SCANIA SATIŞLARI YÜZDE 90 ARTTI

SCANIA SATIŞLARI YÜZDE 90 ARTTI

2015 yılının ilk 6 ayında yüzde 30 büyüyen ağır ticari araç pazarında Scania, satışlarını en fazla yükselten marka oldu. Scania ilk 6 ayda toplam bin 555 adetlik satış gerçekleştirdi.

Ağır ticari araç pazarı, 2015 yılının ilk 6 ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre 17 bin 827 adetlik satış ile yüzde 30 büyüdü. İnşaat sektöründeki hareketlilik ve devam eden projeler sayesinde en fazla artış inşaat serisi kamyonlarda yaşandı. Kamyon satışlarının toplam pazardaki payı yüzde 40’a yükseldi.

Scania, 2015 yılının ilk yarısında satışlarını en fazla artıran marka olarak öne çıktı. 1.555 adetlik satış adedine ulaşan Scania satışlarını bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 90 artırarak toplam pazarda yüzde 9’luk paya ulaştı ve ithal ağır ticari araç pazarı lideri oldu.

REKLAM ALANI

Bu dönemde çekici segmentinde Streamline modeli ile öne çıkan Scania, yüzde 21 artan toplam çekici pazarında satışlarını yüzde 77 yükseltme başarısı gösterdi. Nisan ayında tanıtımı yapılan yeni inşaat serisi ile model yelpazesini genişleten Scania, 3 aylık sürede 179 adetlik inşaat aracı satışı gerçekleştirdi.

Scania, 2016 yılbaşında Euro 6 normlarına geçileceğinden dolayı pazarda yaşanan hareketliliğinde etkisi ile 2015 yılını 3.500 adedin üzerinde satış ve yüzde 10 pazar payı ile tamamlamayı hedefliyor.

Ürün gamı genişliyor

Ağır ticari araç sektöründe müşterilerinin tüm taleplerine cevap vermek isteyen Scania, bu amaçla ürün gamını genişletmeye devam ediyor. 2015 yılı ikinci yarısında Scania ile özdeşleşerek efsane haline gelen ve kırkayak olarak tabir edilen 8×2 modelini tekrar yollara çıkartıyor.

Scania’dan 2. El atağı

Ağır ticari araçları bir yatırım ürünü olarak gören ve müşterilerinin hem alırken hem de satarken kazanmalarını amaçlayan Scania, 2. El atağı başlatıyor. DOD Ağır Vasıta uygulaması ile müşterilerinin 2. El ağır ticari araçlarını, markası ne olursa olsun değerlendirebilecekleri bir platform yaratmayı hedefliyor.

Scania İnşaat araçları

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ