KRONE’DEN İZMİR’E YENİ YATIRIM

KRONE’DEN İZMİR’E YENİ YATIRIM

Tek yurt dışı yatırımı Türkiye’de bulunan Alman treyler devi Krone, Türkiye’ye yaptığı yatırımlara bir yenisini daha ekliyor. Krone Türkiye CEO’su Rıza Akgün, “Krone’nin Türkiye’ye güveni tam. Mayıs 2017’de yeni şasi fabrikamızı yine İzmir Tire’de devreye alacağız” dedi.

Türkiye’de yaklaşık 15 yıldır ticari araç sektöründe faaliyet gösteren Almanya’nın lider treyler markası Krone, Türkiye’ye yeni bir yatırım daha yapma kararı aldı. Tek yurt dışı yatırımı Türkiye’de bulunan Alman treyler devi Krone’nin Türkiye CEO’su Rıza Akgün, “Krone, Türkiye’deki yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Tire’de yeni bir fabrika yatırımı daha gerçekleştiriyoruz. Bu fabrika, 36.500 metrekare alana kurulacak bir şasi fabrikası olacak. 10 bin adet kapasiteli fabrikamızın açılışını Mayıs 2017’de yapmayı hedefliyoruz.” Krone’nin hali hazırda İzmir, Tire’de yine 10 bin adet kapasiteli treyler üretim fabrikası ile faaliyet gösterdiğini hatırlatan Akgün, Krone, İzmir Tire’deki 100 milyon TL’lik yatırımının ardından Gebze’de de, satış, satış sonrası, yedek parça ve ikinci el operasyon merkezini açtı. Şimdi de şasi fabrikamızı açıyoruz. Türkiye pazarına, piyasasına ve ekonomisine inanıyoruz” diye konuştu.

15 Temmuz yatırım kararı aldırdı

REKLAM ALANI

Krone’nin yatırım kararını 15 Temmuz’dan sonra verdiğinin de altını çizen Rıza Akgün, “Tek başına bu bile bizim bu ülkeye ne kadar güvendiğimizin bir göstergesidir. Yaşanan tüm problemlere rağmen Türkiye gerçekten önemli bir lojistik merkezi olmayı sürdürüyor. Konum itibariyle oldukça avantajlı bir noktada. Şu günlerde güneyimizde sıkıntılarımız var, güney komşularımız bir savaş halinde.  Ama inanın ki bunlar da eninde sonunda bitecek ve biz İzmir-Tire fabrikamızdan bu ülkelere dahi ihracat yapacağız. Bizler bunu görüyoruz, Almanya bunu görüyor. Biz halen kendimizi kurulma aşamasında görüyoruz. Biz şu anda yılda 2 bin adetlik satış yapıyoruz. Ve bu rakamla Türkiye treyler sektöründe ikinci sıradayız. Ancak bunlar da düşük rakamlar. Bizim fabrikamızın kapasitesi 10 bin adet. Önümüzdeki 5-10 yıl içinde bu rakama ulaşacağımızı düşünüyoruz” ifadelerini kullandı. Krone Türkiye, iç pazarın yanında ihracatta da iddialı. Krone, İzmir’den Avrupa da dahil olmak üzere, Afrika, Orta Doğu ve Orta Asya’da 10’dan fazla ülkeye treyler ihracatı gerçekleştiriyor. İstanbul, Gebze’deki merkezinden de yedek parça ve ikinci el operasyonlarını yürütüyor. Diğer taraftan son olarak filo kiralama hizmeti vermeye de başlayan Krone’nin hedefi, müşterisinin tüm ihtiyaçlarını tek elden karşılamak. Krone Türkiye CEO’su Rıza Akgün, “Bizim hedefimiz 1 numara ya da 2 numara olmak değil, bizim hedefimiz müşterilerimizin gözünde 1 numara olmak” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ