Mercedes-Benz Türk’ten 8 milyon Avro’yu aşkın yatırım

Mercedes-Benz Türk’ten 8 milyon Avro’yu aşkın yatırım
  • Genel
  • 20 Aralık 2019 15:46

Mercedes-Benz Türk, yürüttüğü “Genişleme Projesi” kapsamında; Genel Müdürlük Kampüsü’nde bulunan Yedek Parça Dağıtım Merkezi’ni 27.500 m2’den 34.500 m2’ye çıkararak, Türkiye’nin en büyük otomotiv yedek parça dağıtım merkezlerinden birinin açılışını gerçekleştirdi.

Müşteri odaklı yapılan 8 milyon Avro’luk teknoloji ve inovasyon yatırımıyla Mercedes-Benz Türk, artan araç çeşitliliğine paralel olarak yedek parçaları araç sahiplerine çok daha hızlı ve eksiksiz bir şekilde ulaştırarak Satış Sonrası Hizmetler’de öncü olmaya devam ediyor.

Depolama Kapasitesi %90 Arttı

Mercedes-Benz Türk, yapılan yatırımlar ile birlikte büyük hacimli parçalar için mevcutta 12.000 adet olan ambar gözü sayısını 22.800’e çıkararak Yedek Parça Dağıtım Merkezi’nin depolama kapasitesini %90 artırdı.

Yılda 1 Ton Kağıt Tasarrufu

Yedek parçaların merkeze giriş operasyonlarında kullanılan etiketlerin kaldırılmasıyla da yılda 1 tona yakın kâğıt tüketiminin, yani 15 adet ağacın kesilmesinin de önüne geçiliyor.

Süer Sülün: “Türkiye’nin En Büyük Yedek Parça Dağıtım Merkezleri’nden birini hizmete aldık”

Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün açılış töreni sırasında yaptığı konuşmada; “34.500 m2 ile Türkiye’nin en büyük otomotiv yedek parça dağıtım merkezlerinden biri haline gelen tesisimiz, gerçekleştirilen inovatif çalışmalarla süreçlerin en hızlı, verimli ve eksiksiz bir şekilde tamamlanmasını sağlamak üzere tasarlandı.

Mercedes-Benz Türk olarak yaklaşık 15 aylık bir sürede faaliyete geçmeye hazır hale getirdiğimiz bu merkez; Daimler AG’nin parça çıkış operasyonunda Dinamik Raf Sistemi ve Konveyör Sistemi’nin olduğu, alanında ilk örneklerden biri konumunda. Şirket olarak böyle gurur verici bir merkezi devreye almaktan ve bu açılışın Türkiye’deki mimarı olmaktan mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Yedek Parça Dağıtım Merkezi’nin genişletilmesi ile kapasite %90 arttı

Yedek Parça Dağıtım Merkezi’nde büyük hacimli parçalar için 12.000 adet ambar gözü bulunan şirket, “Genişleme Projesi” ile birlikte göz sayısını 10.800 adet artırarak 22.800’e ulaştı. Bu da hacimli parça depolama kapasitesinin %90 oranında artış göstermesine olanak sağladı.

Can Balaban: “Yeni Barkod Sistemimiz hem akıllı hem de çevreci!”

Mercedes-Benz Türk Kamyon ve Otobüs Müşteri Hizmetleri Direktörü Can Balaban ise törende yaptığı konuşmada; “Mercedes-Benz Türk’e özgü geliştirilen Barkod Sistemi sayesinde; 2020 yılı itibarıyla yedek parça envanter kontrol sistemi ile raf sistemlerinin tam entegrasyonu gerçekleştirilecek. 34.500 m2’lik alanın tamamı kablosuz internet altyapısı ile donatılarak görevlilerin son teknoloji dokunmatik el terminalleri ile tüm stok ve lokasyon bilgilerine ulaşması sağlanacak.

Giriş operasyonlarında parçaları depolamak için kullanılan etiketler kaldırılarak yılda 1 tona yakın kağıt tüketiminin, yani 15 adet ağacın kesilmesinin önüne geçilmiş olacak. Bu sayede depolama süreci hem daha verimli hem de daha çevre dostu hale getirilecek. Depoya girişinden çıkışına kadar geçen tüm süreçte yedek parçaların takip edilebilirliğini sağlayacak bu sistem ile çevik yedek parça dağıtım merkezi optimizasyonu uygulamasının da altyapısı oluşturulacak.” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ