Peugeot Boxer okula geri döndü

Peugeot Boxer okula geri döndü

Peugeot’nun yeni servisi Boxer yenilendi. Ticari taşımacılıktaki tecrübesini okul servisine aktaran marka, güvenliği en üst düzeye çıkarıyor. Araç 2.0 litrelik BlueHdi dizel motorla ortalama 6.4 litrelik tüketim gerçekleştiriyor.

Fransız üretici Peugeot, yeni Minibüs Boxer’ı tanıttı. Ticari yolcu taşımacılığı konusunda sahip olduğu tecrübe ve bilgi birikimini daha da ileriye taşıyan Yeni Boxer günümüz müşteri talep ve beklentilerini karşılamanın ötesinde yenilikçi özellikleri bünyesinde topluyor. Yeni Boxer Minibüs, güvenlik ve konfor konusunda oldukça iddialı olduğunu net bir şekilde ortaya koymuş. PSA Grubu güvencesinde Türkiyede yapılan minübüs dönüşümü neticesinde ortaya çıkan Yeni Boxer Minibüs, 16+1 personel ve okul aracı olarak tasarlandı. Yeni Boxer Minibüs’de yüksek yük taşıma kapasitesi ile daha konforlu bir seyahati mümkün kılmak üzere arka süspansiyon yumuşatıldı. Güçlendirilmiş akü ve alternatör, araca entegre edilen başta klima olmak üzere, üst yapı donanımlarının tüm yükünü rahatlıkla karşılayacak kapasite sunuyor. Yeni okul servisi yönetmeliğine uygun olarak tasarlanan Boxer, IP Kamera sistemi ile araç önü ve yolcu bölümü, kayar kapı açılarını gösteren kameraları ile tam güvenlik sağlıyor. NVR Kayıt Cihazına da sahip olan model taşımacılık kurallarına daha ilk etaptan uygun olduğunu gösteriyor. Öğrencilerin yerine oturduğunu gösteren Koltuk ve Kemer Sensörleri sayesinde araçta öğrenci unutma kabusuna da son veriyor. Otomotik açılan kayar kapı ve yan basamak araca biniş ve inişleri daha kolay hale getiriyor.

GÜVENLİK İÇİN 3 NOKTALI EMNİYET KEMERİ BAĞLANTISI

Araçta hem sürücüye hem de yolcular için özel bir klima sistemine yer verilmiş. Birinci sınıf konforlu haraketli koltuk sırtlığı ve kol dayanağı yolcular için konfor vaadediyor. Ayrıca her koltukta güvenlik için üç noktalı ve yüksekliği ayarlanabilir kemer sistemine yer verilmiş. Araçta şerit takip sistemi, acil fren destek sistemi gibi güvenlik özeliklerine de yer verilmiş.

100 KM’DE 6.4 LİTRE TÜKETİYOR

Aracın kalbinde 2.0 litre BlueHdi Euro6 normlarına uygun dizel ünite göre yapıyor. 160 beygir güce sahip olan yeni Boxer, çekiş konusunda da problem yaşamıyor. Düşük tüketim maliyetleriyle sürücüyü üzmeyen araç, 100 km’de 6.4 litrelik yakıt tüketimi gerçekleştiriyor. Yeni Boxer sadece Okul Taşıtı olarak değil, Personel Servisi olarak da geçerli mevzuatlara tam uygunluk gösteriyor. Yeni Boxer Minibüs yolcular için gerçek konforu yaşatacak özellikler ile donatıldı. Standart olarak sunulan tavan klima en sıcak havalarda bile kabin içinin serin kalmasını sağlarken her bir yolcu koltuğunun üzerindeki havalandırma çıkışlarından hava miktarının ayarlamasına da olanak sağlıyor. Araç yolcu bölümünde bulunan çift renkli (gün ışığı ve mavi) LED aydınlatma ile de karanlık ortamlarda bile ferah bir ambiyans yaratılmış. Yeni Boxer Minibüs yolcuları için en üst düzey konforu sunarken kullanıcılarına da yüksek sürüş keyfi ve kullanım kolaylığı vaadinden de vazgeçmiyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ