Elektrikli otobüslere lastik geliştirdi

Elektrikli otobüslere lastik geliştirdi
  • Genel
  • 2 Ekim 2018 13:50
  • A+
    A-

Hankook şehir içi otobüs kullanımına yönelik olan lastik portföyünü genişletiyor. Marka ilk olarak 315/60R 22.5 ebadında, elektrikli kullanım için optimize edilmiş yeni bir şehir içi otobüsü lastiği sunuyor.


Hankook, kullanıcı ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik olan lastik çözümlerine bir yenisini daha ekliyor ve yeni SmartCity AU04+ ile elektrikli otobüsler için geliştirilmiş olan ilk lastik serisini sunuyor. Bu araçlar bataryaları nedeni ile normal motorlu otobüslerden daha ağır olmasının bir sonucu olarak, lastikleri de artırılmış yük endeksine sahip olacak şekilde tasarlanıyor. Bataryanın enerji kaybını düşük tutmayı amaçlayan araçlara, SmartCity AU04+ düşük yuvarlanma direnci özelliği ile destek oluyor. Şehir içi dur kalk trafiği içerisinde otobüs lastiklerinin oldukça yüksek bir yüklenmeye dayanması ve aynı zamanda güvenli bir kullanımı sağlaması gerekmektedir; bu sebeple yeni elektrikli otobüs lastiğinin geliştirilmesinde, özellikle düzenli bir aşınmanın sağlanması için uyarlanmış bir omuz genişliği ve yapısına dikkat edilmiştir.

AKS BAŞINA 8 TONA DAYANIKLI

REKLAM ALANI

SmartCity AU04+’ün dört mevsim kullanıma uygun olarak tasarlanmış sırt deseni kış koşullarında kullanılabilirliğini kanıtlayan 3PMSF işaretine sahiptir. Yeni şehir içi elektrikli otobüs lastiği, aynı zamanda normal motorlu şehir içi otobüslerinde kullanım içi de uygundur.Şirket ilk olarak 315/60R 22.5 ebadında, elektrikli kullanım için optimize edilmiş yeni bir şehir içi otobüsü lastiği sundu. SmartCity AU04+ özellikle düşük yuvarlanma direnci ile kendini göstermekte ve böylelikle elektrikle çalışan şehir içi otobüslerinin güç depolarını korumaya yardımcı oluyor. Lastik, batarya ağırlığından kaynaklanan arttırılmış araç ağırlığı nedeni ile özellikle güçlendirilmiş sağlam bir iskelet yapısının yanında 154/148J (156/152F) yük indeksine de sahiptir ki bu da aks başına 8 tona karşılık gelmektedir. Bu ebattaki standart taşıma kapasitesi normalde aks başına 7 tondur. Avrupa araştırma ve geliştirme merkezi yöneticisi Mh. KlausKrause konu ile ilgili olarak “Bir elektrikli motor, konvansiyonel içten yanmalı motorların aksine, tüm tork gücünü anında aktarabilmektedir. Lastikler ve araç bu sayede hıza ve değişen yol koşullarına daha hızlı reaksiyon gösterirken, lastikler bu nedenle daha fazla zorlanmaktadır” diyor.

YANAKLARI GÜÇLENDİRİLMİŞ

Yüksek kilometre performansı, blok sağlamlığını korumaya yardımcı olan zikzak kanallar ile sağlanmaktadır. Şehir trafiğindeki sürekli dur kalklar, otobüs lastiklerini düzensiz olarak zorlamaktadır. KlausKrause “Bu nedenle SmartCity AU04+’te omuz genişliğini ve yapısını şartlara uygun olarak geliştirdik, bu sayede daha düzenli bir aşınma sağlamaktayız. Yeni lastik sırtının iyileştirilmiş kauçuk karışımı, lastiği belirgin biçimde ısıya daha dayanıklı hale getirmekte ve böylece daha uzun bir kullanım ömrü sunmaktadır” diye ilave ediyor. SmartCity AU04+, üst düzey güvenlik sağlaması için daha da güçlendirilmiş bir yanağa sahiptir. Bu özellik lastiği şehir trafiğinde kaldırım taşları temaslarından dolayı oluşabilecek hasaralara karşı korumaktadır. KlausKrause “Şehir içi trafiğinin dinamiklerine bağlı olarak ani hızlanmalar ve kaldırım taşları ile olası daha sert bir temasta bulunan elektrikli otobüs lastiklerinde güçlendirilmiş yanaklar, lastiği korumak için oldukça önemlidir” diyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ