Okul Yolunda Çocuklarımız MAN TGE’ye Emanet!

Okul Yolunda Çocuklarımız MAN TGE’ye Emanet!

Ağır ticari araçlar dünyasının seçkin markası MAN’ı hafif ticari araç segmentine taşıyan MAN TGE, okul taşımacıları için sahneye çıktı. Gerek tasarımı gerekse okul servisçiliğine yönelik özellikleri ve güvenlik donanımlarıyla dikkat çekiyor.

Kaslı ve iddialı tasarım

MAN, ağır ticari araçlardaki tasarım bilgi birikimini MAN TGE’de daha fazla ön plana çıkarmış. Keskin ve dikkat çekici hatlar, modelin daha iddialı bir tasarıma kavuşmasını sağlamış. Sektörde tüm model ve koltuk seçenekleri ile sunum yapan MAN TGE, farklı ihtiyaçları en ideal şekilde karşılamak için tasarlanmış.

Farklı paketler sunuyor

MAN TGE kaptanlara farklı paket opsiyonları da sunuyor. Daha fazla yolcu taşımak isteyen kaptanlar için 19+1 Ekstra Uzun Servis Paketi sunulabiliyor. Bunu ekstra uzun şaside 16+1 Turizm Paket minibüs ile bagajlı olarak da alabiliyorsunuz. Okul taşımacılığı için de MAN TGE Ekstra Uzun Okul Servisi opsiyonunu da sunuyor. Dikkat çekici detaylardan bir tanesi de minibüs grubunun tamamının arka lastiklerinin 285/55R 16C ölçülerinde Süper Tek Teker olması. Bunların yanı sıra 16+1 Uzun Şasi Okul ve Servis paketi de sunuluyor.

Sürücünün konforu ön planda

Okul servisi konusunda eksper olmayı başaran MAN TGE, bu süreçte kaptanları da unutmuyor. Kokpitte sunulan birçok opsiyon ile kaptanların konforunu da ön plana çıkarmış. İlk olarak yükseklik ayarlı ve konforlu sürücü koltuğunun MAN TGE’de ön plana çıktığını görüyoruz. Buna ek olarak yükseklik ve derinliği ayarlanabilir multifonksiyonel direksiyonu sayesinde de kaptanlar, optimum sürüş pozisyonuna rahatça erişebilecekler. MAN TGE’nin kokpitinde yer alan 8 inç büyüklüğündeki multimedya ekran, kaptan ve yolcuların keyifli bir seyahat yapmasını sağlıyor. Bu ekran IOS ve Android uyumlu Car Play özelliğini de destekliyor. Bu özellik sayesinde kaptanlarımız, akıllı telefonlarını, bir şarj kablosu ile aracın multimedyasına USB ile bağladıklarında, telefonlarının arama, mesaj, müzik ve navigasyon (harita) özelliklerini kolayca multimedyanın ekranında görebiliyorlar.   

Güvenlikte taviz yok!

MAN TGE, içerisinde bulundurduğu opsiyonlar ile, güvenlikten taviz vermiyor. Aktif Şerit Takip sistemi, Acil Durum Fren Desteği Asistanı, Hız Sabitleyici, Yağmur ve Far Sensörü, Yorgunluk Asistanı, Yan Rüzgar Savrulma Asistanı gibi özellikler etkileyici güvenlik donanımlarından en çok göze çarpanları.

Okul yönetmeliğinde de dersine fazlasıyla çalışmış

Okul servisi konusunda da dersine oldukça iyi çalışan MAN TGE, birçok farklı opsiyon ile bu uzmanlığını ispatlıyor. MAN TGE, çocuklarımızın güvenliği ve konforu için; Okul yönetmeliği kapsamında, 3 noktalı yükseklik ayarlı emniyet kemerli sensörlü koltuklar, iç ve dış IP kamera, NVR kiti ile 24 saat araç içi ses ve görüntü kaydedebilen sistemi, sesli ve görsel izleme monitörü olarak sıralanıyor. Koltuk Sensörü sayesinde araçta seyahat işlemi bittikten sonra şoför araçtan ayrılmadan araç içerisinde bir öğrencinin unutulup unutulmadığını daima kontrol edebiliyor. Aracın 360 derece gösteren kameralarda, özellikle kör nokta kazalarının fazlasıyla önüne geçilmesini sağlıyor.

Konfor da ön planda

MAN TGE’nin güvenlik donanımlarının yanı sıra konfor detaylarının da fazlasıyla ön plana çıktığı görülüyor. 3 noktalı yükseklik ayarlı emniyet kemerleri, konfor tipi minder ve sırtlığa sahip Premium özellikli yolcu koltukları ve yolcu bölümü yan duvarlarında USB şarj noktaları, farklı bir tasarıma sahip yüksek tavan trimi üzerinde hem gün ışığı hem de gece mavisi olarak 2 farklı seçeneği ile led iç aydınlatma opsiyonu da Man TGE’nin standartları arasında. Ayrıca MAN TGE’de, yumuşak bir taban halısı ve yolcuların güneşten etkilenmelerini engelleyecek perde opsiyonu da standart olarak sunulmuş.

Gücünü nereden alıyor

MAN TGE’nin kalbinde 2.0 litrelik dizel motor yer alıyor. İleri teknolojiye sahip bu motor, 177 HP güç ve 410 Nm tork değeri ile güçlü bir çekiş ve yüksek sürüş performansı sunuyor. MAN TGE’yi dilerseniz 6 ileri manuel ya da 8 ileri otomatik şanzıman ile alabiliyorsunuz. MAN TGE’ler, 75 litre yakıt deposu, 18 litre adblue deposu ve 100 kilometrede ortalama 9.5 litrelik düşük yakıt sarfiyatı ile kaptanlara akaryakıt istasyonlarının yolunu unutturacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ