MSC Medlog&Asyaport ile Turpak iş birliği artarak devam ediyor

MSC Medlog&Asyaport ile Turpak iş birliği artarak devam ediyor
  • Genel
  • 10 Şubat 2021 18:08
  • A+
    A-

Tükiye’de hizmet ihracatçıları arasında 1’inci sırada yer alan Asyaport Liman A.Ş ile Medlog Lojistik şirketlerinin büyüme başarısının arkasında teknolojiye yaptığı yatırımlar son derece önem teşkil ediyor.

Asyaport ve Medlog ülkemizde özellikle son yıllarda enerji tasarrufu alanında yaptığı yatırımlara ek olarak istihdam ve çevre alanlarındaki yatırımları ile öne çıkıyor. Dünyada 70’ten fazla ülkede 4.000 üzerinde çekici, 7.000 üzerinde Treyler, 70 ’ten fazla Lokomotif ve 4.000 üzerinde vagon ile hizmet veren MSC ‘nin grup şirketi Medlog Lojistik Türkiye’de 12 ofis, 1026 çalışan, 700 çekici ile taşıma yapan en büyük firmaların başında geliyor. 5 yılı aşkın süredir Turpak otomasyon çözümlerini kullanan Medlog, zorlu koşullarda otomasyon ve taşıt tanıma altyapısını verimli bir şekilde 24 saat kesintisiz kullanmaya devam ediyor.

2.5 MİLYON ARAÇ TURPAK KULLANIYOR

REKLAM ALANI

Turpak, firmaların yakıt tüketimlerinin yönetimlerini yapabilmeleri için baştan sona çözümler sunuyor. Sistem, yakıt ikmallerini araç başına ve stok kayıtlarını anlık yaparak, yöneticilere yakıt giderlerini kontrol etme gücü veriyor. Turpak Yakıt Yönetim Teknolojisi Türkiye’de 7500 istasyonda ve 2.5 milyon taşıtta sektörünün lider ürünü olarak 20 yılı aşkın süredir çalışıyor.

‘TÜM SEKTÖRE TAVSİYE EDİYORUZ’

Medlog Türkiye’nin değişik noktalarındaki liman ve konteyner depolama alanlarında kullanılan Pompa, Tank ve Tanker Otomasyon sistemlerinde kullanılan yeni nesil kablosuz sistem NANO RFID teknolojisiyle tüm araçlarını ve makina parkını anlık olarak takip edebilmenin konforuna yaşayan Medlog Satınalma Müdürü Erkan Polat memnuniyetinin göstergesi olarak tüm sektöre Turpak otomasyon sistemlerini tavsiye ettiklerini belirtti. Polat, zorlu operasyonel süreçlerinde TURPAK güvenli yakıt ikmal sistemlerin hiç problem yaşamadıklarını belirterek, pandemi günlerinde periyodik bakımlarını aksatmayan TURPAK saha ekiplerine de ayrıca teşekkür ettiklerini belirtti.

YANLIŞ YAKITA SON

Turpak Kamu ve Filo Satış Yöneticisi Aytaç Kaçtı Medlog’un akaryakıt takibindeki taleplerine yüzde 100 çözüm sağladıklarını belirterek Turpak Taşıt Tanıma teknolojilerinin bazı avantajlarını şu şekilde sıraladı: “Taşıt bazında düzenli Akaryakıt Tüketim Raporları ile km, litre, tutar, dolum tarihi, yer ve saat bilgileri takip edilir. Takip edildiği sürece olası kaçakları engeller. Taşıtınız pompa tarafından otomatik olarak algılanır. Dolum bilgileri otomatik olarak transfer edilir. Taşıt sürücüsü para ödemek zorunda kalmaz. Her akaryakıt alımında taşıtın kilometre bilgileri otomatik olarak okunur ve raporlanır. Programlanmış yakıt cinsi dışında başka bir yakıt cinsinin dolumunu engeller. Böylece taşıtınıza hata sonucu yanlış yakıt konulamaz. Tanımadığı taşıta yakıt vermez. Pompa tabancası taşıtın deposundan çıkarıldığında dolum işlemini otomatik olarak keser. Taşıt dışında başka bir yere dolum yapılamayacağı için ödediğiniz akaryakıt bedelinin taşıtlarınızın deposuna girdiğinden emin olursunuz. Bütün bilgiler el değmeden tam otomatik olarak aktarılır. Hiçbir sistem dışı müdahaleye izin vermez. Doğruluğundan emin olduğunuz bilgileri raporlar halinde size ulaştırır. Bu raporlar ile taşıtların kilometrede tükettiği akaryakıt miktarlarını karşılaştırma imkanı elde edilir. Aynı zamanda taşıtın hangi istasyonlardan ve ne zaman dolum yaptığı tespit edilir.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ