ticariden,ticari araç,kampanya,tuanameyda

MAN 2020’de otobüs pazarındaki payını arttırdı

MAN 2020’de otobüs pazarındaki payını arttırdı

Küresel salgına rağmen Türkiye Seyahat Otobüsü pazarı 2019 yılındaki toplam satış adedine bu yılın ilk 7 ayında ulaştı. Zorlu yılı başarılı bir satış grafiğiyle tamamlayan MAN, 2020 yılının kazananı oldu. MAN’ın bu yılda da firmalarının gözdesi olmaya devam ettiğini belirten MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Otobüs Satış Direktörü Can Cansu, şöyle konuştu:

“2018‘de dünya lansmanı yapılan ve büyük beğeni toplayan yeni MAN Lion’s Coach ile NEOPLAN Tourliner seyahat otobüsleri, şu anda sektördeki en genç ve en yeni tasarımlı seyahat otobüsleridir. 2020 yılında Ankara’dan Tunceli’ye, Artvin’den Muğla’ya, Giresun’dan Aksaray’a, Amasya’dan Malatya’ya, Bursa‘dan Diyarbakır‘a, İstanbul‘dan İzmir’e, Şanlıurfa’ya Türkiye’nin tüm bölgelerine, bireysel veya filo satışı olarak, 99 adet seyahat otobüsü sattık. Bu süreçte farklı firmalara ve bazı bölgelere ilk defa seyahat otobüsü satışı yaptık. Yakıt ekonomisi hatta yaşam boyu ürün maliyetine (TCO) ve yolcu konforuna önem veren seçkin firmaların öncelikli tercihi bu yılda da ‘Coach of the Year 2020 – Yılın Otobüsü’ ödüllü MAN Lion’s Coach ve NEOPLAN Tourliner oldu. İlk defa koltuk kumaşından, tavan kaplamasına, özel metalik boyadan firma logosu işlenmiş koltuklara kadar, tüm detayları müşterilerimizle tasarlanan seyahat otobüslerini Türkiye pazarına sunduk. Kişiye, firmaya özel tasarlanıp üretilen bu otobüsler, Türkiye’nin en yoğun ana hatlarında (Ankara – İstanbul, İstanbul – İzmir vb.) çıktıkları seferlerde hem yolculardan hem de işletmelerden büyük beğeni aldı.

2020 yılında 99 adet seyahat otobüsü satışı gerçekleştirdik

2019 yılı son 4 ayı seyahat otobüsü pazarı ve yolcu taşımacılığı yönünden çok verimli bir dönem oldu. Seyahat firmaları bu dinamiklerden yola çıkarak, 2020 yılında ciddi yatırımlar planladı. Ancak Covid-19 tüm sektörler ve yaşam alanlarındaki olumsuz etkisini ulaşım sektöründe de gösterdi. Kısıtlamalar kapsamında uzun bir süre sağlımızı korumak için şehirlerarası yolculuk yapmadık, yapamadık. Tüm bu gelişmelere rağmen Türkiye Seyahat Otobüsü pazarı 2019 yılındaki toplam satış adedini, 2020 Temmuz ayı sonunda yakaladı. Şu an için 2019 yılına göre, %50 daha büyük bir pazara doğru gidiyoruz. Bu yılda da seyahat otobüsü sektöründe birçok önemli filoya siparişlerini teslim ederek, 2020‘yi 99 adet seyahat otobüsü satışıyla tamamladık. Bu yıl pandemiye rağmen büyüyen seyahat otobüsü pazarında MAN olarak pazar payımızı artırarak, %21‘lik orana ulaştık. Bu başarı grafiğimizi 2021 yılında da sürdürmeyi hedefliyoruz.

Üstün MAN Güvenlik Konsepti her yıl daha da ileri gidiyor

MAN otobüsleri, sahip olduğu özelliklerin yanında sunduğu avantajlarla işletmelerin dostu olmaya devam ediyor. Özellikle aracı daha çevreci ve daha verimli yapan Euro 6d motoru ve TipMatic Coach otomatik şanzımanı ile MAN Lion’s Coach, her zamankinden daha ekonomik. Nitekim, TÜV Bavyera da MAN Lion’s Coach’un 100 km’lik mesafeyi, 19.4 litre gibi etkileyici bir düşük yakıt sarfiyatı ile alabildiğini 2019‘un sonunda onayladı. Rekabetin yoğun, maliyetlerin çok kritik olduğu seyahat otobüsü pazarında MAN; kalitesi, uzun bakım aralıkları, yüksek yakıt tasarrufu ve satış sonrası hizmetlerde yaşam boyu iş ortaklarının yanında olması ile müşteri memnuniyetinde de rakiplerinden bir adım öne çıkıyor. 2018 de dünya lansmanı yapılan ve 2020 yılında “Coach of the Year 2020” ödülü alan MAN Lion’s Coach otobüsleri, sunduğu bu avantajlarla Avrupa pazarında 3 yıl içinde 2.500 adetlik satış rakamına ulaşarak, farkını ortaya koydu.

Lion’s City E ile Automotive Brand Contest ‘Tasarım Ödülü’ kazandı

1970 yılında ilk elektrikli otobüsü üreten MAN, bu alanda da standartları belirlemeye devam ediyor. Elektrikli otobüs üretimindeki yarım asırlık tecrübesini üstün teknoloji ve akılcı tasarımla birleştiren MAN, elektrikli otobüsü Lion’s City E ile yeni bir çığır açtı.2020 İF Tasarım Ödülü ile yıla giren Lion’s City E, dünyanın tasarım alanındaki en prestijli yarışmalarından biri olarak kabul edilen Automotive Brand Contest (Otomotiv Marka Yarışması) Ticari Araçlar kategorisinde ‘Tasarım Ödülü’ne layık görüldü. 12 metrelik versiyonu 88, 18 metrelik versiyonda ise, maksimum 120 yolcu alabilen Lion’s City E, tamamen elektrikle çalışan güç aktarma sistemi tek otobüste 160 kW’dan maksimum 240 kW’a kadar güç üretebiliyor. Lion’s City E bataryaları, servis ömrü boyunca güvenilir bir şekilde 200 km menzile, elverişli koşullarda ise 280 km’ye kadar ulaşabiliyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ