IVECO TEKNOLOJİSİYLE FARK YARATACAK

IVECO TEKNOLOJİSİYLE FARK YARATACAK

IVECO Türkiye, inşaat ve ağır hizmet uygulamalarına yönelik ürettiği kamyonları ve yenilikçi teknolojileri tanıttı

IVECO Türkiye, yeni ürünlerini İstanbul’da Anadolu yakasında bulunan bir maden ocağında sergiledi. Markanın off road segmentinin güçlü modeli Trakker, IVECO markasının ağır görev aracı Astra ile tanıtım sırasında test sürüşü yapma imkanı sundular. Etkinlikte ayrıca 1 adet çift kabin Daily 4×4 de sergilendi. Markanın 3,5 tondan ağır vasıtaya kadar çok geniş bir ürün gamına sahip olduğunu belirten IVECO yetkilileri, şu bilgileri verdi: “IVECO markasını diğer bir çok markadan ayıran önemli özelliklerden biri de sadece ticari araç üreten bir marka olması. IVECO rekabet ettiği her segmentde iddialı, off-road, inşaat segmenti de iddialı olduğumuz segmentler. Off road serimizde 4×2’den 8×8’e kadar her misyona göre ürünümüz var. En ağır görev aracımız Astra. Astra’yı dünyanın en zor coğrafyalarında en ağır koşullarda çalışırken görebilirsiniz. Türkiye’de Astra’lar daha çok maden ocaklarında kullanılıyor. Türkiye’de şu anda yaklaşık 140 adet Astra madenlerde sorunsuz bir şekilde görev yapıyor.”

500 Trakker arazide

Damper ve mikser pazarında Trakker modeliyle mücadele verdiklerini belirten yetkililer, “Trakker 8×4 500 hp’leri damper ve Trakker 8×4 410 hp’leri mikser misyonları için sunuyoruz. Şu anda Türkiye’de off road görevlerde kullanılan yaklaşık 500 adet Trakker kamyon var. Satış sonrası servis ağımız yaygın, yedek parça bulunabilirliğimiz çok yüksek” diye konuştu. Iveco ağır görev araçlarının en önemli üstünlüğü sadece SCR sistemine sahip olmaları ve dolayısı ile özellikle düşük devir ile kullanılan misyonlarda sık sık gerekli olan aktif rejenerasyon yolu ile DPF filtresi temizliğine gerek duymamaları.

500 beygirlik motor

Yetkililer, Trakker modeli hakkında şu bilgileri verdi: “Trakker serisi araçlar 10 mm’ye kadar çıkan şasi kalınlıkları ile, ülkemiz şartlarının gerektirdiği yüksek dayanıklılık değerlerini karşılayarak, inşaat, hazır beton ve agrega sektörlerinde sınıfındaki rakiplerinden ayrılmaktadır. Araçlarda Eurotronic şanzıman standart olarak sunulmaktadır. Tiptronic kullanımda manevra ve off-road “mode”larına sahiptir. Yokuş Kalkış desteği (Hill Holder), damper versiyonlarda retarder gibi fonksiyonel özellikler de yine standart donanımda yer almaktadır. Cursor 13, 410HP ve 500 HP güçlü motorlar ile donatılan Trakkerlar’da motor freni 464 kW 2400 d/d güce sahip olup Trakker’lar sınıfında en güçlü motor frenine sahiptir.”

Her kullanima uygun

Kamyon Şase ( HD 9 serisi ), rijit kaya kamyonu ( RD Serisi ), belden kırmalı kaya kamyonu ( ADT Serisi ) ve ağır nakliye çekicileri bulunan Astra ise, şu an itibariyle 6 X 4, 8 X 4 ve 8 X 6 konfigurasyonlarıyla üretiliyor. Iveco tarafından da kullanılan Cursor motorlarla donatılan araçta 500 ve 560 beygir güç seçenekleri yer alıyor. En ağır görevler için seramik debriyajın opsiyon olarak sunulduğu araçta kabin içini temizleme amaçlı hava bağlantı çıkışları kullanılıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ