Ticaretteki İddiasını Sürdürüyor mu?

Ticaretteki İddiasını Sürdürüyor mu?

Fiorino, özellikle hafif ticaride Fiat’ın lokomotif modellerinden oldu. Dizel seçeneği ile uzunca yıllar başarı göstermiş modelde LPG seçeneği de sunuluyor. Pek, hala başarısını sürdürüyor mu?

Tasarım konusunda Fiorino diğer rakiplerine göre daha şirin kalıyor. Ön yüzde yer alan halojen farlar ve çıkıntılı burun yapısı bu konuyu destekliyor. Küçük ön ızgara ona farklı bir hava katarken, plaka altındaki diğer havalandırma ızgarası da ona eşlik ediyor. Yan bölümde jantlar sportif olmayı başarmış. Kapı altlarındaki dodikler de çok az da olsa arazi ruhuna göz kırpıyor. Ticari araçlar da en çok aranan pratikliktir. Fiorino bunu çift sürgülü kapısıyla size fazlasıyla sağlıyor. Arka bölümde ise piyano siyahı bagaj ayrıntısı dikkatlerden kaçmıyor. Bunun yanında hafif olan bagaj kapağıda büyük bir artı.

İŞLEVSEL KABİN

Combi modeliyle ticari bir model olduğu kadar binek olarak da kullanılan Fiorino, şık tasarımı ve boyutlarından beklenmeyecek kadar geniş iç mekanıyla dikkat çekiyor. Köşeli tasarım, görüş açısı problemini ortadan kaldırırken yüksek tavan sayesinde uzunluğu sadece 3.86 metre olan araç, çok ferah bir kabin vadediyor. Yüksek orta konsol ve oturma pozisyonu bir ticari araçta olduğunuzu hemen ele verse de araç, işçilik ve malzeme kalitesi beklentileri karşılıyor. Donanım listesine eklenen 5 inçlik dokunmatik ekran, navigasyon sistemini de barındırıyor. Ergonomik olarak da başarılı olan kokpitte kontrol elemanları da büyük yeterince büyük tasarlanmış.

BAŞARILI DİZEL MOTOR

Test aracımız markanın başarılı dizel motoruyla geliyor. Bu 1.3 litrelik dizel makine 95 Bg güç ve 200 Nm tork değeri üretiyor. Alt devirlerde yüksek torkun avantajını kullanan model, sakin kullanımlarda ekonomik olmayı çok rahat bir şekilde başarıyor. Modelin tüketim değeri ise 5.2 litre olarak belirlenmiş.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ