3. HAVALİMANI FORD TRUCKS İLE HIZLANIYOR

3. HAVALİMANI FORD TRUCKS İLE HIZLANIYOR

Orkun Group ve Ford Trucks iş birliği 3. Havalimanı projesi kapsamında önemli bir dönüm noktasına ulaştı. Orkun Group, güçlü, verimli ve teknolojik Ford Trucks araçlarını Türkiye’nin dünyaya açılan kapısı olmaya hazırlanan İstanbul Yeni Havalimanı’nın hafriyat çalışmalarında kullanacak.


Orkun Group ve Ford Trucks iş birliğinin ulaştığı bu büyük başarıyı kutlamak amacıyla 3. Havalimanı inşaat alanında yapılan plaket törenine Orkun Group Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Karadeniz, Orkun Group üst düzey yöneticileri, Koç Holding Otomotiv Grubu Başkanı Cenk Çimen, Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, Ford Trucks Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Kınay ve Ford Trucks üst yönetimi katıldı. Törende Orkun Group Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Karadeniz’e plaketini, Koç Holding Otomotiv Grubu Başkanı Cenk Çimen teslim etti. Orkun Group Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Karadeniz, Ford Trucks’ın Orkun Group için önemini vurgulayarak; “2014 yılında başlayan 3.Havalimanı projesine, aynı dönemde hafriyat taşımacılığı ile dahil olduk. Projede şartlar şüphesiz çok zorlu. Bu zaman yarışında, bizi destekleyecek, yükümüzü azaltacak çözüm ortaklarıyla ilerleme kararı aldık ve bu yönde yatırım yaptık. Ford Trucks, gerek köklü deneyimi gerekse vizyonuyla sektörün ihtiyaçlarını ve beklentilerini çok iyi bilen ve buna göre esnek çözümler sunan bir iş ortağı yaklaşımına sahip bir marka. Yerli üretici kimliği, mühendislik gücü ve de ihtiyaca yönelik hızlı çözümler sunma itibarıyla da bizim için çok kıymetli bir marka olan Ford Trucks ile uzun vadeli bir ilişki kurarak, sektörün gelişimi noktasında birlikte çalışmalar yapmaktan açıkçası keyif alıyoruz. Orkun Group olarak, müşterimize verdiğimiz söz ve yüksek iş kalitesi bizim iş önceliğimizdir. Bu önceliği koruyabilmek için, iş ortaklarımızın da aynı vizyona ve disipline sahip olması önemli. Bu noktada Ford Trucks markası ürünleriyle, hizmetleriyle, yaklaşımlarıyla bizimle aynı yolda ve yükümüzü paylaşıyor. Bu nedenle Ford Trucks’ı tüm meslektaşlarıma tavsiye ederim.” şeklinde konuştu.

İhtiyaçlara cevap veriyoruz

Koç Holding Otomotiv Grubu Başkanı Cenk Çimen ise “Ford Trucks olarak kendimizi bir çözüm ortağı olarak görüyoruz ve müşterilerimizin ihtiyaçlarını dikkate alarak esnek çözümler üretiyoruz. Marka vaadimiz olan “Her Yükte Birlikte” söylemine inanıyor ve bunu verdiğimiz tüm ürünlerde ve hizmet anlayışında yaşatmaya çalışıyoruz. Orkun Group’un karşı karşıya olduğu zaman yarışı ve zorlukları çok yakından biliyoruz. Orkun Group Yönetim Kurulu Başkanı Sayın İlhan Karadeniz bu süreçte ihtiyacını bize çok net olarak tanımladı. Bu sayede de 6×4 ve 8×4 damper kamyonlarımızda çok ciddi geliştirmeler yaptık. “Extra heavy duty” olarak adlandırdığımız bu özel araçlar, daha güçlü ve daha zor koşullarda müşterimizin işini kolaylaştırdı.” dedi.”

İnşaat Serisi 2016 yılında atağa geçti

REKLAM ALANI

Cenk Çimen konuşmasına şu şekilde devam etti; “Markamızı yeniden yapılandırdığımız 2010 yılından bu yana gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla Ford Trucks, kendi aksı, kabini ve motorunu üreten Türkiye’nin tek ağır ticari markası oldu. Hem ürünleriyle hem de sunduğu hizmetlerle her pazara ve her işe uygun çözümler sunabilme yeteneğine sahip olan Ford Trucks, sektörde konumunu her geçen gün güçlendiriyor. Bunu 2016 yılında da pazar sonuçlarıyla ortaya koydu. Ford Trucks %14’lerde seyreden pazar payını kısa sürede çok büyük bir başarı göstererek, 2016 yılında %28’in üzerine çıkardı. Diğer bir deyişle 2016 yılında satılan her 10 kamyondan 3’ü Ford Trucks oldu. İnşaat sektörü özelinde baktığımızda; ülkemizdeki kentsel dönüşüm, 3. Havalimanı, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Avrasya Tüneli gibi dev projelerin etkisiyle sektörün ivme kazandığını ve toplam kamyon pazarındaki payının son 15 yılın en yüksek değerine ulaştığını görüyoruz. Bir önceki sene %27 olan segment payı, 2016’da %33’e ulaştı. 2016 yılında devreye aldığımız inşaat serisinde geliştirilen motor gücü ve fren performansı, başarısını pazardaki sonuçlarıyla gösterdi. Geçtiğimiz yıl sonu itibarıyla inşaat segmentinde Ford Trucks’ın pazar payı %24’den % 33’e çıktı. Yeni Havalimanı projesi kapsamında Orkun Group’a 130’un üzerinde araç teslim ettik, buna ek olarak havalimanı inşaatında çalışan diğer firmalarla birlikte 400’ün üzerinde aracımız bu dev inşaatta büyük işler başarıyor. İş ortaklarımızın yükünü hafifletmek ve 3. Havalimanı projesinde onları desteklemek için inşaat alanına bir servis üssü de kurduk. Zamanla yarışılan ve 7/24 çalışılan bu dev projede, araçlarımızda çıkabilecek herhangi bir sorunu anında çözebilecek gezici servisimiz, mühendislerimiz ve teknik ekiplerimiz sürekli desteğe hazır halde bulunuyor. Çözüm ortağı olarak, markamızı seçen firmaların yaptığı işe değer katmaktan mutluluk duyuyoruz. Dünyanın ‘sıfırdan yapılan’ en büyük havalimanının bu zorlu sürecinde, Ford Trucks’ı güvenilir iş ortağı olarak seçen, benimseyen ve yatırım yapan Orkun Group’a teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ