HOROZ LOJİSTİK, RENAULT TRUCKS İLE E-TİCARET YATIRIMLARINA DEVAM EDİYOR

HOROZ LOJİSTİK,  RENAULT TRUCKS İLE  E-TİCARET YATIRIMLARINA DEVAM EDİYOR

Türkiye lojistik sektörünün önemli oyuncularından Horoz Lojistik, 2019 yatırımlarını Renault Trucks’tan teslim aldığı 10 adet çekici ile tamamlıyor.

Horoz Lojistik, e-ticaret lojistiği ve yurtiçi taşımacılığına yaptığı yatırımları doğrultusunda öz mal filosunu 10 adet Renault Trucks T 460 4×2 çekici ile genişletiyor.

2019 yılını sektörlerdeki daralmalara rağmen yüzde 10’un üzerinde büyüme ile kapatacağız

REKLAM ALANI

2019 yılının tüm sektörler için zorlu geçtiğini dile getiren Horoz Lojistik İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Gürkan Gürbüz; “Genel olarak 2019, ticaret hacimlerinin büyüdüğü bir yıl olmadı. Sektörlere göre değişkenlik gösteren yüzde 15, 20 hatta 25’lere varan daralmalar yaşandığını gördük. Tabi ki bu durum, bizlerin iş hacmini de etkiliyor.

Buna rağmen Horoz Lojistik olarak 2019’u yüzde 12-15 arasında büyüme ile kapatacağımızı ön görüyoruz. Yeni iş imkanları, yeni ürünler ve olmadığımız pazarlara bazı yatırımlar geliştirerek sektöre göre iyi bir yıl geçirdiğimizi söyleyebiliriz. Genelde Horoz Lojistik olarak yüzde 20-25 arasında yıllık büyüme gösteriyoruz. Ancak 2019 yılını,piyasa beklentilerine göre bu şekilde planlamıştık. Dolayısıyla 2019 için hedefimizi tutturduk. Geliştirdiğimiz iş alanlarımız için de bu yıl son olarak Renault Trucks çekicilere yatırım yaptık” diye belirtti.

e-ticaret ile büyümeye devam ediyoruz

Yeni Renault Trucks çekicilerini yurt içi taşımacılık operasyonlarında kullanacaklarına değinen Gürbüz; “Horoz Lojistik olarak 2014 yılında başlayan, 2017-2018’de büyüyen, özellikle yurtiçi taşımacılıkiçinde gelişen e-ticaret alanına odaklandık.

Ayrı ayrı sektörlere baktığımızda ticaret küçülüyor ancak sektörlerde e-ticaret’in aldığı pay sürekli büyüyor. Daralan ekonomilerde markaların daha geniş coğrafyalarda satışlarını arttırabilmeleri, e-platformdan bütün Türkiye’ye hatta dünyaya uzanabilmeleri gerçekten çok kolay.Bu nedenle artan talep ile dağıtım tarafımızı gelişiyoruz. Kargoların taşımadığı büyük ürün gruplarının e-ticaret taşımacılığında sektör lideriyiz. Bu alanda tüm büyük e-ticaret platformların ana tedarikçisiyiz ve yurtiçi taşımacılığında yatırımımızı arttırıyoruz. Bu çerçevede altyapımızı, Renault Trucks araçlar ile sağlamlaştırıyoruz” dedi.

2020 yılı da 2019 gibi geçebilir

2020 beklentileri ile görüşlerini açıklayan Gürbüz; “2020 beklentilerini, piyasa ön görüleri ve kendi beklentimiz olarak iki ayrı cepheden değerlendiriyoruz. 2020’yi genel olarak 2019 yılı gibi bekliyoruz.

Ancak kendi tarafımızdan baktığımızda özellikle ev teslimatı gibi katma değerli iş alanlarımızla enflasyonun üzerinde ortalama yüzde 15 civarında bir büyüme bekliyoruz. Bünyemizde beklentilerimiz,  piyasa beklentilerinin üzerinde hedeflerle devam ediyor” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ