GAZELLE NEXT ÜRETİMİ İÇİN DÜĞMEYE BASILDI

GAZELLE NEXT ÜRETİMİ İÇİN DÜĞMEYE BASILDI
  • Genel
  • 6 Eylül 2017 11:04
  • A+
    A-

Avrupa’nın en büyük ticari araç üreticisi olan, 40’tan fazla ülkeye ihracat yapan ve Rusya’ da Çeşitli endüstriyel grupları birleştiren Bazoviy Element’e dahil olan Gaz Group Türkiye’de tüm metal van ve Kombi van GAZelle NEXT kamyonet üretimine başladı.

GAZ Group Türkiye’de tüm metal van ve Kombi van GAZelle NEXT kamyonet üretimine başladı. Araç üretimi için gereken ana parçalar Rusya’dan ithal ediliyor ve ayrıca Türk üreticilerden satın alınıyor. GAZ’ın Türkiye’deki üretim tesislerinde üretilen ilk tüm metal van ve Kombi van GAZelle NEXT kamyonetler bu sonbaharda Türk piyasasında satışa çıkarılacak. GAZelle NEXT kamyonetinin ayırıcı özellikleri: gövde hacminin büyüklüğü, yüksek işlevsellik ve kendi sınıfında en zengin bazal ekipman. Gövde hacmi 13.5 metreküptür. Özel kapak 5 m kadar uzunluğunda yükleri taşımak imkânı veriyor. Yük kısmına kolay erişim sayesinde arabanın yüklenme ve boşaltılması en kısa zamanda gerçekleştiriliyor. Arka kapılar orta durumda – 90 derece açıda sabitleştiriliyor ve 270 derece, yani tam açıyla açıldıklarında taşımacıya dar şehir koşullarında dahi eylem özgürlüğü bahşediyor. Arabanın bazal ekipmanuna vanın yüksek dayanıklı plastikten yapılmış yan duvar kaplamaları ve özel su geçirmez ve aşınmaya dayanıklı kontrplak zemin kaplaması dahildir. Bunlar gövdenin yüzeyini yıpranma ve hasar görmeye karşı koruyorlar.

9,5 metre küp yükleme kapasitesi

Yolcu ve yük taşımada kullanılan kombi van GAZelle NEXT yedi yolcu ve 9,5 metreüp yük kapasitesine sahiptir ve yük taşıma aracı ve konforlu minibüs üstünlüklerine sahiptir. Geniş yana açılan kapısı salonun arka kısmına binişi kolaylaştırmaktadır. Arka koltuklar katlanarak uygun yatak yerlerine dönüşüyorlar. Arka sıranın altındaki özel boşluklar ve birinci sıranın çatısı altındaki mekan sürücü ve yolcuların eşyalarının yerleştirilmesi için kullanılıyor. Bazal ekipmanda arabaya gaza basmadan önce birleşen ısıtma sistemi Webasto ve 2 DİN magnitola monte edilmiş bulunuyor. Araç hafif, kompakt ve tasarruflu 145 beygir gücünde Cummins ISF 2,8 motoru ile donatılmıştır, torku 330 NM dir. Büyük güç ve tork stoku motor için en uygun ayarlar seçme imkânı sağlamıştır ki, bunlar sayesinde az yakıt kullanarak uzun bir servis ömrü ve mükemmel dinamik ve çekiş performansı sağlamaktadırlar. Aşırı yüklü durumda bile araç dağ koşullarında ve karmaşık yol şartlarında rahatlıkla kullanılmaktadır. Yeni plastik yakıt deposunun hacmi 80 litreye kadar çıkarılmıştır ve bu sayede bir kez yakıt imali yaparak uzun yoş gidebilirsiniz. Çerçeveye ilave edilen takviyeler sayesinde tüm aracın sağlamlık ve güvenirliliği artmış durumda.

REKLAM ALANI

Bağımsız çift salıncaklı süspansiyon

GAZelle NEXT’in en önemli tasarım özelliklerinden biri – çift salıncaklı bağımsız ön süspansiyon yüksek güvenilirliğe sahiptir ve aracın tam yük ile yoğun kullanımı için özel olarak hazırlanmıştır. Kremayer direksiyon, iki kat gücü olan fren sistemi, geniş ve konforlu kabini ile birlikte , süspansiyon mükemmel yönetimi, yüksek düzeyde ergonomiyi konforu sağlar. GAZelle NEXT baz alınarak 200 kadar otomobil modifikasyonları, tüketim malları minibüsleri ve römorklar, kamyon ve tamir atölyeleri, ambulans, mobil ve mobil mağazaları foodtrack üretilebilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ