Scania’dan İlk LNG’li Filo Teslimatı

Scania’dan İlk LNG’li Filo Teslimatı

Scania, Türkiye’nin ilk LNG filo teslimatını gerçekleştirerek bir ilke imza attı. Petrol ve türevlerinin yurtiçinde ve yurtdışında taşınmasına yönelik faaliyetler gerçekleştiren Acapet 7 adet, gıda lojistiğinde bir marka haline gelen Havi Lojistik 1 adet LNG’li Scania aldı.

“Türkiye kamyon parkının yüzde 10’u LNG kullanacak”

Teslimat töreninde bir konuşma yapan Doğuş Otomotiv CEO’su Ali Bilaloğlu her geçen gün alternatif yakıtlı araçlara olan talebin hızla artacağını ön gördüklerini belirterek “Yakın zamanda ülkemizdeki kamyon parkında LNG’li araç oranının yüzde 10’lara çıkmasını bekliyoruz.

Scania olarak CNG ve LNG yakıt kullanan araçlarımızla gerek şehri içi gerek şehirlerarası taşımacılıkta müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarını karşılayan çözümler sunuyoruz. LNG’nin önemli avantajlarından bir tanesi de yakıt tasarrufunun yanı sıra çevreci olması.

“Çevreye verebileceğimiz zararı en aza indirmeyi hedefliyoruz”

Yeni araçlarını teslim alan Acapet Kurucu Ortakları Önder Aytekin ve İbrahim Aytekin ise kurum vizyonlarını, insan sağlığına, emniyetine, güvenliğine ve çevreye verebilecekleri zararları en aza indirmek olarak çizdiklerini belirterek, bu doğrultuda hedeflerinin araç filolarını çevreye en az verecek araçlardan oluşturmak olduğunu, teslim aldıkları LNG’li Scania araçları ile bu yönde ilk adımı attıklarını söylediler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ