KARSAN’IN ENGELSİZ ERİŞİM SUNAN TOPLU TAŞIMA ARAÇLARI JEST ve ATAK EYAF’IN YILDIZI OLDU!

KARSAN’IN ENGELSİZ ERİŞİM SUNAN TOPLU TAŞIMA ARAÇLARI  JEST ve ATAK EYAF’IN YILDIZI OLDU!
  • Genel
  • 4 Aralık 2014 17:30

Karsan’ın engelsiz toplu taşımacılık yaklaşımıyla piyasaya sunduğu araçları JEST ve ATAK Engelsiz Yaşam Fuarı’nda (EYAF) Dünya Engelliler Vakfı Başkanı Metin Şentürk dahil fuarı ziyaret eden tüm engelli vatandaşların ilgi odağı haline geldi…

Tamamı alçak tabanlı ve engelsiz erişime uygun, 6 metreden 18 metreye uzanan geniş ürün gamına sahip olan Karsan, kendi markasına ait JEST ve ATAK araçlarını EYAF Fuarı’nda sergiledi. 4 – 7 Aralık tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy’de gerçekleştirilen ve engelleri ortadan kaldırmak için üretilen birbirinden farklı proje, hizmet ve ürünlerin sergilendiği fuarda yer alan Karsan, araçlarıyla ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü. Dünya Engelliler Vakfı Başkanı Metin Şentürk tarafından da ziyaret edilen Karsan standı, engelsiz erişim özelliğine sahip araçlarıyla büyük beğeni topladı. JEST’in sürücü koltuğuna oturan görme engelli bir sanatçı olan Şentürk, 2010 yılında kırdığı hız rekorunu JEST aracıyla yenileyeceği şeklinde esprili bir yaklaşımda bulundu. Karsan JEST ve Karsan ATAK fuarı ziyaret eden tüm engelli vatandaşların ilgi odağı haline geldi.

Toplu taşımacılık sistemlerindeki ihtiyaçlar ve değişimler takip edilerek geliştirilen JEST ve ATAK, herkese modern toplu ulaşım sağlarken, engelli, hareket kısıtlı ve yaşlı bireylerin hayatın içinde tüm bireylerle eşit şartlarda yer almalarını amaçlıyor. “Engelsiz Erişim” için yürürlükte bulunan yasa ve yönetmeliklere uygun olarak tasarlanan araçlar, etkin ve verimli bir toplu taşıma aracından beklenen tüm özellikleri de bünyesinde barındırıyor.

Karsan JEST; alçak tabanı, biniş ve iniş hızını artıran geniş ve basamaksız yolcu kapısı, rampa sistemi, ferah iç mekanı, panoramik camları ve ilave birçok özelliği ile tüm bireylere konforlu ulaşım olanağı sağlarken; opsiyonel olarak sunulan araç içi kablosuz internet bağlantısıyla da iletişimdeki engelleri kaldırıyor. Birçok çağdaş özelliği ile ideal bir toplu taşıma aracı olan JEST, yakıt ekonomisiyle de tercih ediliyor.

Karsan_EYAF_ATAK

Karsan’ın 8 metrelik küçük otobüsü ATAK da aynı şekilde biniş ve inişleri tek bir adımda gerçekleştirebilme kolaylığı sağlayan “alçak taban” ve aracı yana yatırabilen ECAS sistemiyle dikkat çekiyor. Katlanır engelsiz erişim rampası ile tekerlekli sandalye kullanan yolcular için hayatı kolaylaştıran Karsan ATAK’ın, panoramik görüş açısı sunan geniş camları ferahlık sağlarken, farklı koltuk dizilişleri ve geniş iç yapısı sayesinde yolcu kapasitesi 60 kişiye kadar çıkıyor. Sürücü için manuel vitesin yanı sıra robotize vites seçeneği ile maksimum sürüş konforu sağlayan ATAK, Euro V-EEV emisyon normlarına uygun motoruyla mükemmel yakıt ekonomisi sağlıyor. Düşük manevra kabiliyetiyle şehiriçi toplu taşımacılık için ideal olup, izole sürücü kabini, bağımsız ön süspansiyon gibi özellikleriyle hem konforlu hem de güvenli bir seyir imkanı sunarken, ek olarak, arkadan enine yerleşimli motor sayesinde bakım kolaylığı da sağlıyor.
Karsan’ın engelsiz erişim sunan araçları JEST ve ATAK, 7 Aralık Pazar gününe kadar devam edecek olan Engelsiz Yaşam Fuarı’nda (EYAF) sergilenecek.

Karsan_EYAF_JEST

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ