TİCARET ANLAYIŞI DEĞİŞİYOR

TİCARET ANLAYIŞI DEĞİŞİYOR

Ford ticari sınıfta atağa devam ediyor. Daha fazla yük alanı ve aynı zamanda binek alanında da kullanma imkanı sunan Tourneo Connect, 1.6 litrelik dizel motor seçeneğiyle sunuluyor

Ford Connet test4

Makyajlanan Connect ailesindeki en büyük yenilik olan 115 beygirlik 1.6 TDCi motor, Tourneo Connect’e performans katmış. Son yılın yükselen trendi olan hafif ticari araçlar hem binek hemde iş amaçlı kullanılınca, marka Tourneo Connect ile daha fazla alan sunmuş. Transit Connect ticari araç sayılırken, Tourneo Connect binek versiyon olarak kabul ediliyor. Bahsettiğimiz gibi geçtiğimiz yıl büyük bir operasyodan geçen, Tourneo Connect ailesinde, 1.6 ve 1.5 litrelik dizel motorlar tercih ediliyor. Ford Tourneo Connect’in boyutlarına bakacak olursak uzunluğu; 4.41 metre, genişlik 1.83 metre iken aracın yerden yüksekliği de 1.85 metre olarak kayıtlara geçmiş.

REKLAM ALANI

Ford Connet test7

Geniş cam tavan

Tourneo Connect’in dışında yapılan değişiklikler, aracı eskisinden daha çekici hale getirmiş. Köşeli hatların aynen korunduğu araçta ilk bakışta krom kaplı radyatör ızgarası ve desensiz far camları dikkat çekiyor. Tek renke sahip olan karoser, eskisinden daha farklı görünüme sahipler. İç mekana geçildiğinde ferah bir kokpit sizi karşılıyor. Açık renk kombinasyonlarının tercih edildiği iç mekanda, cam tavan bu sınıfta neredeyse tek diyebiliriz. Tavandaki eşya rafı, fileler, kokpitteki dosya koyma bölümü ve geniş kapı içi cepleriyle son derece pratik bir iç mekana sahip olan Tourneo Connect kumandaları son derece anlaşılır.

Ford Connet test3

1.6 litrelik dizel

Daha dinamik bir performansa kavuşan 1.6 litrelik TDCİ motor 115 beygir güce sahip. 1.5 litrelik dizel seçeneği ise sadece otomatik şanzıman versiyonuyla sunuluyor. 115 beygir güç ve 270 Nm tork üreten motor 1500 d/d’nin altında biraz ağır kalsa da bu durum fazla uzun sürmüyor. Maksimum torkunu 1700d/d’dan itibaren vermeye başlayan motor, bu devir sayısından itibaren varlığını etkin şekilde hissettiriyor. Performans yönünden ticari araç sürücülerini fazlasıyla memnun edecek bu motor test şartlarında elde ettiği elde ettiği değer ise 100 kilometrede 4.9 litre. Bizim testimiz boyunca araç ortalmada 6.2 litrelik bir tüketim değerine imza attı. Dik bir oturma pozisyonu sunan Connect, baldır desteği yetersiz sürücü koltuğuyla ticari kökenli bir araçta olduğunuzu hemen hissettiriyor. Geniş bir ön cama sahip araçta önde görüş sorunu bulunmazken, çapraz görüş sorunu birazda olsa törpülenmiş. Arka görüş ise büyük çiftli aynaları sayesinde çok iyi bunun yanında sunulan geri görüş kamerası oldukça iyi. Sıkı sayılabilecek bir süspansiyon sistemine sahip Tourneo Connect, yol tutuş konusunda da hiçte fena değil.

Ford Connet test8

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ