HAFİF TİCARİNİN YENİ GÖZDESİ

HAFİF TİCARİNİN YENİ GÖZDESİ

Ticari araç pazarına uzun yıllar sonra geri dönen Toyota, yeni aracı Proace ile ticarete geri dönüyor. Güçlü motor seçenekleriyle öne çıkan araç, yüksek taşıma kapasitesine sahip

Toyota, Türkiye hafif ticari araç pazarına sunacağı Proace modeli ile ürün yelpazesini güçlendiriyor. Şık tasarımı, yüksek taşıma kapasitesi, verimliği ve farklı motor seçenekleriyle sunulacak olan Proace VAN ve Proace VERSO, Toyota kalitesini CDV ve MDV segmentine taşımaya hazırlanıyor.

toyota_proace_6

REKLAM ALANI

İlk çeyrekte geliyor

Proace VAN ve Proace VERSO Türkiye’de 2017’in ilk çeyreğinden itibaren satışa sunulacak. Proace VAN çok kapsamlı profesyonel ihtiyaçlara yanıt verirken, konforlu ve geniş bir araç arayanların beklentilerini de karşılıyor. Proace, hem yük hem de yolcu taşıma amaçlı geniş ürün yelpazesi ile hafif ticari araç pazarında yer almaya hazırlanıyor. Proace Verso ise 3 farklı motor seçeneği ve 9 kişilik yolcu kapasitesiyle farklı taşıma ihtiyaçlarına en uygun çözümleri sunuyor.

toyota_proace_2

‘Gücümüze Güç Katacak’

Kendileri için yeni olan CDV ve MDV segmentine girmeye hazır olduklarını söyleyen Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış CEO’su Ali Haydar Bozkurt, “Bu segmentte de iddiamızı ortaya koyarak tüm beklentileri karşılamayı ve Proace modelleri ile pazarda önemli bir pay almayı hedefliyoruz. Bu yeni modellerimiz Türkiye’deki satışlarımızda da itici güçlerimizden olacaktır. Ayrıca Hilux’tan sonra,Proace VAN ve ProaceVERSO modellerimiz, hafif ticari araç pazarındaki satışlarımızın artmasına da önemli katkı sağlayacaktır. Proace ile ilk yıl için 2 bin adet satış planlamaktayız” dedi.

toyota_proace_4

1.2 ton taşıyor

Proace VAN’ın ön tarafı Toyota’nın Under Priority tasarım dilini yansıtıyor ve“Kompakt, Orta ve Uzun” olmak üzere üç gövde boyutuyla satışa sunuluyor. 4,6 metrelik uzunluk ve 2,9 metrelik dingil mesafesine sahip kompakt versiyon, 11,3 metrelik dönüş çapıyla dar alanlarda kolayca manevra kabiliyeti sağlıyor. 1.2 tona ulaşan taşıma kapasitesi ve 4,6-5,1 metreküp yükleme hacmi aracı segmentinde öne çıkarıyor.Önde üç koltuk bulunan model, 2,1 metre uzunlukta ve 1,6 metre genişliğinde taşıma alanıyla dikkat çekiyor. Proace’in orta uzunluktaki versiyonu ise 4,9 metre uzunluğa ve 3,2 metre dingil mesafesine sahip. Uzun versiyon ise aynı 3,2 metre dingil mesafesini kullanıyor ve uzunluğu 5,3 metre’ye ulaşıyor. Bu versiyon da 2,2 metre genişlik ve 1,9 metre yükseklikle dikkat çekiyor.

toyota_proace_8

Güçlü motor seçenekleri

Proace VAN’da 95 beygirden 150 beygire kadar 4 farklı dizel motor ve manuel şanzıman seçenekleri sunuluyor. Motor seçenekleri arasında 1,6 litre ve 2,0 litre dizel üniteler yer alıyor. Proace sahip olduğu motor seçenekleriyle düşük yakıt tüketimi ve sınıfının en çevreci emisyon değerlerini ortaya koyuyor. 95 beygir üreten 1,6 litre dizel motor, 5 ileri manuel şanzımanla (210 nm tork) birlikte sunuluyor. Aracın ortalama tüketimi 5.5 litre. 115 beygirlik (300 nm) 1.6 litre dizelin ortalama tüketimiyse 5.1 litre. 2 litrelik dizelse 122 ve 150 beygirlik iki seçeneğe sahip. 340 ve 370 nm tork üreten bu motorlar da 5.3 litrelik ortalama tüketime sahip.

toyota_proace_9
1600 litreye varam bagaj hacmi

Proace VERSO ise 5308 milimetre uzunluk, 3275 milimetre dingil mesafesine sahip. Bagaj hacmi ise 980 litre ile 1600 litre arasında değişiyor. Özel taşımacılık yapan işletmeler, VIP transfer amaçlı kullanıcılar ve geniş aileleri hedefleyen Proace VERSO’da kauçuk zemin kaplaması ve kaliteli döşemeleri ilekonfor düzeyini yukarıya taşıyor. Bu versiyon 9 koltuklu oturma düzenine sahip. Bu araçtaysa 115 ile 177 beygir arasında değişen 3 farklı dizel motor kullanılyor.

toyota_proace_5

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ