Rusya’nın Ticari Araç Devi Türkiye’de Yeniden Atağa Kalktı

Rusya’nın Ticari Araç Devi Türkiye’de Yeniden Atağa Kalktı

Rusya’nın ticari araç devi GAZ, % 100 Rus sermayeli yeni şirketiyle GAZ Türkiye adıyla Türkiye’de yeniden yapılanma faaliyetine girişti.


Hafif ticari araç ve kamyondan otobüse kadar geniş bir alanda ürünleri bulunan GAZ Türkiye’de genişletişmiş ve modernize edilmiş hafif ticari araç ürün gamıyla sahne pazara girdi.

Rusya’da hafif ticari araçların, ağır kamyonların ve otobüslerin her alanında bulunan GAZ ürünleri, Türkiye’de hafif ticari araçlarla gerçekleştiriliyor.

GAS Türkiye Genel Müdürü Cengiz Yüksel, Ticariden Dergisi Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Davsan’a GAZ Ticari Araçlarını ve GAZ Türkiye’nin hedeflerini anlattı …

GAZ 86 YILLIK BİR FİRMA

Türkiye’de çok iyi bilinmese de GAZ 1932’de kurulan 86 yıllık bir geçmişe sahip büyük bir kuruluştur. GAZ (Gorky Automobile Plant), ürünlerini Latin Amerika, Afrika, Orta Doğu, Avrupa ve Asya’ya tedarik eden Rusya’nın lider ticari araç üreticisidir. GAZ, platformlarında 300’ün üzerinde özel araç ile hafif ve orta ölçekli ticari araçlar üretmektedir. Araçlar küçük ve orta ölçekli işletmeler, çeşitli endüstriler, kamu hizmetleri, tarım şirketleri, tıp kurumları ve okullar için tasarlanmıştır. Şirket Rusya’da satışta bir numaradır: Hafif ticari araçlardaki payı% 50’nin üzerindedir ve orta ölçekli kamyonlarda% 70 civarındadır.

Mühendislik merkezlerine sahip olan GAZ Nizhny Novgorod’da 20’den fazla yüksek teknolojili üretim tesisi ile faaliyet göstermektedir. GAZ araçlarının üretiminde 583 endüstriyel robot kullanılmaktadır. Üretimde otomasyon seviyesi % 85’dir. Şirket ayrıca küçük, orta, kentsel, şehirlerarası otobüsleri, ağır vasıtalar URAL, YMZ motorları ve Volkswagen ve Daimler için araçlar gibi farklı tipte araçlar üretmektedir. GAZ’ın Rusya’da 13 fabrikası ve 40 binin üzerinde çalışanı var. GAZ geçen yıl 70.000 hafif ticari araç üretti ve sattı.

2017 yılında Türkiye’deki iş modelimizi GAZ Türkiye’yi kurarak tamamen değiştirdik. Bu model ile ilk etapda, üretim alanını modernleştirdik ve ürün gamımıza GAZelle Next panel Van’ı ilave ettik.
Yine kendi kurduğumuz Şirket sayesinde pazarı daha iyi analiz edebileceğiz, pazarın ihtiyaçlarına daha hızlı cevap verebileceğiz, yan sanayicilerle ilişkilerimizi geliştirebileceğiz ve aynı şekilde üst yapıcılarla da işbirliklerini geliştirebileceğiz.

Şimdi tüm kiritik süreçler bizim yönetim ve kontrolümüz altında. Üretimin yanısıra yedek parça tedariki, satış – pazarlama, satış sonrası hizmetler ve garanti operasyonlarını ele aldık. Hedefimiz saydığım bu alanlarda hizmet seviyemizi sürekli artırarak müşteri memnuniyetini kalıcı kılmaktır. Şimdilik Türkiye genelinde 14 bayimiz ve 31 servis noktamız var ve yıl sonuna kadar bu sayıyı artırmayı planlıyoruz.

Genel olarak, geçtiğimiz birkaç yılda, Türkiye pazarına yaklaşık 20 milyon dolar yatırım yaptık.

DAHA GÜÇLÜ MOTOR, UZUN BAKIM ARALIĞI

Türkiye Genel Müdürü Yüksel ürün gamı hakkında da önemli bilgiler verdi, “Daha önce ürün gamımızda sadece Kamyonet sınıfı araçlar varken yeni yapılanmada Panel Van sınıfı araçları da üretmeye başladık. Tek kabin, çift kabin GAZELEL Next Kamyonetlere ilave olarak şimdi 11,5 ve 13,5 metreküp Van’lar ile ürün gamımızı geliştirdik. Bu araçlar dingil mesafesi sayesinde Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nü de geçebiliyor .. Bu bir avantajdır … Cummins motorlu araçlarımızın gücü geçtiğimiz döneme göre arttırıldı ve 120’den 150 HP’ye çıktı, bakım aralıkları ise 20 bin kilometre. Bunun yanısıra tork 330 Nm’ye çıkarıldı ve joystik vites donanımı ilave edildi . Tasarımı değişen ön konsol ve kabin daha argonomik oldu, dokunmatik USB çıkışlı ses sistemi entegre edildi. Panel Van’ımızın arka kapıları 270 derece açılabilir ve yükleme alanı zemini kaydırmaz plywood kaplamaya sahip. Araçlarımız 3 yıl veya 150 bin kilometre garantilidir.

DEV MARKALARLA İŞBİRLİĞİ

GAZ’ın dünyanın önemli markalarıyla işbirliği içinde olduğunu ifade eden Cengiz Yüksel, son dönemde modernizasyon için önemli yatırımlar yapıldığını söyledi. Yüksel, “yakın zamanda 1 milyar dolara yakın yatırım yapıldı. Bu modernizasyonun yanı sıra dünyanın önde gelen markalarıyla önemli işbirlikleri var. Volkswagen ve Daimler ile ciddi işbirliği var. 2013 yılından beri GAZ bu şirketler adına araçlar üretiyor. Volkswagen Jetta, Skoda Kodiaq ve Mercedes Sprinter, GAZEL Next ile aynı üretim hattında üretilmiştir, bu nedenle GAZ’ın üretimi kalitesinin en iyi Avrupa standartlarını karşıladığını karşıladığını söyleyebiliriz.

FİYAT-FAYDA DENGESİNE BAKIŞ

GAZ Ticari Araçlarını da satın alan kullanıcıların büyük avantajlara da sahip olduğunu belirten GAZ Türkiye Genel Müdürü Cengiz Yüksel, şunları söyledi: “Piyasadaki fiyat-fayda dengesine baktığımızda pazarın en iyi ve avantajlı teklifini sunan marka olduğumuzu söyleyebilirim. Müşteriye teklif edilen fiyat ile sunulan faydaları mukayese ettiğimizde GAZelle Next sınıfının en ekonomik aracıdır diyebiliriz. Hem satın alırken hem de kullanırken, sınıfının en ekonomik aracı olan GAZelle Next, dokunmatik ekranlı ses sistemi, USB çıkışı, ergonomik – konforlu kabini, joystick vitesi, Euro5 150 hp Cummins motoru ve 330 Nm torkuyla son derece güçlü bir araç.Rusya’nın en zorlu yol ve hava koşullarında test edilen aracımızın Euro 6 versiyonu 2019 yılında satışa sunulacak. Aracımızı alan müşteriler çok memnun, ikinci el değeri de sürekli artıyor, zamanla daha iyi olacak. Netice itibarıyla fiyat-fayda dengesine baktığımızda müşterilerimize sınıfının en ekonomik en güçlü ve dolayısıyla en avantajlı aracını sunmaktayız.

GAZELLE NEXT’İN 8 VERSİYONU VAR

Sakarya’daki montaj tesisinde üretilen GAZelle Next’in 8 versiyonu var. Bunlar, 3.5 ton maksimum kapasiteli tek ve çift kabinli kamyonetin standart ve uzun versiyonları, 11.5 metreküp gövde hacmi ve 13,5 metreküp hacimli iki Panel Van modeli ve bu modellerin 7 kişilik Combi Van modelleri.

Yakıt tüketimi sırasıyla 60 ve 80 km / s hızlarda , 100 km’de 8.5 ve 10.3 litre.

GAZelle Next Şase modelimiz 57.780 TL, GAZelle Next Panel Van ise 69,605 TL’den başlayan fiyatlarla satıştadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ