IVECO, İstanbul’da son teknolojiye sahip en büyük bayi tesisini açtı

IVECO, İstanbul’da son teknolojiye sahip en büyük bayi tesisini açtı
  • Genel
  • 16 Ekim 2019 10:41

IVECO’nun en eski yetkili bayii ve servisi İstanbul Fiat Otomotiv’in yeni tesisleri, IVECO  satış hizmetleri ve satış sonrası desteği için geniş, modern bir showroom ve son teknoloji servis alanını barındırıyor.

IVECO, 15 Ekim’de açılışını gerçekleştirdiği İstanbul Yetkili Satıcısı ve Servisi İstanbul Fiat’ın yeni tesisi ile İstanbul ve Trakya bölgesindeki varlığını güçlendirdi. Açılış töreni 15 Ekim günü müşteriler, Büyükçemece Belediye Başkanı Dr Hasan Akgün, CHP Artvin milletvekili Uğur Bayraktutan ve IVECO ailesinin katılımıyla gerçekleşti.

İstanbul Fiat, lojistik ve taşımacılık sektörü ve diğer müşterilerine sunduğu hizmeti geliştirmek adına çevreci bir yatırım yaparak Büyükçekmece, İstanbul’da yenilikçi ve modern bir tesis inşa etti. Yeni tesis, 50.000 m2 açık, 9.000 m2 kapalı alana sahip olup, toplamda 59.000 m2’ye oturmaktadır. 1.000 m2 modern kapalı showroomda aynı anda 10 kamyon, dışarıdaki teşhir alanında ise aynı anda 55 kamyon sergileme imkânı vardır. 2.000 m2 servis alanı ile aynı anda 24 araca hizmet verebilecek kapasitededir. Tesisin 110  çalışanı, müşterilere en iyi satış ve servis desteğini tam donanımlı yeni üslerinden gerçekleştirecekler.

IVECO’nun Türkiye’deki en eski yetkili satıcı ve servisi olan İstanbul Fiat firması, 1965 yılında Aksaray semtinde, Kurucu Başkanı Nihat Arı ve 3 personel ile 100 m2‘lik bir dükkânda başladığı faaliyetine bugün de aynı adreste devam etmekle gurur duymaktadır. 1975 yılında Koç Holding’in Fiat grubu ile orta sınıf kamyon üretimine başlamasından 1 yıl sonra, şirket kurucusu Nihat Bey İstanbul Fiat Otomotiv ünvanıyla Fiat-Iveco yedek parça işine başlamış, 1984 yılında Iveco yedek parça ana bayii, 2000 yılında da Iveco ile iş ortaklığını geliştirerek, Kağıthane’de yetkili servis ve araç satış ana bayii olarak hizmet vermeye devam etmiştir. İstanbul Fiat kendini sürekli geliştirerek 2010 yılında Alibeyköy – Eyüp’teki daha modern ve daha büyük olan yeni tesisine taşınmış ve günümüze kadar burada hizmet vermeye devam etmiştir.

Öncelikli olarak lojistik sektörüne ve diğer tüm müşterilerine daha iyi hizmet vermek amacıyla gerçekleştirdiği dev yatırımını ise, Büyükçekmece’de yenilikçi ve çağdaş bir tesis inşa ederek tamamlamıştır.

Düzenlenen açılış töreninde İstanbul Fiat Yönetim Kurulu Başkanı Cem Arı; “Bugün babam Nihat Arı ile beraber büyük bir hayalimizi gerçekleştirmiş olmanın sevinci ile sizlerin karşısındayız. Biz daima Iveco’nun güçlü geleceğine inandık ve bugün yeni tesisimizi “En İyisi İçin” sloganı ile tanıtmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

110 personelin çalıştığı yeni tesisi çevreci bir yaklaşım ile inşa ettiklerini belirten Cem Arı, tüm çalışma alanlarını modern sistemler ile donattıklarını ve aynı zamanda güneş enerjisinden de faydalandıklarını belirtti. IVECO’nun 3,5 tonluk kamyonet grubundan başlayıp ağır vasıtaya kadar geniş bir ürün gamına sahip olduğunu ifade eden Cem Arı, tesisin lojistik bölgesi olması dolayısıyla ağır vasıta müşteri grubunun yaygınlaştığı lokasyonda, tüm ticari araç segmentlerinin satış ve servisi için en uygun noktada olduğunu da belirtti.

Törende konuşma yapan, IVECO Hızlı Büyüyen Pazarlar Asya, Orta Doğu & Afrika direktörü Koray Kurşunoğlu da, “IVECO’da bizim amacımız müşteriye yakın olup kaliteli desteği hem ürün hem de hizmet bazında sağlamaktır ve İstanbul Fiat Otomotiv buna erişmede kilit rol oynamaktadır. Sayın Nihat Arı ile sayın Cem Arı’ya hayallerinin peşinden koşup, böylesine zor ekonomik koşullara rağmen inançlarını ve enerjilerini kaybetmenden bu yatırımı tamamladıkları ve IVECO’ya olan inançlarını gösterdikleri bu tesis için teşekkür ediyorum” dedi.

Törende konuşma yapan Iveco Araç genel müdürü Hakkı Işınak ise şunları söyledi; “Biz, Iveco Türkiye olarak hızlı büyüyen bir markayız son 9 yılda pazar payımız iki mislinden fazla büyümüştür. Bugün Türkiye’de 3,5 ton ve üstü kamyon segmentinde %8 pazar payı ile 3. markayız. Bu başarımızda İstanbul Fiat’ın katkısı büyüktür.”

Tören sonrası Koray Kurşunoğlu, Nihat Arı ve Cem Arı’ya günün anısına bir plaket takdim etti. Çok sayıda davetlinin hazır olduğu törende daha sonra kurdele kesilerek tesisin açılışı yapıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ