Elektrikli Fiat Ducato 2020’de Yollarda!

Elektrikli Fiat Ducato 2020’de Yollarda!
  • Genel
  • 2 Eylül 2019 16:25

Fiat Ducato, güçlü dizel motoru ve 9 ileri otomatik şanzımanı ile geliyor. Ayrıca 2020 yılında ise elektrikli versiyonu satışa çıkacak.

Anteprima Mondiale Nuovo Fiat Professional Ducato Prototype 100%

Fiat Ducato, ticari araç kullanıcılarının tüm ihtiyaçlarını karşılayacak güçlü donanım ve teknolojik özelliklerle yenilendi.  Euro 6D emisyonuna sahip yepyeni 2,3 litre hacimli Multijet 2 motoruyla tanıtılan Ducato, 4 farklı motor seçeneği ve performansın yanı sıra, standart olarak sunulacak Eko Paketi ile yakıt verimliliğine odaklanacak. Türkiye’de satışına, 2019 yılının son çeyreğinde başlanacak olan Ducato ayrıca, ilk kez 9 ileri otomatik şanzıman seçeneğiyle tercih edilebilecek.

Sınıfının En Verimlisi

Sınıfının en verimli aracı Ducato’nun yeni motorunu 2,3 litre hacimli ve 120 HP güç üreten Multijet 2 oluştururken, bu motor 320 Nm maksimum tork üreterek, yerini aldığı 2,0 litre hacimli motora kıyasla güç ve tork değerini yüzde 10 arttırıyor. Bununla beraber Ducato’da yine 2,3 litre hacimli 140 HP güç ve 350 Nm tork üreten versiyon da tercih edilebiliyor. 140 HP’lik motor seçeneği, manuel şanzımanın yanı sıra 9 ileri otomatik şanzıman seçeneğiyle de satışa sunuluyor. Motorun bu güç versiyonunda performans artışını ve motor dayanıklılığını desteklemek üzere büyük yataklar, özel pistonlar ve özel bir turbo besleme devreye giriyor. Ürün gamının tepe noktasını ise 2,3 Multijet motorun 180 HP güç ve 400 Nm tork üreten versiyonu oluşturuyor. Bu motor manuel şanzımanla kombine edilirken, aynı motor yeni 9 vitesli otomatik şanzımanla 450 Nm tork üretiyor ve yerini aldığı motorla kıyaslandığında yüzde 12 artışla sınıfının en yüksek tork değerine imza atıyor.

Güvenlik Ön Planda

Yeni Fiat Ducato; teknoloji, güvenlik, ADAS, bağlanabilirlik ve motor seçenekleri de dahil olmak üzere her yönden bugüne kadar üretilen en iyi Ducato olarak dikkatleri çekiyor. Yeni ürün gamında sunulan gelişmiş sürüş destek sistemleri sürüş güvenliği ve sürüş konforunu en üst seviyeye taşıyor. Ducato’da Kör Nokta Uyarı Sistemi (BSA), Arka Çapraz Yol Tespit Sistemi (RCP), Tam Fren Kontrolü (FBC), Şeritten Çıkma Uyarı Sistemi (LDWS), Lastik Basıncı Uyarı Sistemi (TPMS) gibi birçok önemli güvenli ve teknolojik yardımcı bulunuyor. Ducato’nun yeni bilgi-eğlence sistemlerinde ise, Mopar imzasını taşıyan 7 inç büyüklüğünde dokunmatik ekran, USB girişi ve DAB radyo özellikleri dikkatleri çekiyor. Ayrıca Ducato’da, araç boyut ve donanımlarını sisteme ekleyerek yeterince geniş veya yüksek olmayan sokakları belirleme imkânı da sunuluyor.

Markanın İlk Seri Üretim Elektriklisi

Ducato’nun elektrikli versiyonu, FCA Grubu’nun sahip olduğu teknolojik bilgi birikimini ortaya koyuyor. Elektrikli Ducato, geleneksel motorlu versiyonlar ile aynı yük taşıma kapasitesine sahip olmasıyla da öne çıkıyor. Performansından ödün vermeden, tüm kullanıcılarına yüzde 100 Ducato performansı sunacak olan Elektrikli versiyon; 1.950 kilogramlık yük taşıma kapasitesiyle de fark yaratacak. Ducato Electric, “daha fazla teknoloji, daha fazla verimlilik, daha fazla katma değer” felsefesine uygun olarak yenilikçi, çevre dostu ve yüksek performans özelliklerini bünyesinde barındırıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ