ŞEHİR HAYATINA AKILLI ÇÖZÜM: Isuzu Novociti Life

ŞEHİR HAYATINA AKILLI ÇÖZÜM: Isuzu Novociti Life
  • Genel
  • 26 Nisan 2018 11:02

Isuzu, İzmir’de düzenlenen Busworld 2018 Fuarı’nda yeni alçak tabanlı midibüsü Novociti Life’nin lansmanını gerçekleştirdi. Marka, yeni Novociti Life’ı de Anadolu Isuzu fabrikasında, Türk işçilerin emeğiyle üretip, dünyaya ihraç etmeye hazırlanıyor.


Anadolu Isuzu, Türkiye’de 7’ncisi düzenlenen Busworld Otobüs Fuarı’nda, ürün grubundaki tüm araçlarıyla fuarın en çok konuşulan markası oldu. Isuzu Novociti Life’nin Türkiye’deki ilk tanıtımı da 19-21 Nisan 2018 tarihlerinde İzmir’de düzenlenen Busworld Fuarı’nda gerçekleştirildi. Yerli ve yabancı yüzlerce kişinin ziyaret ettiği Anadolu Isuzu standında, markanın toplu ulaşımda öncü modelleri Citiport, Novo-S, Novolux, Turkuaz ve Visigo sergilenirken alçak tabanıyla şehirlerin yeni çözüm odağı olan yeni midibüs modeli Novociti Life’a ise ilgi büyüktü. Yeni Isuzu Novociti Life, alçak tabanıyla değişen pazar ihtiyaçlarına yönelik bir çözüm olarak gün yüzüne çıktı. Büyük ve orta büyüklükteki otobüs yerine küçük boyutlarda otobüs konseptiyle dar sokaklı şehirleri de hedefleyen Novociti Life, aynı zamanda alçak tabanlı yapısıyla engelli ve yaşlı nüfusun sosyal hayata daha fazla katılımını da destekliyor.

80 adet Novaciti Bingöl’e

Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan, “Türkiye’nin midibüs segmentinde en fazla araç satan markası Anadolu Isuzu. İhracatta da 14 yıldır en fazla midibüsü biz satıyoruz. Türkiye’de ürettiğimiz tüm otobüs ve midibüslerimiz, başta Avrupa olmak üzere birçok ülkede beğeniyle kullanılıyor. İnanıyoruz ki alçak tabanlı ve düşük işletim maliyetlerine sahip Yeni Isuzu Novociti Life de hem yurt içinde hem de yurt dışında yoğun ilgi görecek. Bu vesileyle İlk olarak 80 adet Novociti Life aracımızı Nisan ayı itibariyle Bingöl halkının kullanımına sunmaya başladığımızı da buradan müjdelemek istiyorum” dedi.

Engelli yolcuları da düşünüyor

Novociti Life, midibüs boyutlarında otobüs görünümüyle dikkat çekiyor. Novociti Life’ın alçak tabanlı tasarımına uygun olarak arkaya konumlandırılan FPT marka NEF4 model motoru, 186 beygir güç ve 680 nm tork üretiyor. FPT’nin EGR (Egzoz gazı geriçevirimi) sistemine gerek duymadan Euro 6C emisyon normlarını karşılayabilen motor teknolojisi, yüksek enerji verimliliği ile düşük yakıt tüketimi sağlanmasını mümkün kılıyor. Yolcu kapasitesi Novociti’ye kıyasla 6 kişi daha artırılarak 60’a ulaşan Novociti Life, gün ışığının araç içerisinde etkin kullanımını sağlayan özel yolcu camı tasarımıyla, tekerlekli sandalyedeki yolcuların dahi yan camları kolaylıkla kullanabilmelerine imkan vermektedir.

Bakımı oldukça kolay

Motor ve yürüyen aksamın arkada olması, gerekli durumlarda şanzımanın ve motorun bakım ve onarımını da kolaylaştırırken araç arkasındaki kapak tasarımı da servis edilebilirliği artıracak şekilde tasarlandı. Motor bölümüne üç taraftan ulaşılabilmesine imkân sağlayan bakım kapakları sayesinde bakım işlemleri kolaylaşırken müdahale süresi de kısalıyor. Rakiplerine oranla daha kompakt boyutlara sahip olan Novociti Life, selefi sayılabilecek Novociti’ye oranla ise daha fazla yolcu kapasitesi ve daha ferah bir iç mekan sunuyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ