Kamyoncunun hayatını fotoğraflayanlar kazandı

Kamyoncunun hayatını fotoğraflayanlar kazandı

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Kamyoncunun Hayatı / Yollar Sizin Gözünüzle Daha Çekilir Olsun” konulu Ford Trucks Fotoğraf Yarışması’nda, kamyoncuların hayatını çarpıcı karelerle anlatarak dereceye giren fotoğraf sanatçıları belli oldu.

Mansiyon - Sertac Nurtan - Istanbul

Türkiye ticari araç pazarındaki yenilikçi yaklaşımlarıyla “Türkiye’nin Ticari Gücü” olan Ford Otosan, Ford Trucks Sanat Atölyesi’nin düzenlediği “Kamyoncunun Hayatı / Yollar Sizin Gözünüzle Daha Çekilir Olsun” konulu 3. Ulusal Fotoğraf Yarışması sonuçlandı. Dereceye giren eserler 19-21 Kasım tarihlerinde Logitrans Fuarı’nın gerçekleşeceği İstanbul Fuar Merkezi’nde sergilenecek. Kazananlar düzenlenecek törenle ödüllerini alacaklar.

3.luk Odulu - Aytul Akbas - Kocaeli

Fotoğraf tutkunlarını bir araya getiren yarışmaya bu yıl 219 fotoğraf sanatçısı, 689 eserle katıldı. Kocaeli Üniv. Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özer Kanburoğlu, Fotoğraf Sanatçısı Nevzat Çakır, Taşıyanlar Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Vahit Mahmatlı, PhotoWorld Dergisi Yayın Yönetmeni-Fotoğraf Sanatçısı Murat Gür, Otokoç Otomotiv Ticaret ve Sanayi A.Ş Genel Müdürü Görgün Özdemir, Ford Otosan-Ford Cargo Pazarlama İletişim ve İş Geliştirme Yöneticisi Tufan Altuğ, Ford Trucks Fotoğraf Atölyesi Koordinatörü Murat Dirlik ve TFSF Temsilcisi Serdar Akyay gibi profesyonel fotoğrafçı ve akademisyenlerden oluşan jürinin danışmanlığını, ünlü foto muhabiri ve belgesel yapımcısı Coşkun Aral üstlendi.

1.lik odulu - Murat Ibranoglu - Kocaeli

Jüri üyelerinin yaratıcılık ve teknik açıdan yaptığı değerlendirme sonucunda geçtiğimiz yıl düzenlenen yarışmada eseri ikinciliğe layık bulunan Murat İbranoğlu bu yılın birincisi seçilerek 5 bin TL ile ödüllendirildi. İkinciliğe layık bulunan İhsan Korkut 3 bin TL, üçüncü seçilen Aytül Akbaş 2 bin TL ödül kazandı. Mansiyon alan Sertaç Nurtan, Ford Cargo Özel Ödülü’ne layık bulunan İlhan Kılınç ve Jüri Özel Ödülü’nü kazanan Ahmet Turan Kural ise 1.000’er TL ile ödüllendirildi. Yarışmanın üçüncüsü Aytül Kılınç ayrıca, bu yıl ilk kez verilen Performans Ödülü’ne de layık bulundu.
Ford Otosan’ın İnönü Fabrikası’nda üretilerek en zorlu yollarda ve işlerde çalışan Ford Cargo’ları ve sürücülerinin yaşam biçimini fotoğraflayan amatör ve profesyonel tüm fotoğrafçılara açık olan yarışmaya, 3 yılda 905 fotoğraf sanatçısı 2.513 eserle katılım gösterdi.

FTOO - Ilhan Kilinc - Kocaeli

JOO - Ahmet Turan Kural - Kocaceli

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ