Hizmet İhracatı Şampiyonu Turpak Teknolojisiyle Gücüne Güç Kattı!

Hizmet İhracatı Şampiyonu Turpak Teknolojisiyle Gücüne Güç Kattı!
  • Genel
  • 1 Haziran 2022 12:39

Türkiye akaryakıt sektörünü 1999 yılından bu yana “Taşıt Tanıma Sistemi” vasıtasıyla otomasyonlarla tanıştıran Turpak’ın, Asyaport Liman A.Ş. ile Medlog Lojistik işbirliği artarak devam ediyor.Ülkemizde hizmet ihracatçıları arasında 1’inci sırada yer alan şirketlerin büyüme başarısının arkasında teknolojiye yaptığı yatırımlar büyük önem teşkil ediyor. Konuya dair görüşlerini paylaşan Turpak Genel Müdür Yardımcısı Alper Önkol “7 yılı aşkın süredir Turpak otomasyon çözümlerini kullanan Medlog, yoğun operasyonel süreçlerinde ve en zorlu koşullarda taşıt tanıma ile yakıt ikmal süreçlerini 24 saat kesintisiz olarak takip edebiliyor. Turpak’a olan güvenleri için Medlog Lojistik ve Asyaport Liman A.Ş.’ye bir kez daha teşekkür ederiz.” dedi.  

Dünya çapında 70’ten fazla ülkede 6 binin üzerinde çekici, 9 binin üzerine treyler, 80’den fazla lokomotif ve 4 binin üzerinde vagon ile hizmet veren MSC’nin grup şirketi Medlog Lojistik, Turpak otomasyon sistemleriyle gücüne güç katmaya devam ediyor. Ülkemizde 12 ofis, 1353 çalışan ve 800 çekici ile lojistik hizmeti veren Medlog ile Asyaport Liman A.Ş., Türkiye’de hizmet ihracatçıları arasında 1’inci sırada yer alıyor.

Teknolojiye ve enerji tasarrufu alanında yaptığı yatırımlarla dikkat çeken Medlog Lojistik’in Satın Alma Müdürü Erkan Polat, Turpak’ın yeni nesil kablosuz taşıt tanıma sistemi NANO RFID teknolojisi sayesinde araç parklarında akaryakıt ikmal süreçlerini anlık olarak takip edebilmenin önemli katma değerler sağladığına dikkat çekerken, tüm sektöre Turpak’ın otomasyon sistemlerini tavsiye ettiklerini belirtti.

Ülkemizde 6 bin 500 istasyonda ve 3 milyonun üzerinde taşıtta sektör lideri olarak taşıt tanıma teknolojisine ev sahipliği yaptıklarını kaydeden Turpak Genel Müdür Yardımcısı Alper Önkol da, konuyla ilgili olarak görüşlerini paylaştı. Şengönül, “7 yılı aşkın süredir Turpak otomasyon çözümlerini kullanan Medlog, yoğun operasyonel süreçlerinde ve en zorlu koşullarda taşıt tanıma ile yakıt ikmal süreçlerini 24 saat kesintisiz olarak takip edebiliyor. Turpak’a olan güvenleri için Medlog Lojistik ve Asyaport Liman A.Ş.’ye bir kez daha teşekkür ederiz.” şeklinde konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ