Hafif Arazide Ticaret Yapanlara

Hafif Arazide Ticaret Yapanlara

Fiat’ın en çok satan ticari aracı Doblo, hafif arazi severlere de hitap etmek için Treking isimli versiyonla geldi. İhtiyaçları karşılayabiliyor mu?

Tasarım konusunda iyiden iyiye değişen model Trekin versiyonuyla da dikkatleri üzerine çekiyor. Stndart modelden farklılık olarak gri ön ve arka tampon modelde konumlandırılıyor. Özellikle ön tamponun tasarımı oldukça dikkat çekici. Yan aynalarda ise piyano siyahı ayrıntılar kullanılmış. Bu sayede model şık görünmeyi de başarıyor. Yan bölümde 16 inç gri alaşımlı jantlar var. Modelin sporcu ruhuna atıfta bulunan bu jantlar, güçlü kimliğini de ön plana çıkarıyor. Yan kapılarda kullanılan ters yerleştirilmiş kapı kolları siyah olarak tasarlanmış. Ayrıca yan kapılardaki “Treking” logoları dikkatlerden kaçmıyor.

KOKPİTTE NELER VAR?

Kokpitte büyük değişimler göze çarpmıyor. Ama bu özel versiyona özgü detaylar dikkatlerden kaçmıyor. Özellikle turuncu dikiş hatları otomobilin iç mekanına farklı hava katmış. Orta konsoldaki büyük ekran dijitalleşmenin en büyük sembolü haline gelmiş. Turuncu dikişli koltuklarda otomobili özel hissettiren diğer detaylardan 

HANGİ MOTOR İLE GELİYOR?

Modelde Multijet 2 isimli bir motor seçeneği yer alıyor. 1.6 litrelik hacme sahip bu motor, arazide güçlü yapısıyla size destek oluyor. 4 silindirli ve tek sıra önden enlemesine yerleşimli makine, Turbo ve intercooler ile çok noktalı elektronik kontrollü Common Rail Multijet direkt enjeksiyon sistemine sahip. 3750 devir bandında maksimum güze ulaşan model 120 Hp seviyesinde bir güç sunuyor. 1500 devir bandından itibaren ise 320 Nm tork değerini de kullanıcıya takdim ediyor. İsterseniz 105 Hp gücünde farklı bir versiyonda sunuluyor.

NEDEN ALINIR?

Tasarım konusunda model zaten iddiasını bir adım öteye taşımış. Bunun yanında iç mekanda da bu albeniyi taşımaya devam ediyor. Ek olarak güçlü motor seçenekleri ve düşük yakıt tüketimi ile Doblo iddialı bir seçenek haline geliyor. Bunun yanı sıra daha iyi ve geniş bir yükleme hacmide sunan model, hafta sonu hafif arazide eğlenmeniz içinse size Treking versiyonunu sunuyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ