TOYOTA’dan Şimdilik İspanya Bölgesine Özel Şaşırtan Model: TOYOTA Yaris Hybrid ECOVan.

TOYOTA’dan Şimdilik İspanya Bölgesine Özel Şaşırtan Model: TOYOTA Yaris Hybrid ECOVan.
  • Genel
  • 9 Ağustos 2021 17:31

Herkesin yakından tanıdığı B segmenti, tam bir şehirli olan TOYOTA Yaris, İspanya pazarında çok farklı bir versiyona kavuştu. Japon üreticinin bu modeli en hafif ticari araç olma yolunda.

Kalbinde 1.5 litrelik 3 silindirli ve hibrit destekli motoru barındıran model sunduğu 120 bg güç ve 141 nm tork ile 100 kilometrede sadece 4.3 litre benzin tüketiyor ve bu yönüyle oldukça ekonomik bir hafif ticari.

Dışarıdan bakıldığında standart Yaris’ten çok fazla farkı bulunmayan modelin opsiyon listesinde kargolarınızı gizlemek için sunulan renkli cam seçeneği bulunuyor. Dışarıdan görülebilecek tek fark da muhtemelen bu.

İç kısımda ise yapılan değişikliklerle tam 720 litrelik bir yükleme hacmi sunan aracın taşıma kapasitesi ise 430 kilogram olarak belirtiliyor. Peki boyutuna göre hiç de az olmayan bu bagaj hacmi için ne gibi değişiklikler yapılmış bir de bunlara bakalım. İlk olarak arka koltukları sökülen modelin ön ve arka kısmı ızgara yardımı ile ayrılmış. Ayrıca kargoların zarar vermemesi için zemin sert malzemeyle kaplanıp üstüne ihtiyaçları karşılamada oldukça yeterli sayıda kanca noktaları eklenen araca tam anlamıyla bir mini ticari denilebilir.

İlk görüldüğünde oldukça şaşırtan araç şuan sadece İspanya pazarında satışta ancak yakında Avrupa pazarına da sunulması bekleniyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ