolü profesyonel ekipler tarafından hızlıca yapılır, iadeye uygun olanlar tekrar stoka alınırken, uygun olmayanlar firmalara gönderilir. İade süreç yönetimi n11depom tarafından yürütülür.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ