Ford Trucks, İskenderun’da öğrencilerin uygulamalı eğitim yapabilmesi için kamyon hibe etti

Ford Trucks, İskenderun’da öğrencilerin uygulamalı eğitim yapabilmesi için kamyon hibe etti
  • Genel
  • 27 Aralık 2019 22:46
  • A+
    A-

Türk otomotiv sektörünün öncü şirketi Ford Otosan,otomotiv sektörünenitelikli teknik personeller yetişmesini sağlayan Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin en önemli ihtiyaçlarından birini karşılamak üzere başlattığı uygulamalı eğitim seferberliğine devam ediyor.

Ford Otosan’ın ağır ticari markası Ford Trucks, 80 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine yeni nesil teknolojilerle donatılmış 80 adet araç bağışlanan proje kapsamında son olarak, İskenderun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne bir adet kamyon bağışladı.

Türkiye’nin kalkınmasına destek vermek amacıyla farklı alanlarda sosyal sorumluluk projeleri yürüten Ford Otosan, liselerin motor ve teknik bölümlerinin geliştirilmesi amacıyla 80 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine yeni nesil teknolojilerle donatılmış araçlar bağışladığı projesini hız kesmeden sürdürüyor.

REKLAM ALANI

Hoşgören: “Ana hedefimiz gençleri cesaretlendirmek ve eğitimli personel istihdamı sağlamak”

“Ford Otosan olarak, sektörümüzün dünya çapında rekabet edebilmesinin kalifiye çalışanlar yetiştirerek ve eğitime yatırım yaparak gerçekleşeceğinin bilinciyle hareket ediyoruz. Bu bilinçle liselerin motor ve teknik bölümlerinin geliştirilmesi, buradaki öğrencilerimizin sadece teorik değil, pratikte de uygulamalı eğitimlerle inovatif bakış açısını geliştirmelerini arzu ediyoruz.

Geçtiğimiz yıl, Türkiye’nin dört bir yanındaki mesleki ve teknik liselerde öğrencilerimizin en çok hayalini kurduğu uygulamalı eğitim konusunda seferberlik başlattık. Bu projeyle ana hedefimiz, meslek ve teknik liselerin ilgili bölümlerinden mezun olanları kendi işlerini yapmaları konusunda cesaretlendirmek ve gençlerin teknik uzmanlık konusundaki algısını iyileştirmek. Ayrıca, yetkili servislerimiz için eğitimli personel istihdamını sağlamak da çok önemli. Bu sebeple, projeyi sadece eğitim aşamasında bırakmıyor, eğitim alan öğrencilerimizi, Ford Trucks yetkili satıcı ve servislerinde istihdam etmeye de devam ediyoruz.”

Ford Trucks Ovalı Bayi, İskenderun’da gençlere staj ve istihdam imkanı sunacak

Ford Trucks İskenderun Ovalı Bayi Yönetim Kurulu Başkanı Gazi Osman Ovalı ise,“Ford Otosan’ın bağışladığı araca özel gerekli takım, ekipman ve sarf malzeme ihtiyaçlarını karşılayacağız. Ayrıca belli periyotlarda okulu ziyaret ederek, araçla ilgili tüm gerekli teknik bilgileri hem öğretmenlere, hem de öğrencilere aktaracağız. Gençlerimizin staj dönemlerinde de pratik yapma ihtiyaçlarını karşılayarak, sonrasında bayimizde istihdam edilmesi için de üzerimize düşeni gerçekleştireceğiz” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ