Opel Combo yollara çıkıyor

Opel Combo yollara çıkıyor
  • Genel
  • 25 Şubat 2019 10:58

Hafif ticari araç pazarına yeni nesil Combo ile dönüş yapacak olan Opel, oldukça iddialı bir paket hazırlamış. Güçlü ve cimri dizel motorlarla sunulacak aracın donanım seviyesi de bir hayli zengin.

Otomotiv dünyasının merakla beklediği Opel’in ödüllü hafif ticari modeli yeni Combo Türkiye yollarına çıkmak için gün sayıyor. Standart ve opsiyonel donanım bilgileri ve tavsiye edilen satış fiyatları mart ayında duyurulacak yeni model, hafif ticari araç sınıfının standartlarını bir üst seviyeye çıkarmayı hedefliyor.

1.5 LİTRELİK DİZEL MOTOR

Opel’in yeni hafif ticari modeli sınıfındaki diğer modellerle kıyaslandığında daha çekici, daha dengeli, güçlü ve kendinden emin görünüyor. Markanın tipik tasarım anlayışına uygun “çift kanat” gündüz LED farları ön ızgarayla birlikte çarpıcı bir çizgi oluşturuyor. İç mekanda ise kalite ve sürücü ergonomisi tasarımda öne çıkıyor. Tüm kontrol kumandalarına sürücünün kolaylıkla erişebileceği toplu bir yerleşim mevcut. İç mekanda ilk göze çarpan malzeme kalitesiyle ve kusursuz Alman işçiliğiyle rakiplerinden kolayca ayrışıyor. Yeni Combo, tüm iç ve dış tasarım özellikleriyle ilk bakışta Opel’in tasarım dilini yansıtıyor. Yeni Combo’nun Türkiye’de satışa sunulacağı motor seçenekleri de belirlendi. Araçta 1.5 litrelik dizel motor, 2 farklı versiyonla sunulacak. 102 beygir güç ve 250 nm tork üreten versiyon, 5 ileri manuel şanzımana sahip. 130 beygir güç ve 300 nm tork üreten versiyon ise 8 ileni otomatik şanzımanla sunulacak. İki versiyonun da ortalama tüketimleri 4.3 litre olarak açıklanıyor.

GÜVENLİKTEN ÖDÜN VERMİYOR

Yeni Combo, sürücüsüne üst seviye güvenlik ve konfor sağlamak için binek otomobillerde görülen sürüş destek sistemleri ve konfor özellikleri ile donatılmış. Bu sistemler arasında Ön Çarpışma İkazı, Yorgunluk Tespit Sistemi, Şerit Koruma Özelliği ile Şerit İhlali Uyarı Sistemi, Trafik İşareti Tanıma Sistemi ve Aktif Acil Frenleme Sistemi bu modelde standart olarak sunulacak. 8 inçlik renkli bilgi-eğlence sistemine bağlı olarak çalışan 180 derece panoramik geri görüş kamerası ise park manevralarında kolaylık sağlıyor. Yeni Combo’nun sürücüsüne kolaylık sağladığı bir başka özelliği ise anahtarsız giriş ve çalıştırma özelliği. Yeni Combo müşterileri binek araçlarda olduğu gibi sürüş destek ve konfor sistemlerinin büyük bir bölümüne standart olarak erişebilecekler. Ayrıca geniş opsiyon listesinden özel ihtiyaçlara yönelik seçimler de yapabilecekler.

950 LİTRELİK BAGAJ

Yeni Combo, sürücüsünün hem özel hem de iş hayatının kahramanı olmaya aday. Aynı anda üç çocuk koltuğunun bağlanabildiği beş koltuklu tasarımıyla geniş ailelerin seyahat etmesi için gerekli alanı ve sürüş konforunu sunarken, sürücü daha çok yükleme alanına ihtiyaç duyduğunda arka koltukların yanı sıra, ön yolcu koltuğu da katlanarak üstün yükleme alanı sağlayabiliyor ve iş amaçlı her türlü kullanıma uygun oluyor. Ayrıca geniş yolcu kabininde 28 adet, toplam 186 litreye varan saklama alanı bulunan yeni hafif ticari modelin bagaj hacmi ise 950 litre olarak açıklandı. Camı açılabilen bagaj kapağı bagaja erişimi, aracın iki tarafında bulunan sürgülü kapılar ise yolcu kabinine giriş ve çıkışı kolaylaştırıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ