Schmitz Cargobull, frigorifik treyler pazarında lider

Schmitz Cargobull, frigorifik treyler pazarında lider
  • Genel
  • 22 Şubat 2020 13:04
  • A+
    A-

Türkiye pazarına yatırım yaptığı günden beri istikrarlı yükselişini sürdüren Schmitz Cargobull, frigorifik treyler pazarındaki liderliğini 2019 yılında da devam ettirdi.

2017 yılında Adapazarı’nda üretime başlayan Schmitz Cargobull, perdeli treyler pazarındaki yükselişini sürdürürken, frigorifik treylerde üçüncü yıldır üst üste pazar lideri konumunda. Pazarın daraldığı, koşulların güçleştiği bir dönemde bu kayda değer gelişimin nasıl gerçekleştiğini sorduğumuz Satış ve SSH Direktörü NihatAyhan:“Pazardaki gelişmeler hacim olarak arzu ettiğimiz büyümeyi yakalamamıza engel olsa da, diğer tüm parametrelerde ciddi mesafeler kat ettik. İş ortaklarımızın teveccühüne müteşekkirim. Frigo satışlarında son 3 yılı üst üste pazar lideri olarak kapattık. 2019’da satışlarımızı 2018 yılına oranla %28 artırdık. Unutmamak gerekir ki Schmitz Cargobull grubunun 36 ülkeden oluşan coğrafyadaki pazar payı %55. Biz ise daha yeni %40 barajına ulaştık.”

ZOR DÖNEM GERİDE KALDI

REKLAM ALANI

2019’da üretimine yeni başladıkları Yeni Nesil Frigorifik treylerden bahseden Ayhan “Oldukça ilgi çekti ve beğenildi. Daha iyi izolasyona sahip ve daha hafif olan araçlarımız multi fonksiyonel tabanı standart olarak sunuyor.Satış ağımızın etkinliği ve yetkinliği de önemli bir değişken oldu gelişimimizde. Direkt satış ekibimizin yükselen performansı ve bölgesel iş ortaklıkları derinliğimize katkı sağladı.Kendi soğutucu ünitemiz olan S.CU’yu da 2020 yılından itibaren piyasaya sunacağız. Kuşkusuz bu ürünümüz de frigo satışlarımıza önemli bir katkı sağlayacak.Sonuç olarak; zor bir dönemi geride bıraktık. Bu dönemi geçirirken, 3 yaşında bir şirket olarak daima kendimizi nasıl geliştirebileceğimize odaklandık. Bu çabanın güzel sonuçlar getirdiğini görmek Türkiye’de görev alan ekibimiz için umut ve mutluluk verici” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ