EXPERT İLE REKABETTE VİTES YÜKSELTECEK

EXPERT İLE REKABETTE VİTES YÜKSELTECEK

Hafif ticari araç pazarına tamamen yeni bir soluk getirme iddiasıyla geliştirilen yeni Peugeot Expert aynı zamanda Peugeot’nun hafif ticari araç pazarındaki payını da artıracak. 1.6 litre ve 2.0 litre BlueHDi motorların kullanılacağı yeni Expert, bu alandaki rekabete de yeni bir soluk getirecek.

Hafif ticari araç pazarına tamamen yeni bir soluk getirme iddiasıyla geliştirilen yeni Peugeot Expert, aynı zamanda Peugeot’nun hafif ticari araç pazarındaki payını da artıracak. Yeni EMP2 modüler platform üzerine inşa edilen yeni Peugeot Expert düşük işletme maliyetiyle hafif ticari araç kullanıcılarının bütçesini düşünürken, zengin ekipman seviyesiyle konfor ve güvenliği en üst seviyede sunuyor. Kompakt, standart ve uzun olmak üzere üç farklı gövde uzunluğuna sahip olan ve Euro NCAP çarpışma testlerinden 5 yıldız alan yeni Peugeot Expert’in dünya tanıtımı Birmingham Ticari Araç Fuarı 2016’da gerçekleştirilecek.

PEUGEOT_EXPERT_3

REKLAM ALANI

2 motor seçeneği

Pazardan büyük pay alan markalarla yarışacak olan yeni Peugeot Expert’te ön bölüm, ön taşıyıcıların genişliği ve kulelerin yüksekliği kadar ön süspansiyon geometrisinin mimarisi de 1.6 litre ve 2.0 litre BlueHDi motorların kullanımına imkân tanıyor. Soğutma sistemi, hava emiş yolları, egzoz manifoldu ve elektrik mimarisi gibi temel öğeleriyle birçok modelde kullanılan bu motor başarısını kanıtlamış durumda. Bir önceki Peugeot Expert versiyonu ile kıyaslandığında yeni platform sayesinde motor seçeneğine bağlı olarak 100 ile 150 kg daha hafif bir yapı ortaya koyuyor. Yeni platform ve motorlar rekor yakıt ekonomisi değerleri sunuyor. En verimli versiyon 5,1 lt/100 km ile 133 g/km CO2 değerine sahipken, büyük bölümü stop&start teknolojisiyle donatılan Peugeot Expert ürün gamının ortalaması 5.4 lt/100 km ile 140 g/km CO2 ile sınıfının en iyi değerine imza atıyor. Euro 6 BlueHDi motorların güç alternatifleri 95 beygir ve 210 Nm ile başlıyor ve 180 beygir ve 400 Nm’ye kadar çıkıyor.

PEUGEOT_EXPERT_5

46 litrelik depo

Yeni Peugeot Expert’in yaşam alanına günlük hayatı kolaylaştıran 46 litrelik kapalı veya açık bir dizi bölme dağıtılmış durumda. Üstte 0.5 litrelik 5 adet su şişesini alabilen soğutmalı toplam 7 litrelik ve altında ise 5 litrelik olmak üzere yolcu tarafında 2 torpido gözü bulunuyor. Peugeot CEO’su Maxime Picat, yeni modelin bu yıl içerisinde Türkiye’de de satışa sunulmasını planladıklarını söyledi. Picat, 2016 yılı Türkiye otomotiv pazarı için öngörü yapmakta zorlandıklarını söylerken, mevcutta yüzde 3-4 seviyesinde olan pazar paylarını artırmak istediklerini, ancak bu hedefin bu yıl ne ölçüde gerçekleşeceğini öngörmekte zorlandıklarını kaydetti. yeniden yapılandırma sürecinde kârlılığın satış hacmine tercih edildiğini vurguladı. Bu nedenle fiyat açısından hassas bir strateji izlediklerini belirten Picat, “Kârlılık satış hacminden daha önemli” diye konuştu. Aktif Güvenlik Freni, Sürüş Süresi Uyarısı Sistemi, Kör Nokta Uyarı Sistemi, VisioPark 1, Grip Control gibi elektronik sürüş destek sistemleri sürüş güvenliğine katkı sağlıyor. Güvenlik Paketi ile birlikte devreye giren; Hız Sınırı Önermesine sahip Trafik İşareti Tanımlama Sistemi, Sürücü Dikkat Uyarısı, Şerit Değiştirme Uyarısı Sistemi (AFIL), Otomatik Kısa Far Değişimi gibi sistemler sürücünün hayatını kolaylaştırırken sürüş güvenliğini destekliyor. Opsiyonel olarak sunulan eller serbest kumandalı sürgülü yan kapılar ise kullanım kolaylığı sağlarken konforu destekliyor.

PEUGEOT_EXPERT_2

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ